Rehber Mi 10T/10T Pro GPU Hız Aşırtma Rehberi

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Thermal Unlocker 855 modülü sadece termal değil pil ve performans için de ekstra katkı içeriyor. Pile onun da etkisi var.

Doğrusu ben sınırsız depolama modülü kullanmıyorum. Forumda konusu var cihazı Pixel göstermek yeterli ancak ne kadar güvenli tartışılır. Google paketleri çok ucuz aslında yıllık 100 GB paket 58 TL sadece üstelik 5 hesapla paylaşım yapılabiliyor ben Google paketi almayı tavsiye ederim. Google gelecekte bu açığı fark ederse binlerce anı yok olabilir o kadar anıyı riske atmak yerine aylık 5 lira çok daha cazip gibi.
Çok haklısınız hocam. Çok teşekkür ederim tavsiye için ❤️

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10

BoostersX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
NYANKO
Cihazım
Telefon
Konular
6
İkinci mesajdaki Termal modülü tekrar yeniledim.

ugurrrceee tarafından aldığım bir tavsiye ile daha uygun çalışan bir termal modül elime geçti.

MIUI 13 ile yaptığım testlerde şu ana kadar ciddi şekilde güzel katkı verdi modül. Eski 855 modülüne göre Mi 10T için daha uyumlu.

Şu an Endonezya 13.0.7 ile GPU driver güncellemesi yapılı şekilde OC olmadan modül ile kullanıyorum. Performans gayet tatmin edici.

Termal modül kullanan arkadaşlar ACC ile ısı kısıtlaması yapmayı ihmal etmesin yine geçmiş mesajlarda mevcut.

ACC için tavsiye ettiğim ayarlar ve linki aşağıda
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

T-ENGİNE modülü aynı işlevi görür ve bu modül kullanılırken ACC ile kontrol gerekmez. Şarj hızına etki etmez telefon normal seyrinde şarj olur.

T-ENGİNE tavsiye ediyorum.

ya kafeinsiz hocam

Konu, anlatım, dosyalar inanın allak bullak olmuş.

yapılışına dair kısa bir video, yada destekli anlatım, sıralamaya biraz daha özen. Özellikle yorumlarda sonradan eklenilen dosyaların konuda toplanması(ve sonradan dosya eklenen yorumların silinmesi. Bu önemli), hangisi iyi ise(sadeleştirme), yada hangisi kime yönelik daha iyi ise ona nazaran yöneltme yada ifadeler kullansak. İnanın bu işlerden az çok anlayan biri olarak, ben pek anlayamıyorum konunuzu. İlk okuyuşum da değil. Endonezya romuna geçtikten sonra bu rehberi deneyeceğim çünkü :) Ben emülatörcüyüm bana mhz önemli

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
ya kafeinsiz hocam

Konu, anlatım, dosyalar inanın allak bullak olmuş.

yapılışına dair kısa bir video, yada destekli anlatım, sıralamaya biraz daha özen. Özellikle yorumlarda sonradan eklenilen dosyaların konuda toplanması(ve sonradan dosya eklenen yorumların silinmesi. Bu önemli), hangisi iyi ise(sadeleştirme), yada hangisi kime yönelik daha iyi ise ona nazaran yöneltme yada ifadeler kullansak. İnanın bu işlerden az çok anlayan biri olarak, ben pek anlayamıyorum konunuzu. İlk okuyuşum da değil. Endonezya romuna geçtikten sonra bu rehberi deneyeceğim çünkü :) Ben emülatörcüyüm bana mhz önemli
Şu an direkt olarak OC içeren bir kernel çıktı aslında forumda konusu var onu da deneyebilirsiniz. GPU OC işlemi FPS tabanlı oyunlarda pek fayda sağlamıyor. Yüksek grafik zorlayan durumlarda ancak iş görür.
Konuya bir düzenleme şart ancak şu ara biraz yoğun çalıştığım için fırsat bulamadım.

Doğru ben OC önermiyorum artık.
sm8xxx_v@0615_twrp_v3.zip indirip konunun ilk 4 adımını uygulamak ve ikinci mesajdaki T-ENGİNE modülünü kurmak oyun için fazlasıyla yetiyor Endonezya 14.0.1'de

BoostersX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
NYANKO
Cihazım
Telefon
Konular
6
Şu an direkt olarak OC içeren bir kernel çıktı aslında forumda konusu var onu da deneyebilirsiniz. GPU OC işlemi FPS tabanlı oyunlarda pek fayda sağlamıyor. Yüksek grafik zorlayan durumlarda ancak iş görür.
Konuya bir düzenleme şart ancak şu ara biraz yoğun çalıştığım için fırsat bulamadım.

sm8xxx_v@0615_twrp_v3.zip indirip konunun ilk 4 adımını uygulamak ve ikinci mesajdaki T-ENGİNE modülünü kurmak oyun için fazlasıyla yetiyor Endonezya 14.0.1'de
nedir bu t-engine ? citra ve dolphin gibi emülatörlerde OC önemli üstad o yüzden soruyorum mağruz gör. Grafik kartını adreno 730 olarak gösteren bir modül buldum lol bang bangda acayip etki etti. Ama OC sağlamıyor, oyunlardaki yaptırımı hâllediyor ve bana kâfi açıkçası. sadece lol ve emülatör oyunları oynadığım için :) Kolay gelsin başarılar diliyorum hocam

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91

OC li Yeni kernelmi cikti hocam link atarmısınız?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
nedir bu t-engine ? citra ve dolphin gibi emülatörlerde OC önemli üstad o yüzden soruyorum mağruz gör. Grafik kartını adreno 730 olarak gösteren bir modül buldum lol bang bangda acayip etki etti. Ama OC sağlamıyor, oyunlardaki yaptırımı hâllediyor ve bana kâfi açıkçası. sadece lol ve emülatör oyunları oynadığım için :) Kolay gelsin başarılar diliyorum hocam
Termal modül ısıyı sistemden gizliyor. Çok faydası olur oyunların asıl sorunu sistemin ısı nedeniyle performans kısıtlaması zaten.

OC li Yeni kernelmi cikti hocam link atarmısınız?
Sizin paylaştığınız sürümden bahsediyordum :)

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Termal modül ısıyı sistemden gizliyor. Çok faydası olur oyunların asıl sorunu sistemin ısı nedeniyle performans kısıtlaması zaten.

Sizin paylaştığınız sürümden bahsediyordum :)
😄 Bende şuan güncel kernellerden pek randıman alamıyorum oyuzden sordum suan oc li stock kernel var bide termal gayet yeterli

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
😄 Bende şuan güncel kernellerden pek randıman alamıyorum oyuzden sordum suan oc li stock kernel var bide termal gayet yeterli
OC çok fayda etmiyor aslında GPU driver ve termal yetiyor. OC ancak en yüksek grafik ile oynarsanız iş yapıyor.

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular