Rehber Mi 10T/10T Pro GPU Hız Aşırtma Rehberi

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Aynen katılıyorum bu kaydırmadaki mevzuya iyi falan yazmışlardı gereksiz uygulama da az olduğu için geçeyim dedim de yok hoşuma gitmedi endonezya kurup yaptıklarınızı yapayım devam edeyim. Endonezya biraz debloat istiyorda onu pek beceremiyorum.
Appfreezer indirip kullanmak istemediğiniz uygulamaları devre dışı bırakıp geçin root ile aşırı kolay.

anolhw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi10T Pro
Konular
1
Appfreezer indirip kullanmak istemediğiniz uygulamaları devre dışı bırakıp geçin root ile aşırı kolay.
Bugün romu indirebilirsem geçiş yapar denerim hocam sağolun

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
kafeinsiz Hocam hayırlı akşamlar diliyorum. Son yorumlarınızı okudum da bende sürüm yükseltip yeni özelliklerin tadına bakayım istedim. Şuan kullandığınız anladığım kadarıyla endo 13.0.6. doğrumudur ? Bit diğer konu ise vazgeçemediğim pubg oyun keyfi.. 🙂 Hocam velhasıl kelam ben güncelleme yapmak istesem sizin endo sürümünüze yapmam gereken işlemler ve kullanmam gereken twrp yi bana kısaca söyleyebilir misiniz rica etsem. Ve 12.0.12 den geçmemi tavsiye edermisiniz. Bir diğer konu ise özelden veyahut buradan tam olarak yapmam gereken işlemleri işlem sırası ile söylerseniz çok ama çok memnun olurum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim cevabınız büyük bir heyecanla bekliyorum yarın izinliyim hemen bu akşam yapayım rom değişikliğini 🙂🙂

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
kafeinsiz Hocam hayırlı akşamlar diliyorum. Son yorumlarınızı okudum da bende sürüm yükseltip yeni özelliklerin tadına bakayım istedim. Şuan kullandığınız anladığım kadarıyla endo 13.0.6. doğrumudur ? Bit diğer konu ise vazgeçemediğim pubg oyun keyfi.. 🙂 Hocam velhasıl kelam ben güncelleme yapmak istesem sizin endo sürümünüze yapmam gereken işlemler ve kullanmam gereken twrp yi bana kısaca söyleyebilir misiniz rica etsem. Ve 12.0.12 den geçmemi tavsiye edermisiniz. Bir diğer konu ise özelden veyahut buradan tam olarak yapmam gereken işlemleri işlem sırası ile söylerseniz çok ama çok memnun olurum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim cevabınız büyük bir heyecanla bekliyorum yarın izinliyim hemen bu akşam yapayım rom değişikliğini 🙂🙂
Endonezya 13.0.7 sürümü kullanıyorum aktif olarak konudaki A12 TWRP ile her şey sorunsuz oluyor. Doğrusu 13.0.7 güzel ama sorunları da var örneğin ben CODM oynuyorum oyun oynarken telefon gelse oyun kapanıyor. Arka planda tutamıyor. A10 görünümü biraz eski ama kesinlikle daha iyi.
eu 12.0.12 tavsiye ederim thermal modül ile.
Pil ve Performans devre dışı bırakmadan kullanılırsa daha iyi olur. Şahsen ben ilk fırsatta 12.0.12 geri yüklemeye karar verdim. Dün oyunun en kritik yerinde telefon çaldı arka plana düşer düşmez oyun kapandı yeniden başladı. 8GB ramli bir cihazda bu durum çok sinir bozucu.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Termal modül kullanacak arkadaşlar için önemli bir ekleme yapayım termal modül aktifken cihazınız turbo şarj ile şarj edilirse ısı 60 dereceye varan tehlikeli boyutlara gelebiliyor.

ACC isimli magisk modülü ile şarj kontrolü sağlamak mümkün.
Termal modül kullanan arkadaşlar bu uygulama ve modül ile şarj ısısını kısıtlamalıdır. Aşağıda resimde görünen ayarlar referans alınabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Termal modül kullanacak arkadaşlar için önemli bir ekleme yapayım termal modül aktifken cihazınız turbo şarj ile şarj edilirse ısı 60 dereceye varan tehlikeli boyutlara gelebiliyor.

ACC isimli magisk modülü ile şarj kontrolü sağlamak mümkün.
Termal modül kullanan arkadaşlar bu uygulama ve modül ile şarj ısısını kısıtlamalıdır. Aşağıda resimde görünen ayarlar referans alınabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

kafeinsiz hocam ingilizceye sizin kadar vakıf değilim kusura bakmayın acaba ufak bir yükleme ve ne yapılması konusunda anlatım sağlar mısınız ACC MODÜLÜNÜ 🙂 hocam birde indirme olayını çözemedim. Bir kaç link var hangisini indirip kurmamız gerekiyor.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
kafeinsiz hocam ingilizceye sizin kadar vakıf değilim kusura bakmayın acaba ufak bir yükleme ve ne yapılması konusunda anlatım sağlar mısınız ACC MODÜLÜNÜ 🙂 hocam birde indirme olayını çözemedim. Bir kaç link var hangisini indirip kurmamız gerekiyor.
Sadece apk olanı indirmelisiniz hocam.
Apk indirip kurun bir kez çalıştırın otomatik olarak kurulum yapacak.
Ardından telefonu yeniden başlatıp tekrar uygulamaya girin alt menüde ortadaki tuşa basın profillerinden birini düzenle kısmına girin aşağıdaki gibi düzenleyin. Kaydettikten sonra bir kere orta menüde bir kere dokunup aktif olmasını bekleyin

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-03-07-22-14-48-973_mattecarra.accapp.jpg
    Screenshot_2023-03-07-22-14-48-973_mattecarra.accapp.jpg
    360,1 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2023-03-07-22-14-56-075_mattecarra.accapp.jpg
    Screenshot_2023-03-07-22-14-56-075_mattecarra.accapp.jpg
    277,7 KB · Görüntüleme: 17

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Sadece apk olanı indirmelisiniz hocam.
Apk indirip kurun bir kez çalıştırın otomatik olarak kurulum yapacak.
Ardından telefonu yeniden başlatıp tekrar uygulamaya girin alt menüde ortadaki tuşa basın profillerinden birini düzenle kısmına girin aşağıdaki gibi düzenleyin. Kaydettikten sonra bir kere orta menüde bir kere dokunup aktif olmasını bekleyin
Hocam elinize kolunuza bilgi ve uyarı içinde emeğinize sağlık. Ben bir alternatif düşündüm ama sizede sormadan yapmayayım dedim. Hocam şarja takmadan önce magiskden thermalmodu devre dışı bıraksak ve sonrasında şarja takmış olsak yine bir çözüm yolu olurmu sıcaklık yükselmesi konusunda bilgilendirir misiniz acaba. Çok teşekkür ederim kafeinsiz hocam

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam elinize kolunuza bilgi ve uyarı içinde emeğinize sağlık. Ben bir alternatif düşündüm ama sizede sormadan yapmayayım dedim. Hocam şarja takmadan önce magiskden thermalmodu devre dışı bıraksak ve sonrasında şarja takmış olsak yine bir çözüm yolu olurmu sıcaklık yükselmesi konusunda bilgilendirir misiniz acaba. Çok teşekkür ederim kafeinsiz hocam
Yeniden başlatma olmadan modül tamamen dere dışı kalır mı bilemiyorum doğrusu. ACC kullanmak daha faydalı olabilir uygulama çok basit zaten biraz kurcalarsanız hemen alışırsınız çoğu kısım Türkçe.

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Yeniden başlatma olmadan modül tamamen dere dışı kalır mı bilemiyorum doğrusu. ACC kullanmak daha faydalı olabilir uygulama çok basit zaten biraz kurcalarsanız hemen alışırsınız çoğu kısım Türkçe.
Çok haklısınız hocam. Ben bu modülü sizin tavsiyenizden sonra kaldırmak istedim fakat önce deaktif edip sonra kaldırdım. Ama ardından telefonu yeniden başlatmadan direkt magiski kaldırdım. Acaba modül kaldırma işlemini yanlış mı gerçekleştirdim. Yani bu model hala aktif midir yoksa başarılı bir şekilde kaldırılmış mıdır. Sürekli olarak soru sormamın kusuruna bakmayın hocam. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli.

Üst Alt