Soru Mi 11 ısınma sorunu

okns34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mi 10T PRO
Konular
3
Merhaba arkadaşlar mi 11 kullanıyorum. Bootloader kilidini açtım. Ancak imei atma twrp yapılmadı. Dosya eksikmiş. Bende fasboot olarak eu rom kurdum. Isınma sorunu hala devam ediyor. Ne yapmam gerekir?

Tekrar global roma dönüp, güncelleme ile düzelmesini beklemek mantıklı olur mu? Ekran wqhd ve 120 Hz de kullanıyorum. Şarjda beklemede iken çok gidiyor gibi

Teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-03-15-18-58-53-933_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-03-15-18-58-53-933_com.android.settings.jpg
    290,5 KB · Görüntüleme: 128

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Hocam muhtemelen ısınan işlemci değildir. Maksimum kalitede çalışan ekran ve onun güç çektiği bataryadır. 120hz wqhd modda uzun süreli bir batarya performansı ve buz gibi telefon beklemeyin. Eu beta ya geçiş yapın. Eğer buna bir çözüm gelirse ilk eu beta yayımlar.

okns34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mi 10T PRO
Konular
3
Hocam muhtemelen ısınan işlemci değildir. Maksimum kalitede çalışan ekran ve onun güç çektiği bataryadır. 120hz wqhd modda uzun süreli bir batarya performansı ve buz gibi telefon beklemeyin. Eu beta ya geçiş yapın. Eğer buna bir çözüm gelirse ilk eu beta yayımlar.
Peki hocam betaya nasıl döneceğim? Siteden en son beta sürümü indirip fasboot şeklinde mi kuracağım? Bir de betaya sürekli güncelleme gelecek her seferinde aynı şekilde mi olacak?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
2K 120Hz ekran ve işlemciyi gördüğümde bu cihaz yanar diye düşünüyodum bu soğuk serin havalarda böyle yaparsa bunun bide yaz ayı var.

Şahsi fikrim 2K ekran gereksiz çok mühim bişey değil performanstan bataryadan götürdüğüne değmez. Ayarlardan 1080p düşürülüyosa düşürün derim.
Ben 1080p 90Hz ekran ideal olduğunu düşünüyorum malesef mi 11 ısı sorunu için güncelleme ile cihazı frenliyeceklerdir.

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Peki hocam betaya nasıl döneceğim? Siteden en son beta sürümü indirip fasboot şeklinde mi kuracağım? Bir de betaya sürekli güncelleme gelecek her seferinde aynı şekilde mi olacak?
Hocam ilk en güncel twrp yi indireceksiniz. Tabi bunun için bootloader kilidinizin açık olması gerekir. Daha sonra wipe(temizle) kısmından cihazın içinde ne varsa temizleyecek twrp. Sonra pc den veya flaşınızdan indirdiğiniz eu beta romun en son sürümünü telefon hafızasına atacaksınız. Tekrar twrp install(yükle) kısmîndan yükleyip cihazı yeniden başlatacaksınız. Mi11 twrp ve romlar arası geçiş için illaki konu açılmıştır. Maalesef ben bu kadar yardımcı olabiliyorum

yamatonisa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi11
Konular
0
Merhaba arkadaşlar mi 11 kullanıyorum. Bootloader kilidini açtım. Ancak imei atma twrp yapılmadı. Dosya eksikmiş. Bende fasboot olarak eu rom kurdum. Isınma sorunu hala devam ediyor. Ne yapmam gerekir?

Tekrar global roma dönüp, güncelleme ile düzelmesini beklemek mantıklı olur mu? Ekran wqhd ve 120 Hz de kullanıyorum. Şarjda beklemede iken çok gidiyor gibi

Teşekkürler şimdiden.
Hocam sende eu rom kullanıyorsun anlaşılan bendede ısınma sorunu varama bende bu romda şarj bitme sorunu var akşam yüzde elliden fazla şard var iken yattım 12 gibi kalktıgımda şarj yüzde yirmi kalmıştı işten 6:30 gibi cıktıgımda ise yüzde elli beş gibi şarj vardı 2 saat bisiklete bindim blututtan müzik dinledim geldigimde ise eve yüzde yirmi kalmıştı ısınma sorunuda cabası bu rom güzelde ısınma sorunu ve şarj bitme sorunu kötü oldu benim icin öteki romda google uygulamaları ile dolu

okns34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mi 10T PRO
Konular
3
Hocam sende eu rom kullanıyorsun anlaşılan bendede ısınma sorunu varama bende bu romda şarj bitme sorunu var akşam yüzde elliden fazla şard var iken yattım 12 gibi kalktıgımda şarj yüzde yirmi kalmıştı işten 6:30 gibi cıktıgımda ise yüzde elli beş gibi şarj vardı 2 saat bisiklete bindim blututtan müzik dinledim geldigimde ise eve yüzde yirmi kalmıştı ısınma sorunuda cabası bu rom güzelde ısınma sorunu ve şarj bitme sorunu kötü oldu benim icin öteki romda google uygulamaları ile dolu
Yok bende bekleme modunda o kadar şarj düşmüyor mecburen ekranı fhd ye aldım. Optimize etmeden cihazı satışa çıkarmışlar ne yapacağım bilmiyorum. Beklemekten başka çare yok herhalde.

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
2K 120Hz ekran ve işlemciyi gördüğümde bu cihaz yanar diye düşünüyodum bu soğuk serin havalarda böyle yaparsa bunun bide yaz ayı var.

Şahsi fikrim 2K ekran gereksiz çok mühim bişey değil performanstan bataryadan götürdüğüne değmez. Ayarlardan 1080p düşürülüyosa düşürün derim.
Ben 1080p 90Hz ekran ideal olduğunu düşünüyorum malesef mi 11 ısı sorunu için güncelleme ile cihazı frenliyeceklerdir.
ısınma sorunu ekrandan değil denendir ve uygulandı işlemci kaynaklı aynı sorun samsung s21 snp versiyon mevcut güncelleme işlemci frenlediler sen gidip 3 ghz işlemci telefon sokarsan birde samsung gibi firmaya işlemci yapılırsa sonuç bu k40 ekran fullhd olduğu halde 70 dereceler kadar çıkıyor.

ekde resme bak 6 dakikalık full hd de :) oyun deneyimi. 84.5 derece.

Ekli dosyalar

• 156835332_356914092074363_5466090495433683540_n.jpg
    156835332_356914092074363_5466090495433683540_n.jpg
    16,9 KB · Görüntüleme: 108

koryat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
mi8
Konular
0
Ben de birkaç deneme yaptım ısınma ile ilgili. Ekrandan hiçbir şekilde değil. İlginç olan ise çok basit bir oyunda 5 dk içinde telefon tutulamaz derecelere gelirken, çok daha ağır bir oyunda saatlerce oynamama rağmen hiçbir şekilde ısınmaması. Uygulamaların işlemci kullanımıyla ilgili sd888 ile bir uyum sorunu var gibi sanki. Bazıları yakarken bazıları hiç etkilemiyor.

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Ben de birkaç deneme yaptım ısınma ile ilgili. Ekrandan hiçbir şekilde değil. İlginç olan ise çok basit bir oyunda 5 dk içinde telefon tutulamaz derecelere gelirken, çok daha ağır bir oyunda saatlerce oynamama rağmen hiçbir şekilde ısınmaması. Uygulamaların işlemci kullanımıyla ilgili sd888 ile bir uyum sorunu var gibi sanki. Bazıları yakarken bazıları hiç etkilemiyor.
Optimizasyon - Güncellenmiş GPU sürücüsü [Mi 11]

sonunda abi :) geldi güncelleme test edip buradan yazıcam

Üst Alt