Rom Mi 10 Xiaomi.eu MIUI 12.2.10.0 Stabil Rom

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Sizin yazınızı görünce kontrol ettim otomatik gelmiş indirdi şimdi kurulum bitti sorunsuz. Bir değişiklik fark ettiniz mi hocam. Genel olarak izlenimleriniz nedir ilerleyen günler de paylaşalım size zahmet. Bende biraz kullanıp duruma göre yorumlarım.
12.0.1.3 ile mükayese edersek çok daha stabil,çok daha hızlı, çok daha sorunsuz. 12.0.8 ile mükayese edersek akıcılık olarak geride kalıyor. Malum android 11 daha yeni. Optimiziler daha bitmemiş. Ama ilk fark etdiğim cıhazın daha az ısınması oldu. Android 11 android 10 a göre daha az ısınıyor Mi 10-da. Diğer fark etdiğim mesela resim dosya paylaşırken seçimlerin çıktığı pencere, kontur mobil veri bildirimi yaparken ekrana çıkan pencere dikdörtgen olmuş. 12.0.8 de daha oval kenarlar vardı. Sanırım buna arayüz optimizasyonu tam bitmedi söyleye biliriz. Önümüzdeki günlerde düzelir. Ayrıca android 11 vpn ile daha uyumlu çalışıyor. Android 10da çok fazla kopmalar yaşıyordum nedense. Şimdilik bunlar. Uyğulamarın daha hızlı açılması için Aİ preloding kullanıyorum. Ekstra ayarlarda Miui lab'de yerleşiyor. Ama pil ömrüne etki ediyor. Zaten tipik xiaomi proseduru olarak Mİ 10 nun batarya performansı yalnızca ilk 2 3 güncellemede çok iyiydi. Sonra baya azaldı. Mesela cihazı ilk kullandığım 2 ay süresinde (kendi üzerindeki miui sürümü ve sonrasında gelen 2 güncelleme dahil buna) pilini 1 günde bitiremiyordum. 10 saate yakın SoT alıyordum. Şimdi günde 1 kere şarj etmesem 1 günü bitiremiyorum.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
12.0.1.3 ile mükayese edersek çok daha stabil,çok daha hızlı, çok daha sorunsuz. 12.0.8 ile mükayese edersek akıcılık olarak geride kalıyor. Malum android 11 daha yeni. Optimiziler daha bitmemiş. Ama ilk fark etdiğim cıhazın daha az ısınması oldu. Android 11 android 10 a göre daha az ısınıyor Mi 10-da. Diğer fark etdiğim mesela resim dosya paylaşırken seçimlerin çıktığı pencere, kontur mobil veri bildirimi yaparken ekrana çıkan pencere dikdörtgen olmuş. 12.0.8 de daha oval kenarlar vardı. Sanırım buna arayüz optimizasyonu tam bitmedi söyleye biliriz. Önümüzdeki günlerde düzelir. Ayrıca android 11 vpn ile daha uyumlu çalışıyor. Android 10da çok fazla kopmalar yaşıyordum nedense. Şimdilik bunlar. Uyğulamarın daha hızlı açılması için Aİ preloding kullanıyorum. Ekstra ayarlarda Miui lab'de yerleşiyor. Ama pil ömrüne etki ediyor. Zaten tipik xiaomi proseduru olarak Mİ 10 nun batarya performansı yalnızca ilk 2 3 güncellemede çok iyiydi. Sonra baya azaldı. Mesela cihazı ilk kullandığım 2 ay süresinde (kendi üzerindeki miui sürümü ve sonrasında gelen 2 güncelleme dahil buna) pilini 1 günde bitiremiyordum. 10 saate yakın SoT alıyordum. Şimdi günde 1 kere şarj etmesem 1 günü bitiremiyorum.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Himm doğrudur hocam. Benim de dikkatimi çekti daha akıcı. Ama yaşadığım sorunlar devam ediyor. Bu rom ile alakalı olsa gerek. Silme işlemin de kaydırarak seçim yapma yine yok. Oyun da bildirim paneli açınca edge ekran kısmı gri renkli kalıyor oyunda üstteki görüntüler kayboluyor. Oyundan çıktıktan sonra tüm Uygulamaları sonlandırmak istediğimiz de uygulamar yatay pozisyon alıyor ve malum çarpı işareti sol üstte kalıyor. Bundan iki önce ki sürüm de bu sorunlar yoktu çok arıyorum o sürümü... Uğraşmak istemiyorum yoksa geriye dönerdim. Bir de şöyle bir şey var metin belgesine uzun bir not yazdım kopyaladım ve e devlet üzerinden göndermek için boşluğa yapıştırdım yapıştı. Daha sonra metni değişiyorum notlar üzerin den ve e-devlet kısmını silip düzeltme yaptığımı yapıştırmak istiyorum o her defansın da eskisini atıyor.

Amiga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Mi 10 Pro
Konular
0
Merhabalar, bir şey soracağım. Bende mi 10 pro var. Yurtdışından gelme, bootloader açık, unlock cihaz. Üzerinde miui 12 ve android 10 var. Kısaca sanıyorum ki resmi değil. Böyle olunca otomatik güncelleme gelmiyor mu bu telefona. android 11 yayınlanmış ama gelen giden yok. illa kendimiz rom mu atmamız gerekiyor. saygılar. teşekkürler.

ali_cal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Note5
Konular
2
bu sürümde de hatalar aldım ben özellikle haritalar uygulamasında donuyor bir süre öyle kalıp reboot yapıyor. yandex denedim o hiç açılmadı. bu işten sıkıldım ben stock rom a dönüyorum

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Merhabalar, bir şey soracağım. Bende mi 10 pro var. Yurtdışından gelme, bootloader açık, unlock cihaz. Üzerinde miui 12 ve android 10 var. Kısaca sanıyorum ki resmi değil. Böyle olunca otomatik güncelleme gelmiyor mu bu telefona. android 11 yayınlanmış ama gelen giden yok. illa kendimiz rom mu atmamız gerekiyor. saygılar. teşekkürler.
Üzerinde ki rom genelde orjinal olur. Ama ikinci el aldıysanız başkası kullanmış ise costum rom atmış olabilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar son güncelleme den sonra aramalar da karşıdakinin de benim de ses girmiyor. Kapatıp açıyorum belli bir süre sonra yine aynı resmen bin kere lanet ettim yine xiaomi kullandığım için. 5500 TL para ver lanet et her defasında...

bayepayizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sabribey
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Operatör
Konular
19
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi 10 İçin Xiaomi.eu Miui 12 Stabil Sürüm Çıktı

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Veya

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Uyarı: Verilen talimatları eksiksiz ve doğru uygulamaktan kendiniz sorumlusuz. Kurulumda veya sonrasında Cihazınızda olabilecek arızalardan ben veya miuiturkiye.net sorumlu tutulamaz, sorumluluk kabul edilmez.
Hocam nasıl indiriyoz ben indiremedim

ali_cal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Note5
Konular
2
Hocam telefondan indiremezmiyim ama PC den de giriş yapın diyor
Linke tıklayın tarayıcıdan masaüstü modunda göster deyin geri saymaya başlayacak ondan sonra download a dokununca indirme başlar o şekilde indirebilirsiniz

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Ben kurmamanızı öneririm. Şu an Android 11 çok rezil duruma. EU team tarafından çıkarılan tüm A11 güncellemelerini kullandım. Şu an en son A10 sürümü olan 12.0.8-e geri döndüm. Hakikaten arada baya fark var. Isınma olsun, şarj süresi olsun, animasyonların ve sistemin akıcılığı olsun. Ben Ocak ayına kadar A11 kurmamayı karar aldım. Zira TWRP de A11-in dosya sistemini tam desteklemiyor diye telefondan dosya aktarımı yapmak çok zor oluyor. 80 GB dosyam var tam 3 gün uğraştım PC-e atmak için. Her defa bir sorun çıktı. Bilgilendirmek istedim.

Üst Alt