Rehber Mi 10T/10T Pro GPU Hız Aşırtma Rehberi

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Bende direk galeriye gerektiği dersi vereyim hocam. Evet yanlış anlamışım sanırım özelleştirme olayını kusuruma bakmayın :) hocam hepsini uyguluyorum fakat bu kulaklık olayına vakıf değilim. Zahmet olmazsa onuda şöyle hızlı bir anektot düşerseniz çok makbule geçer inanın. Hocam ben direkt olarak pil ve performansı devre dışı bıraktığım için game turbo içinden de performans optimizasyonu kayboluyor. Tekrar etkinleştirme yapsam app freezer ile bir sakıncası olurmu sizce. Birde hocam çok şükür bende hiç fps 60a kitlenmiyor. Eu 12.0.12 romdaki beni rahatsız eden tek şey pubgde kamera dönüşlerine sanki blur ekliyor sağa sola çevirirken bariz belli oluyor. Yoksa özellik bakımından çok ama çok zengin bir android 10 sürümü. Acaba bir kere daha yükleyip denesem mi diye düşünüyorum fakat hep hüsran ile karşılaşıyorum. Nedendir bilmiyorum yüzümü güldüren tek rom eea 12.0.19 oldu. Hocam son olarak pil ve performansı tekrar aktive etmelimiyim performans açısından katkısı oluyormu bu meretin yoksa olmasada olur birşey mi bu :)
Evet aktif olsun.
Pil ve Performans devre dışı olunca işlemcinin tam performans çalışmasını engelliyor Xiaomi. İşlemcinin tam performans çalışması için Pil ve Performans maalesef şartmış yaptığım testlerde bunu gördüm.

Blur olayına hiç dikkat etmedim doğrusu ben gayet akıcı oynadım.

Kulaklık sesi için Solid ile Vendor/ETC yoluna gidip mixer_paths.xml dosyasını düzenlemek gerekiyor.
<ctl name="RX_RX0 Digital Volume" value="94" />
<ctl name="RX_RX1 Digital Volume" value="94" />
<ctl name="RX_RX2 Digital Volume" value="94" />
<ctl name="HPHL Volume" value="22" />
<ctl name="HPHR Volume" value="22" />

Bu satırları bulup aynen bu şekilde değiştirin.
Son ses çok rahatsız edici olabilir daha düşük değer de kullanılabilir. Normal değer 84 siz 90 yapabilirsiniz ya da direkt benim gibi 94 yapın. Fotoğraftaki değerler tavsiyem.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Hepsini yaptım hocam. Şuan işten çıktım ve eve geçer geçmez test edicem inşallah. Hocam bir bilginiz varmıdır bilmiyorum ama sormakta fayda var diye düşünüyorum hocam. Hali hazırda samsungun buds prosunu kullanıyorum fakat oyunlarda bariz belli bir şekilde gecikme söz konusu. Sanırım ses codec uyuşmazlığı ile alakalı. Ama okadar enteresan bir şey farkettim ki beni çok şaşırttı. Oyun oynadığım esnada arama geldi ve cevapladım. Arama sesi ile birlikte oyunuma devam ederken seslerde hiç bir gecikme olmuyor. Anlık olarak duyabiliyordum. Fakat aramayı kapattığımdan sonra yine gecikmeli olarak sesleri ilettiğini gördüm. Siz bu konuya vakıfmısınız nasıl bir yol izlesem bunun üstesinden gelebilirim. Cevaplarınız ve yardimlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Hepsini yaptım hocam. Şuan işten çıktım ve eve geçer geçmez test edicem inşallah. Hocam bir bilginiz varmıdır bilmiyorum ama sormakta fayda var diye düşünüyorum hocam. Hali hazırda samsungun buds prosunu kullanıyorum fakat oyunlarda bariz belli bir şekilde gecikme söz konusu. Sanırım ses codec uyuşmazlığı ile alakalı. Ama okadar enteresan bir şey farkettim ki beni çok şaşırttı. Oyun oynadığım esnada arama geldi ve cevapladım. Arama sesi ile birlikte oyunuma devam ederken seslerde hiç bir gecikme olmuyor. Anlık olarak duyabiliyordum. Fakat aramayı kapattığımdan sonra yine gecikmeli olarak sesleri ilettiğini gördüm. Siz bu konuya vakıfmısınız nasıl bir yol izlesem bunun üstesinden gelebilirim. Cevaplarınız ve yardimlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim.
Onu ben de çözemedim henüz Haylou T15 var bende de oyun modu açıkken bile gecikme oluyor ilk bağladığımda bir kaç kez kapatıp açınca arada bir sıfır gecikme ile bağlanır duruma geliyor.

firat36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fırat
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
2
Hocam mount bölümünden vendorü işaretleyip deniyorum ama hala vendor mount edilmemiş önce vendörü mount edin diye ing uyarı çıkıyor. System r.w yi de yüklemeyi deniyorum onu da yüklemiyor hiçbir şekilde. Sorun ne olabilir ki?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Hocam mount bölümünden vendorü işaretleyip deniyorum ama hala vendor mount edilmemiş önce vendörü mount edin diye ing uyarı çıkıyor. System r.w yi de yüklemeyi deniyorum onu da yüklemiyor hiçbir şekilde. Sorun ne olabilir ki?
TWRP sürümü nedir ? Android 12 mi kullanıyorsunuz ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9

firat36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fırat
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
2

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Ses için ayarları yapabildim sanırım system rw izni var. Çünkü onu yüklemeden metin düzenlemede kaydetme başaralı oldu.
Sevindim.
Bazı Android 10 romlar kendinden R/W olabiliyor.
Çoğunlukla güncel Android 10 ve üstü sürümlerde var bu kısıtlama.
Amacınız oyunsa DFPS kapatıp game turbo ayarlarını yaparak Android 10 ile sorunsuz oyun performansı alırsınız.

firat36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fırat
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
2
Sevindim.
Bazı Android 10 romlar kendinden R/W olabiliyor.
Çoğunlukla güncel Android 10 ve üstü sürümlerde var bu kısıtlama.
Amacınız oyunsa DFPS kapatıp game turbo ayarlarını yaparak Android 10 ile sorunsuz oyun performansı alırsınız.
Evet oyun amaçlı. Kapattım DFPS.i

Üst Alt