Soru Mi 11 ısınma sorunu

koryat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
mi8
Konular
0
Optimizasyon - Güncellenmiş GPU sürücüsü [Mi 11]

sonunda abi :) geldi güncelleme test edip buradan yazıcam
Ustam ben dün yükledim denedimde maalesef olmamış. Yine ısınıyor ama bu sefer oyunu açtığım anda değil 5dk sonra angel~~ Ama genel olarak sıcaklıkta bir azalma var. Bu da sorunun güncellemeler ile çözüleceğine dair inancı kuvvetlendiriyor.

Düzenleme: Sanırım bu ısınma sorunu kötü kodlanmış oyunlarda meydana geliyor. GPU'yu optimize kullanamayacak şekilde kodlanmış oyunlarda sanki birkaç arka plan işlemi sıkıntıya giriyorda ısıtıyormuş gibi anlamadım pek.

Son düzenleme:

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Ustam ben dün yükledim denedimde maalesef olmamış. Yine ısınıyor ama bu sefer oyunu açtığım anda değil 5dk sonra angel~~ Ama genel olarak sıcaklıkta bir azalma var. Bu da sorunun güncellemeler ile çözüleceğine dair inancı kuvvetlendiriyor.

Düzenleme: Sanırım bu ısınma sorunu kötü kodlanmış oyunlarda meydana geliyor. GPU'yu optimize kullanamayacak şekilde kodlanmış oyunlarda sanki birkaç arka plan işlemi sıkıntıya giriyorda ısıtıyormuş gibi anlamadım pek.
aynen mesela asfalta yok bu sıkıntı gibi dedigim gibi güncelleme ile düzenlecek antutu program ısı zaten konrtol ediyorum.

M.Sami

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7

M.Sami

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Ben daha gelmedi diye biliyorum globale çin de de sadece betası var ki ondada çok hata olur
5.5 yıldır Eu betadayım bu 1
globale rom gelmesi temmuz bulur bu 2
global saçma saman google rehberini kullanmam bu 3
EU zaten ojinal CN sürümü baz almıştır bu 4
Sizin kafanızda Beta binlerce hata alır :) ama değil bu 5
Beta önce alpa 10 bin lerce insan test eder sonra beta çıkar bu 6
cihazmı model ram imza yazıyor bu 7

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

koryat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
mi8
Konular
0
Şu an satılanların hepsinde miui 12 yüklü ve resmi olarak kararlı bir 12.5 sürümü yok. Ama çin beta sürümü ve haliyle eu rom 12.5 versiyonunda ve şahsen stabilite olarak kararlı romlardan çok ilerdeler. Bu ısınma sorunu da çözülür yüksek ihtimal. Biz de twrp filan çıkana kadar tartışma açlığımızı buralardan gideririz angel~~ angel~~

M.Sami

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Şu an satılanların hepsinde miui 12 yüklü ve resmi olarak kararlı bir 12.5 sürümü yok. Ama çin beta sürümü ve haliyle eu rom 12.5 versiyonunda ve şahsen stabilite olarak kararlı romlardan çok ilerdeler. Bu ısınma sorunu da çözülür yüksek ihtimal. Biz de twrp filan çıkana kadar tartışma açlığımızı buralardan gideririz angel~~ angel~~
çinde satılan tüm cihazlar 12 kutu geliyor ve otomatik 12.5 yükseliyor :)
CN dışında cihazlar şahsen beni hiç ilgilendirmiyor Avrumanın baskısıyla yapılan saçma saman takip yazılımı olan EEA vb.. rom işim olmaz çöp benim gözümde
Elimde
Redmi Not 9 pro EU Beta kurulu ( Eşim kullanıyor )
Mi 10 8/256 EU beta Kurulu (Abim Kullanıyor )
Mi 11 12/256 Eu beta kurulur ( ben kullanıyorum )

telefon gelir kilit başvuru yapar sonra cihaz kapatır çekmecede durur Eu beta kurmadan o cihaz kulanmam bu kadar basit ve net ,
12.5 diyorsunuz biz önümüzde aylar 13 almaya başlayacaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eu candır bea ama.bence mi globe isimli rom daha stabil geldi bana ona da bakmanı tavsiye ederim
kafama silah dayasan Stabil rom kullanmam tüm sorunların şu forumda açılan konuların %99 stabil rom kulanlarda çıkıyor 1 tane adam çıkıp ya ben beta var sorun yaşadım diyormu hayır.

Mahircevik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Makine mühendisi
Konular
41
Arakadaşlar mi 11 almayı düşünüyorum. ısınma sorunu devam ediyor mu ?

Mi 11 almayı düşünüyorum . Isınma sorunudevam ediyor mu ?

koryat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
mi8
Konular
0
Arakadaşlar mi 11 almayı düşünüyorum. ısınma sorunu devam ediyor mu ?

Mi 11 almayı düşünüyorum . Isınma sorunudevam ediyor mu ?
Eu beta romdayım. Isınma sorunu neredeyse hiç yok denilebilecek seviyeye geldi. Eğer ortam çok sıcaksa ısınıyor. Havalar +35 derece çıkmadığı sürece ısınma aşırı miktarda olmuyor. Fakat bu durum diğer romlarda nasıldır bilmiyorum. Şu an benim için tek sorunu bazen video çekerken odaklama problemi oluyor.

KurtBeyOo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem Efe
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel
Konular
31
ne hikmet ise Hard reset attığım günden beri kulla mis olduğum cihaz ateş parçası olmaya başladı. Eskiden Oynadığım mobil oynunu 6-7 kere oynasam ısınırdı, şimdi ise daha ilk tur dan yanıyor çözemedim gitti. Yazılım root filan da yok

mmceylan8

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi9t
Konular
0
Isınması olan arkadaşlara sesleniyorum. Geçtiğimiz günlerde yönetici ile soru cevap sonucunda bu konunun başında da bahsedildiği üzere kılımı kıpırdatmadan iki tık ile eu betaya geçtim. Deneyimlerime göre herkese öneriyorum. Rom şaşırtıcı şekilde sonuç verdi. Ekran kapalı iken bile ısınan telefonum şuan buz gibi oldu. Bootloader kilidi açılmış herkese eu betayı tavsiye ederim. Orjinal romdan daha işlevsel ve daha az hatalı..

Üst Alt