Soru Mi 5x alınırmı

'Xiaomi Mi 5X' forumunda bariserez14 tarafından 14 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Arkadaşlar hepinize xiaomili günler .. Birkaç gündür 5x ve mi6 arasında kaldım. mi 5x e zaaflarım ekranının daha büyük olması arka kapağının parmak izi tutmaması ve fiyatı.. sizce işlemci ve ram önemli midir sürekli oyun oynayan birisi değilim 4 gb ram yeterli olacaktır snapdragon 620 üzer mi beni lütfen yardımcı olun son olarak 2100 tlye mi 6 almaktansa 1300 gibi fiyata 5x almak mantıklı mıdır?

2. ben de mi5s ve mi5x arasında kaldım gibi ama gönlüm sürekli mi5s e kayıyor. takipteyim konuyu

ilgazcirasi bunu beğendi.
  3. Mantıklı hocam, ekstra bin liraya kadar para vermenize gerek yok. 5x kullandım özel ses anfisi, kulaklıkla müzik dinlemek mükemmel. Kulaklığım piston 3 bu arada..

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... konu başlıklarını büyük harfle açmak yasaktır, konu başlığı tekrar düzenlendi.Sorunuza gelecek olursak MI5x alacaksanız resmi global rom'un çıkmasını bekleyin alacağınız iki cihazda işinizi görecektir.

5. Arada kalinacak birşey yok. Mi6 her türlü avantajli. Ayrica Sd 835 in kulaklik ses cikisi gayet iyi. Sd 625 de ses cikisi iyi olmadigi icin desteklediler.

Aradaki fiyat farkina Sd 835 her türlü deger. Günlük kullanimda bile aradaki performans farkini hissedebiliyorsunuz.

Derseniz ki, bu fiyat farki yerine suan 5x alıyım, seneye de yeni çıkan cihazi alirim, siz bilirsiniz tabi.

6. miui olmasa da olur ve -şimdilik- imei problemin yoksa A1 de düşünebilirsin bence Yes~~

7. ben mi5 kullandım 1 sene, sonrasında babama verdim, mi5-5s-6 arasında gezip dururken 5x aldım.
    Mi5de özlediğim tek nokta kamera. Düşük ışıkta çekimleri daha iyiydi mi5in. Mi6 1800e bulmuştum ben, mi5xi 1200e aldım. Yeniden mi6ya geçiş yapmayı düşünmüyorum.

8. Batarya + performans + Kulaklık sesi Hoparler vs Alınır .Şahsen Kendim kullanıyorum . Aklınıza takılan bişey varsa sorabilirsiniz.

cakaner bunu beğendi.
  9. Aaaa kamerayi neden eklemedin :)

Sent from my MI 5X using Tapatalk

cakaner bunu beğendi.
  10. Bende var kullanıyorum. Fiyatına göre bence iyi telefon. Bana 800 TL ye filan geldi. Çift kameralı telefon istiyorsan seni tatmin eder. Batarya performansı gayet iyi. Ses benim kullandığım mi 5 göre kat kat iyi. Konuşma yaparken sesi yarıya kadar kısıyorum. Kamerası sadece iyi ışıkta güzel. Evde akşam çekim yaparken hemen karıncalanmalar oluyor. Ön kamera iadere eder. Para sıkıntısı olmaz dersen mi 6 alabilirsin.

11. Yani önceki söylediğim yanlış anlaşılmasın, bütçe yoksa Mi5x tabiki alınır, fakat bütçe varsa Mi6'da alınır. Mi5x varken Mi6'ya gerek yok demek abes kaçıyor biraz. İkisi de F/P cihazı. Cihazdan beklentinize bağlı olarak, iki cihazı da alabilirsiniz. Performansla işim yok, ekranı büyük olsun derseniz Mi5x'de iyi seçenek sonuç olarak.

12. Hocam mi5x için global rom çıkmayacak ve bl kilidi açılmıyor. Alacaksanız a1 e yönelin. Bunu göz önünde bulundurun seçim yaparken.

cakaner ve cantara bunu beğendi.
  13. Hocam üzüldüm bu duruma. Acaba kesinleştiğine dair kaynak varmı? Fiyatına nazaran Mi5x de güzel cihazdı. Kullananlar ne yapacak ki, ayrıca forumda satılmış olan cihazlar vardı. Onlardaki rom neydiki acaba? Global rom olmamasını anlarım da, BL kilidini açmaya neden izin vermeyecekler ki?

14. A1 ve 5x her şeyiyle aynı cihaz hocam. A1 google destekli rom kullanıyor. Miui rom değil yani. 5x e de a1 in romu yüklenmesini istemiyorlar şu anda ve o yüzden bl açılmıyor. Ancak hiz karşılaştırmalarinda a1 saf android kullandığı için hep daha önde. Yani a1i tavsiye ederim.
    Global rom gelmeyeceği kesin bu arada.

buraoca2 bunu beğendi.
  15. Sağolun hocam biliyorum aynı cihazlar olduğunu da. Acaba A1'de BL kilidi varmı, varsa açılıyor mu? A1'e direk Miui arayüzü kurulabiliyorsa sorun yok o zaman. Fakat Mi5x alanların ellerinde kaldı cihaz, o açıdan kötü oldu. Özellikle de İmei işlemlerini halletmek için.

16. Hocam 5x in romu a1 e kurulabilir ancak global rom çıkmayacağı için bi anlamı olmaz. Portlanmis miui rom kurulabilir fakat o da ne güncelleme alır ne de stabil olur.

17. Hocam Eu romlarının 5x'i desteklediğini düşündüğüm için söylemiştim ama. Global romu zaten kullanmıyorum bende, Eu tabanlı romları kullanıyorum Mi6'da. Eğer Eu da desteklemiyorsa, haklısınız hocam o zaman.

18. Haklısın hocam aklıma gelmedi o. 5x için eu rom var ancak a1 e kurulabilir mi bi fikrim yok açıkçası.

19. A1 de BL kilidi var ama fastboot komutu ile kolayca açılıp kilitlenebiliyor. ilerleyen zamanlarda çıkar mı bilmem ama şu an için A1 için miui rom gözükmüyor. cihaz daha çok yeni olduğu için ve pixel cihazları gibi A/B partition kullandığı için sıkıntı şimdilik rom işleri. ama xda forumda çalışmalar başladı.
    ayrıca A1 de şu an imei işlemi yapılıyor ama güncelleme yaptığınız anda cihaz bootloop oluyor. ben dahil bunun çözümünü bekleyenler var.

buraoca2 bunu beğendi.
  20. Peki hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Mi5x veya yerine A1 düşünenlerin her türlü beklemesi lazım o zaman şuan için. A1'de o şekilde bir sistem olduğunu da sayenizde öğrendim sağolun. Ben direk diğer xiaomi cihazlar gibidir diye düşünmüştüm, işin derinini bilmediğim için.

21. Hocam sarj durumu nasıl 1 günü rahat çıkarıyor mu

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercmaster bunu beğendi.
  22. #22 cengserkan, 25 Ekim 2017
    Son düzenleme: 25 Ekim 2017
    Ben almayı düşünüyorum da bir kaç soru ve sorun var.
    Daha önce redmi note 3 ile başladım xiaomi deneyimim. Elden almıştım, sorun olunca tamir ettiremedim ve öylece kaldı. Şimdi yeni telefon alma aşamasındayım ama hemen karar verebilen bir yapım yok.
    Çok fazla para vermek istemiyorum telefona, 1000 tl civarı diye yola çıkıp redmi note 4 bakarken 5x ile karşılaştım. En önemli artısı kamerası. Zaten işte bir kaç yüz lira fazlasını o çekimleri için vermeyi düşünüyorum.
    Sorular:
    1. Tecrübemden kaynaklı garantili almayı düşünüyorum. O da sadece pembe renk var. Erkek adam pembe telefon kullanır mı?
    2. Bir de 5x china rom ile geliyor. google playstore var mı onu bilmiyorum. İngilizce kullanabilirim.
    3. gsmarenada 5x'te band 20 yok yazıyor. a1 ve 5x birebir aynı telefon değil mi?
    Yorumlarınız için teşekkürler.

23. a1 ile 5x tasarım olarak aynı donanım olarak benzer telefonlar, dediğiniz gibi a1de band desteği gibi ufak farklar var.. Birde a1 android one rom ile geliyor. mi5x miui rom ile..
    şuan global rom yok çıkar mı belli değil. Ben 1 ay china rom kullandım tek farkı inglizce google play falan kurulabiliyor bilgisayara bağlayıp apk atınca.
    bootloader serverları açıldığında direk xiaomi eu rom kurdum mutlu mesut gidiyorum..

Evet kamerası harika, portre mod var ip7 plusdaki gibi. Fakat ışık azalınca çekim kalitesi düşüyor. Ön kamera ve arka kamera ikisi içinde geçerli.

Ben mi5den geçtim, mi5in ön kamerası daha iyiydi, ve mi5 düşük ışıkta da iyi çekiyordu. Ben mi5-mi5x-mi6-mi5s arasından seçtim bu cihazı. 2000tllere çıkmak istemedim. yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Mi5i babama verdiğim için yeniden telefon aldım ve 950tlye mi5 bulmuştum, 1 sene önce 1100tlye aldığım için çok fazla geldi, ve 1100liraya daha güncel bir telefon aldım.

24. Hocam değerlendirmeniz için teşekkürler. Acaba A1'e Mi5x Miui Romu kurulabiliyormu? Eğer kurulabiliyorsa, A1'deki Band avantajı ile A1 almak daha mantıklı duruyor o zaman.

25. Tavsiyem kısa bir süre daha bekleyip A1 almanız yönünde olacaktır.

5x kullanıcılarının yanında elbette ki cihazın eksilerinden bahsedip kötülemeyeceğim ama 5x ile tüm artılara sahip olmasının yanında B20 desteği, renk seçenekleri, global olması, android one desteği vs pek çok artısı da bulunan A1'i beklemenizi şiddetle tavsiye ederim :)

ferhatugur, devrimseven60 ve suatsari bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...