Rehber Mi 10T/10T Pro GPU Hız Aşırtma Rehberi

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hiç bir faydasını göremedim desem yeridir. Android 11 12 Aynı akıcılık sorunları devam ediyor. Heleki pubg de o scopu açınca ki işlemciye binen yükün getirdiği ağırlığı iliklerine kadar hissettiriyor telefon. Bana kalırsa hız aşırtma felan bu sürümlerde işlevsiz kalıyor hocam. Keşke bi geliştirici çıkıp şu android 10a 13ün özelliklerinden bir kaçını getirse ama sistemin ana bağlılığını akıcılığı etkilemeden yapabilse ahh be inlove~~
İkinci mesaja dönün .

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Kafeinsiz hocam iyi akşamlar. Dfsp bende kapalı bunun çok faydasını gördüm ve hali hazırda görüyorum ellerinize kollarına sağlık bu bilgiler için. Şimdi şuna açıklık getirebilirseniz çok memnun olurum. Aon yaptığınız eklemedeki ısınma veya 60 fpse düşme olayı benim cihazımda Android 10 da yani olmuyor. Isınma sorunu android 10da yok denecek kadar az. Şimdi bu verdiğiniz modülü şuan ki sistemime kursam ekstra Bir faydası olurmu veya gereği varmı sizce. Bunu detaylandırabilirseniz çok sevinirim.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Kafeinsiz hocam iyi akşamlar. Dfsp bende kapalı bunun çok faydasını gördüm ve hali hazırda görüyorum ellerinize kollarına sağlık bu bilgiler için. Şimdi şuna açıklık getirebilirseniz çok memnun olurum. Aon yaptığınız eklemedeki ısınma veya 60 fpse düşme olayı benim cihazımda Android 10 da yani olmuyor. Isınma sorunu android 10da yok denecek kadar az. Şimdi bu verdiğiniz modülü şuan ki sistemime kursam ekstra Bir faydası olurmu veya gereği varmı sizce. Bunu detaylandırabilirseniz çok sevinirim.
Doğrusu Android 12 beraberinde ısınma sorunu da getirdi gibi görünüyor.

Oyunlarda yaşanan FPS düşüşleri cihaz ısındığında kendini soğutmak için performansı sınırladığı için oluyor.

İkinci mesaja önce FKM yöntemi ekledim thermal profil için o gerçekten çok iyi sonuç veriyor sabit FPS ama Android 12 ile cihaz aşırı ısınıyor 50 derece fazla geldi.

Diğer modül ile 45 derece seviyelerini görüyor ama 45 derece de az değil.

İkisini de kaldırdım şu an ciddi soğutma ekipmanı yoksa bırakın arada FPS düşsün. Cihazın da nefes alması lazım.

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Doğrusu Android 12 beraberinde ısınma sorunu da getirdi gibi görünüyor.

Oyunlarda yaşanan FPS düşüşleri cihaz ısındığında kendini soğutmak için performansı sınırladığı için oluyor.

İkinci mesaja önce FKM yöntemi ekledim thermal profil için o gerçekten çok iyi sonuç veriyor sabit FPS ama Android 12 ile cihaz aşırı ısınıyor 50 derece fazla geldi.

Diğer modül ile 45 derece seviyelerini görüyor ama 45 derece de az değil.

İkisini de kaldırdım şu an ciddi soğutma ekipmanı yoksa bırakın arada FPS düşsün. Cihazın da nefes alması lazım.
Elinize emeğinize sağlık bende öyle düşünmüştüm. Yinede saklı tutucam modülünüzünü. Şuan özellik bakımından aşırı yavan olsada performansı ile beni aşık eden android 10 ile yola devam ve sizi son gaz takibe aynı zamanda. Sağlıcakla kalın

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Elinize emeğinize sağlık bende öyle düşünmüştüm. Yinede saklı tutucam modülünüzünü. Şuan özellik bakımından aşırı yavan olsada performansı ile beni aşık eden android 10 ile yola devam ve sizi son gaz takibe aynı zamanda. Sağlıcakla kalın
Teşekkürler. Yaptığım testlerde OC faydasının özellikle HDR gibi aşırı grafik kalitelerinde çok etkili olduğunu gördüm ancak Akıcı 90 FPS için çok da ciddi bir farkı yok. Akıcı grafik öyle yük getirmiyor çünkü . Yüksek FPS için iyi bir işlemci yönetimi ve az ısınma lazım ancak Android 12 sürümlerinin tamamı AOSP dahil bu konuda çok zayıf kaldı. Thermal yapılandırma ile sorun aşılsa da o ısınma çok can sıkıcı oluyor . Android 10 ile kalmak en doğrusu şahsen ben eu 12.0.12 romu kendim kurup özelleştirdim ve cihaz akıyor resmen.

Güncel kalmak isteyen arkadaşlar yine OC ile devam edebilir.

Son düzenleme:

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Teşekkürler. Yaptığım testlerde OC faydasının özellikle HDR gibi aşırı grafik kalitelerinde çok etkili olduğunu gördüm ancak Akıcı 90 FPS için çok da ciddi bir farkı yok. Akıcı grafik öyle yük getirmiyor çünkü . Yüksek FPS için iyi bir işlemci yönetimi ve az ısınma lazım ancak Android 12 sürümlerinin tamamı AOSP dahil bu konuda çok zayıf kaldı. Thermal yapılandırma ile sorun aşılsa da o ısınma çok can sıkıcı oluyor . Android 10 ile kalmak en doğrusu şahsen ben eu 12.0.12 romu kendim özelleştirip kurdum ve cihaz akıyor resmen.

Güncel kalmak isteyen arkadaşlar yine OC ile devam edebilir.
Hocam sizden bir ricada bulunmak istedim. Acaba yaptığınız özelleştirmeleri bir konuda anlatma şansınız varmıdır. Veyahut kullandığınız özelleştirilmiş romu upload edip paylaşma şansınız olursa çok mutlu olurum. Bende kendi çapımda özelleştirmeler yapıyorum ama sizin tecrübeleriniz daha üstün. İkisinden biri olursa çok müteşekkir olurum.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam sizden bir ricada bulunmak istedim. Acaba yaptığınız özelleştirmeleri bir konuda anlatma şansınız varmıdır. Veyahut kullandığınız özelleştirilmiş romu upload edip paylaşma şansınız olursa çok mutlu olurum. Bende kendi çapımda özelleştirmeler yapıyorum ama sizin tecrübeleriniz daha üstün. İkisinden biri olursa çok müteşekkir olurum.
Orada bir anlatım hatası olmuş özelleştirilmiş paket yapmıyorum. Bilgisayarım olmadığı için maalesef bu tür işlere giremedim hiç. Daha doğrusu romu kurup daha sonra sistem uygulamalarının tümünü düzenliyorum. Galeri uygulamasını bile kaldırdım Google fotoğraflar kullandığım için size basit gelebilir ama o lanet galeri uygulaması arka planda hiç yerinde durmuyor. giggle~~
Romu tamamen arındırıyorum, kulaklık sesi ,DFPS gibi tüm düzenlemeleri yapıyorum ardından tekrar full wipe yapıp öyle kullanıyorum.

Kaldırılmayan uygulamaları ise Google,Mi hesabı gibi çökerten şeyleri app frezer ile devre dışı bırakıyorum.

Doğrusu bunlar da çok önemli değil eu 12.0.12 romu kurup DFPS kapattıktan sonra Game Turbo ayarlarındaki Performans Optimizasyonu ayarı açık şekilde oynayın. Bugün tam 2 saat 85-90 FPS arası PUBG oynadım sırf denemek için. 60a kilitleme hiç olmadı. Performans Optimizasyonu tiki kapalıyken yine 60a düşüyor ama o açıkken Android 10 romda mükemmel oynanıyor.

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Orada bir anlatım hatası olmuş özelleştirilmiş paket yapmıyorum. Bilgisayarım olmadığı için maalesef bu tür işlere giremedim hiç. Daha doğrusu romu kurup daha sonra sistem uygulamalarının tümünü düzenliyorum. Galeri uygulamasını bile kaldırdım Google fotoğraflar kullandığım için size basit gelebilir ama o lanet galeri uygulaması arka planda hiç yerinde durmuyor. giggle~~
Romu tamamen arındırıyorum, kulaklık sesi ,DFPS gibi tüm düzenlemeleri yapıyorum ardından tekrar full wipe yapıp öyle kullanıyorum.

Kaldırılmayan uygulamaları ise Google,Mi hesabı gibi çökerten şeyleri app frezer ile devre dışı bırakıyorum.

Doğrusu bunlar da çok önemli değil eu 12.0.12 romu kurup DFPS kapattıktan sonra Game Turbo ayarlarındaki Performans Optimizasyonu ayarı açık şekilde oynayın. Bugün tam 2 saat 85-90 FPS arası PUBG oynadım sırf denemek için. 60a kilitleme hiç olmadı. Performans Optimizasyonu tiki kapalıyken yine 60a düşüyor ama o açıkken Android 10 romda mükemmel oynanıyor.
Bende direk galeriye gerektiği dersi vereyim hocam. Evet yanlış anlamışım sanırım özelleştirme olayını kusuruma bakmayın :) hocam hepsini uyguluyorum fakat bu kulaklık olayına vakıf değilim. Zahmet olmazsa onuda şöyle hızlı bir anektot düşerseniz çok makbule geçer inanın. Hocam ben direkt olarak pil ve performansı devre dışı bıraktığım için game turbo içinden de performans optimizasyonu kayboluyor. Tekrar etkinleştirme yapsam app freezer ile bir sakıncası olurmu sizce. Birde hocam çok şükür bende hiç fps 60a kitlenmiyor. Eu 12.0.12 romdaki beni rahatsız eden tek şey pubgde kamera dönüşlerine sanki blur ekliyor sağa sola çevirirken bariz belli oluyor. Yoksa özellik bakımından çok ama çok zengin bir android 10 sürümü. Acaba bir kere daha yükleyip denesem mi diye düşünüyorum fakat hep hüsran ile karşılaşıyorum. Nedendir bilmiyorum yüzümü güldüren tek rom eea 12.0.19 oldu. Hocam son olarak pil ve performansı tekrar aktive etmelimiyim performans açısından katkısı oluyormu bu meretin yoksa olmasada olur birşey mi bu :)

Üst Alt