Soru Mİ 5S Arka kamera bulanık çekmesi

the Blue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Mi 5s P. 128
Konular
1
Merhabalar, Mİ 5S telefonum da arka kamera bulanık çekiyor, 1-2 dakika beklediğim de kendine geliyor ama can sıkıcı bir durum tabii, merak ettiğim bu yazılımsal bir sorun mudur?

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
hocam satıcı ismi vermek istememeniz takdire şayan ancak aynı şekilde satıcı ismi vermemeniz bizi zan altında bırakıyor.
bir ara konuma mesaj yazdığınızı hatırlıyorum ancak size cihaz vermemiştik galiba doğru mudur ?

benzer problemi yaşayan bir müşterim oldu . onarımını yapıp gönderdik.
birde kamerada 1 kere leke vardı (fabrikasyon) onu da iade aldık. tabi bunlar .çook istisnai görülen şeyler. amacım bunu yazıp prim yapmak yada başkasını kötülemek değil . ihtiyacımız yok çok şükür. sadece zan altında kalmamak adına cevap veriyorum
senden değil. Bulması çok kolay. İsmini vermesin. merak eden araştırır. 1 dakikada bulunur.

Oyla:

ruth

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ruth
Cihazım
Samsung S5
Konular
4
benim sattığım cihazlardan birinde bu sorun oldu ve ben cihazı İADE ALDIM. Biraz geç aldım o günki şartlarda ama iade aldım.

Başka satıcılar öyle böyle garanti veriyoruz derken biraz abartıyorlar sanırım.

durum tamir ya da iadeye gelince nasıl da işi yokuşa sürüyorlar demek ki. Tek çaresi ürün değişimi olmalıydı ilk aldığınızda arızalı çıkmasından kelli.Satıcı ismini vermemeniz çok birşey ifade etmiyor.
31 aralıkta ödeme yapıp, 3 ocakta teslim almışsınız tahminen :D

Bu kamera 1. versiyon ve sorunlu olanlar da bunlar. sizdeki kamera 01 versiyon.
Size tavsiyem 30 dolar para iadesi isteyip kamera siparişinizi verin. Zira şu şartlarda void etiketine zarar vermişsiniz ve telefonunuz artık garanti dışı. Çin'de de o cihaza bakmazlar.

Arka metal kasayı takmadığınızda muazzam çalışıyor.
kasa takılınca ancak yakındaki bir nesneyi odakladığınızda lens ya dış kamera camına yapışıyor ya da başka nedenle aşağıya inemediği için uzağı odaklayamıyor.

Sorun donanımsal.
%50 ihtimalle
bu iç açılmasında kamera lensini bolcana sallayınca düzelebiliyor %50 düzelmiyor yine takılmalar başlıyor.
Hocam bu mesaj tam olarak ne anlama geliyor?

"Satıcı ismini vermemeniz çok birşey ifade etmiyor.
31 aralıkta ödeme yapıp, 3 ocakta teslim almışsınız tahminen "

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ruth

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ruth
Cihazım
Samsung S5
Konular
4
hocam satıcı ismi vermek istememeniz takdire şayan ancak aynı şekilde satıcı ismi vermemeniz bizi zan altında bırakıyor.
bir ara konuma mesaj yazdığınızı hatırlıyorum ancak size cihaz vermemiştik galiba doğru mudur ?

benzer problemi yaşayan bir müşterim oldu . onarımını yapıp gönderdik.
birde kamerada 1 kere leke vardı (fabrikasyon) onu da iade aldık. tabi bunlar .çook istisnai görülen şeyler. amacım bunu yazıp prim yapmak yada başkasını kötülemek değil . ihtiyacımız yok çok şükür. sadece zan altında kalmamak adına cevap veriyorum
Hocam satıcı ismini vermememin sebebi sizin de tahmin ettiğiniz üzere devam eden bir süreçte satıcının zarar görmemesi idi. Yani benim için bu bir ahlak meselesi.

Daha sonra satıcıya telefonu gönderdim ve kamera problemini çözdü. Nasıl çözdü bilmiyorum. Değiştirmiş olabilir.

Bu konuda fazla yorumda bulunmak istemiyorum açıkçası. Biraz üzücü bir tecrübe oldu haliyle...

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Sorunu ilk başta çözmediği şeklinde bir algı oldu bizde. Sorunu çözdü ise sıkıntı yok.

Satıcı ismini vermeseniz de kimden aldığınızı bulmak zor olmadı demek istemiştim.

Oyla:

ruth

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ruth
Cihazım
Samsung S5
Konular
4
Sorunu ilk başta çözmediği şeklinde bir algı oldu bizde. Sorunu çözdü ise sıkıntı yok.

Satıcı ismini vermeseniz de kimden aldığınızı bulmak zor olmadı demek istemiştim.
Satıcının kim olduğunu siz nasıl anladınız? (özelden yazar mısınız?)

Oyla:

yenicheri2011

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
omar
Cihazım
Mi 5s
Konular
17
Selamun aleykum galiba bende de aynı sorun var yada bana öyle geldi kamerayı pek kullanan biri değilim elimde kola tenekesine 5-10 cm mesafe ile resim çekince yazılar bulanık çıkıyor ama biraz uzaklaştırınca netleşiyor. Bu sorun oluyor herhalde doğru mu ?

Oyla:

herhangibiri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer güven
Cihazım
Gmd Discover
Konular
0
eğer sorun telefonu cok yakına getirdiğimizde yazıların bulanıklasması ise sanırım aynı sorun bende de mevcut alıcagım yere goturmem de imkansız birinden elden almısdım cinde kamera sipariş ederek işi bilen birine montaj yaptırmak işimi cozermi acaba ??

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
çok yakınlaştırıp odak uzaklığını aşarsanız odaklayamadığı için bulanık çekmesi normaldir

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
sorunlu olanlarda sorunu bir yakına, bir uzağa odakladığınızda uzağı odaklayamama başladığında anlarsınız.

çok yakından kastım 20cm üstü. altındaki değerlerde netleyemebilir.

sorunlu olanlar yakını netleyebiliyor. uzağa bakında uzak netleşmiyor. Yakını netleyememesi sorun sayılmaz.

Oyla:

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
yüz algılama yaş algılama modunu kapatıp denermisin o zaman belli olur.

Oyla:
Üst Alt