Rehber Mi 13tpro/k60 ultra twrp siz root magisk yukleme

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Arkadaşlar üye olduğum xiaomi.eu daki editorler sayesinde öğrendim
ekte klasörü ise Bibergolge arkadaşımın çalışmasından editledim kendisine çok teşekkür ederiz
burada rehber olarak ekliyorum adminler sabitler ise faydalı olur:
Bootloaderi açtığınızı var sayıyorum
1-magisk delta indirin normal magisk bende olmadı

2-kullandığın fastboot romu indir init_boot u magisk delta ile yamala yamaladigin img dosyasını

init_boot. img olarak tekrar adını değiştir
Yanlış boot yüklerseniz cihaz açılmaz takı doğru bootu tekrar flashlayana kadar
Bibergolge 11t prodan direk boot.imgye işlem yapıldığını anlatmıştı K60 ultra /13tprolarda init_boot.img ye yapıyoruz islemi
3-eke koyduğum dosyayı indirin ve yamalanan dosyayı klasöre atın

4-pcye bağlayıp (usb hata ayıklamaydı açmış olun onu da yazmayayım yani) fastboota alın fastbootta iken klasörde yeralan slot kontrol batı çalıştır 7. Yada 8.satirda current slot var bakın ( bende ki a idi) slotuna gore "Flash_magisk_slot_a.bat" yada "Flash_magisk_slot_b.bat" ı çalıştırın işlem tamamdır bu yöntem k60 ultra ve 13t prodan denenmiştir bu yöntem ile magisk sorunsuz bir şekilde yükleniyor

Not: sistem güncelleme aldı root yetkisi silindi magiski tekrar flashladim yani bu durumda guncelleme almaya devam eder her defasında tekrar yapmaniz gerekir işlemi
**her güncellemede slotu kontrol edin güncellemede b olmuş slotum aklıma b olacağı hiç gelmedi salak gibi telefonu sıfırladım tevafuk bakim dedim öyle yakaladım aynı hatayı siz yapmayın

Not: Yapacağınız bütün işlemler sonrası oluşabilecek bütün sorumlulukların kendinize ait olduğunu lütfen unutmayın!

Ekli dosyalar

• platform-tools.zip
    13,5 MB · Görüntüleme: 144
Son düzenleme:

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5
deneyen var mı

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Evet ben k60 ultra denedim bugun de bi arkadaş 13tpro da denedi

R4Z0R

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
Mı band 3
Konular
0
13T pro da denendi cihaz sürümü corot_global V14.0.9.0.TMLMIXM, ilk başta delta magisk ile denedim oldu reset attınca gitti. Sonra normal magisk ile denedim (Magisk sürümü 26.4) bununla da oldu reset sonrası root gitmedi ben normal magisk ile yaptım ekte resimler mevcut. Paylaşım için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-11-18 saat 21.18.34_04278aa7.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-11-18 saat 21.18.34_04278aa7.jpg
    58,5 KB · Görüntüleme: 61
  • WhatsApp Görsel 2023-11-18 saat 21.18.34_c30a8c3a.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-11-18 saat 21.18.34_c30a8c3a.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 61

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Eyvallah başkan basarmana sevindim lakin bende Bi tecrübe paylaşayım bugün kendi recoverinden sıfırlama yaptım gitmedi ana menüden yapsaydım muhtemelen seninle aynı sonucu alırdım muhtemelen

chaviourknight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İhsan
Cihazım
mi9t
Konular
5
Arkadaşlar üye olduğum xiaomi.eu daki editorler sayesinde öğrendim
ekte klasörü ise Bibergolge arkadaşımın çalışmasından editledim kendisine çok teşekkür ederiz
burada rehber olarak ekliyorum adminler sabitler ise faydalı olur:
1-magisk delta indirin normal magisk bende olmadı

2-kullandığın romu indir init_boot u magisk delta ile yamala yamaladigin img dosyasını

init_boot. img olarak tekrar adını değiştir
Yanlış boot yüklerseniz cihaz açılmaz takı doğru bootu tekrar flashlayana kadar
Bibergolge 11t prodan direk boot.imgye işlem yapıldığını anlatmıştı K60 ultra /13tprolarda init_boot.img ye yapıyoruz islemi
3-eke koyduğum dosyayı indirin ve yamalanan dosyayı klasöre atın

4-pcye bağlayıp (usb hata ayıklamaydı açmış olun onu da yazmayayım yani) fastboota alın fastbootta iken klasörde yeralan slot kontrol batı çalıştır 7. Yada 8.satirda current slot var bakın ( bende ki a idi) slotuna gore "Flash_magisk_slot_a.bat" yada "Flash_magisk_slot_b.bat" ı çalıştırın işlem tamamdır bu yöntem k60 ultra ve 13t prodan denenmiştir bu yöntem ile magisk sorunsuz bir şekilde yükleniyor

Not: sistem güncelleme aldı root yetkisi silindi magiski tekrar flashladim yani bu durumda guncelleme almaya devam eder her defasında tekrar yapmaniz gerekir işlemi
**her güncellemede slotu kontrol edin güncellemede b olmuş slotum aklıma b olacağı hiç gelmedi salak gibi telefonu sıfırladım tevafuk bakim dedim öyle yakaladım aynı hatayı siz yapmayın

Not: Yapacağınız bütün işlemler sonrası oluşabilecek bütün sorumlulukların kendinize ait olduğunu lütfen unutmayın!
1 ve 2 yi anlamadım hocam detaylı yazar mısınız. önceden twrp ile root yapardım hep :)

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
1-Kardeşim magiski indir kur. o soylediğim seyleri eksiksiz yaptığın halde olmayacaksa magisk delta diye ara bul onu indir kur ve tekrar flashla
2-kullandığın romun kodu, cihaz hakkındada var. mesela bendeki miui 14.0.14 TMLCNXM versiyonu yuklu(bu arada 14.0.14 yuklu iken 14.0.12 nin dosyasını flasladım kabul etti ama birebir olmasını tavsiye ederim koduna kadar aynı olsun ) onun fastboot versiyonunu indir ve zipten çıkar img klasörunden init_bootu bul ve devam et

chaviourknight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İhsan
Cihazım
mi9t
Konular
5
1-Kardeşim magiski indir kur. o soylediğim seyleri eksiksiz yaptığın halde olmayacaksa magisk delta diye ara bul onu indir kur ve tekrar flashla
2-kullandığın romun kodu, cihaz hakkındada var. mesela bendeki miui 14.0.14 TMLCNXM versiyonu yuklu(bu arada 14.0.14 yuklu iken 14.0.12 nin dosyasını flasladım kabul etti ama birebir olmasını tavsiye ederim koduna kadar aynı olsun ) onun fastboot versiyonunu indir ve zipten çıkar img klasörunden init_bootu bul ve devam et
boot dosyasını ilk defa patch ledim, burda takılmıştım. yaptım şu an te root lu. magisk ile oldu bende. çok teşekkür ederim :)

Ybk993

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Fastboot rom mu indireceğiz yoksa recovery mi ?

init_boot dosyasını bulamadım ?

Üst Alt