Soru Mi 5 Bükülme doğru mu ?

falcon253

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
J7 Prime
Konular
2
Merhabalar hocam Xiaomi Mi 5 almayı düşünüyordum fakat internette şu videoyu izledikten sonra biraz endişelendim . Bükülme testini izler misiniz, telefonu kullanan arkadaşlar bu kadar narin mi yorum yapabilir mi lütfen.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Telefonu elinize alıp abanacak mısınız siz de öyle? Abanacak iseniz almanızı önermem :)

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
videonun sonunda gordugun uzere adam m9 u bile bukmus.
m9 okadar narin bi kasaya sahip degil mesela.
ancak mi5 icin ayni seyi soyleyemicem dar panton giiyorsan yada pantolun cebi derim degilae oturup kalkarken bile bu hale gelebilir zenex hcama bu konuda katilmiyor.mesela bu sekilde telefon illaki el ile bulmeye gerek.yok.basit bir pantolon yuzunde bu hale gelmesi anlik bi dalginliginiza bakar.
mesela gecen kotondan 3 tane kot almistim mi5s kullaniyorum telefonun hoparlor kismi 1mm disarida kaliyor cuma namazlarina giderken telefonu ofise koyup oyle gidiyorum

Oyla:

falcon253

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
J7 Prime
Konular
2
Tabikide hayır hocam ama diğer telefonlara göre çok çok hassas gibi görünüyor. Mesela aynı şekilde Mi 6 yı büktüğü videosu var kırılacak gibi oluyor kırılmıyor ama sorunsuz çalışıyor. Bunun diğer telefonlardan çok daha hassas olduğunu gördüm yani bi düşürmede felan kırılabilir mi acaba?

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Tabikide hayır hocam ama diğer telefonlara göre çok çok hassas gibi görünüyor. Mesela aynı şekilde Mi 6 yı büktüğü videosu var kırılacak gibi oluyor kırılmıyor ama sorunsuz çalışıyor. Bunun diğer telefonlardan çok daha hassas olduğunu gördüm yani bi düşürmede felan kırılabilir mi acaba?

arkasi cam dusmeye gore degisir bisey diyemem.
mi5 in en buyuk handikapi citasinin cok ince olmasi. ve şasisinin zayif olmasi. zaten şasi guclu olsa dikkat ettiyseniz tam bataryanin oradan ayriliyor yane destek olacak bi yeri yok. bu yuzden yamuluyor

Oyla:

hakikidaredevil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Günay
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Video dogrudur fakat defalarca dar pantalon giyerken cebimde tasidim bi kac kez masadan parke zemine dusurdum (kilifsiz) hic bi sorun olmadi.

Oyla:

falcon253

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
J7 Prime
Konular
2
Cevap yazan herkese teşekkürler hocam son olarak şunu sormak istiyorum. Yani bu duruma göre telefon alınabilir durumda mı çünkü zayıflığı bariz. Ve delta servisi bunu ücretsiz olarak tamir ediyor mu diyicem de böyle birşey olunca tamiri olmaz heralde zaten :D Ekran felan çatlasa veya arkası kırılırsa delta ücretsiz tamir ediyor mu yani hocam ?

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
tabiki tamir etmez ucretsiz.
hocam iyi hos seyler soruyorsunuzda mi5s almak varken neden mi5 almaya ugrasiyorsunuz onu sorayim bende

Oyla:

enjoy_mi

Ya Sabur....
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Memur
Konular
13
Merhabalar hocam Xiaomi Mi 5 almayı düşünüyordum fakat internette şu videoyu izledikten sonra biraz endişelendim . Bükülme testini izler misiniz, telefonu kullanan arkadaşlar bu kadar narin mi yorum yapabilir mi lütfen.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
sonuçta bunun adı test.. duvara atmak, el ile sıkmak bükmek vs vs bunlar test kriterleri.. arabalarda da farklı çarpışma testleri mevcut.. alacak arkadaşların bu testlere bakıp karar vermesi bence mantıklı.. mi5 in çok narin olduğuna dair forumda yorumlar okumuştum.. dikkate değer yani.. ;)

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Mi5s ten önceki telefonum mi5 idi çok aşiri narin açıkcasi tavsiye etmem şahsen görebildiğim Eksileri

1-Sağlamlık 5/10 şöyle açıklayabilirim telefon arka cebinizde iken sert bir yere oturursaniz kesinlikle zarar görecektir
2-Telefon yatık iken wifi çekmeme sorunu
3-Ekran paneli sorunlu
4-4g çekmiyor Vodafone de

Artıları
1- tip cok iyi
2- kamera iyi
3- haftalık romları alıyor

Oyla:
Üst Alt