Türk Telekom Mercedes'ten İnip El Arabasına Bindik (Rezaletin Böylesi)

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Bende vadafoneden memnunum bu işler biraz cihazın konumuyla alakalı.. evdeyken vadafone bazı noktalarda çekmiyor vowifiyi açtım inşallah faydasını görürüm..
Vowifi destekliyorsa çok iyi uçak moduna al bari şebeke arama şarj tüketmez

hknyllmz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 10T PRO
Konular
24
ailecek turkcell kullanıyoruz babamın taahhütü bitti turkcell bayisine gitti oradaki çalışanlardan birisi Turk Telekoma taşıdı 3 4 gün Turk Telekom kullandı sonra tekrar turkcelle geçirdi faturalı şekilde devam ediyor

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Biz Türklerin aklı maalesef tek bir veri üzre çalışıyor , o da düz mantık... 60 - 70 TL lik bir paketi yarı fiyatına kullanmayı isteriz ama şikâyeti de çok severiz. Kimse düşünmez aynı paket neden bir diğer operatörde bu kadar ucuz? Oysa tek bir cevabı vardır, ne kadar ekmek o kadar köfte...
Türk Telekom un son on yılda başına neler geldiği, nasıl arpalık olarak birilerine peşkeş edildiği ve bu yüzden altyapıya hizmet verilemediği mevzu ise siyasi konu olduğu için hiç girmemek lazım.
Ev internet paketinde Telekom, cep tarifesinde Turkcell den şaşmayın.

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
ailecek turkcell kullanıyoruz babamın taahhütü bitti turkcell bayisine gitti oradaki çalışanlardan birisi Turk Telekoma taşıdı 3 4 gün Turk Telekom kullandı sonra tekrar turkcelle geçirdi faturalı şekilde devam ediyor
Aynen hocam bir de böyle bir çözüm var. Annem Vodafone kullanıyordu. Uygun fiyatlı faturalı güzel bir tarife. Taahhütü bitince daha yüksek fiyattan paket öneriyorlar bir de sizin için şu kadardan şu kadara düşürdük diye. Türk telekom bayiisine gidip faturasız bir hatta geçirdik. 1 ay takıldı ardından tekrar Vodafone'a taşıdık hattını. Yine uygun ve güzel tariflerden seçtik ve kullanıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Biz Türklerin aklı maalesef tek bir veri üzre çalışıyor , o da düz mantık... 60 - 70 TL lik bir paketi yarı fiyatına kullanmayı isteriz ama şikâyeti de çok severiz. Kimse düşünmez aynı paket neden bir diğer operatörde bu kadar ucuz? Oysa tek bir cevabı vardır, ne kadar ekmek o kadar köfte...
Türk Telekom un son on yılda başına neler geldiği, nasıl arpalık olarak birilerine peşkeş edildiği ve bu yüzden altyapıya hizmet verilemediği mevzu ise siyasi konu olduğu için hiç girmemek lazım.
Hocam doğru söylüyorsunuz Turkcell mobil için çok daha iyi ama ev interneti de yine mobil hatlarda olduğu gibi konumdan konuma değişiyor. Benim bulunduğum bölgede hem Turkcell mobilde iyi, hem de ev internetinde çok iyi. 200 MBPS ev interneti 150 TL iken Türk Telekom'da 100 MBPS 155 TL. İkisi de fiber.

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Şunu şuraya bırakayım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çok mükemmel denilen turkcell in merkezde dibi gördüğünü biliyorum. Kimse ezbere fanlık yapmasın. Şu bir gerçek. Bulunduğunuz coğrafi koşula göre değişir sonuçlar. Kaldı ki o mobil şebeke reklamlarında alt tafta jet hızı ile geçen yazıda da aynı bu dediğim yazmaktadır.

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Şunu şuraya bırakayım.

Çok mükemmel denilen turkcell in merkezde dibi gördüğünü biliyorum. Kimse ezbere fanlık yapmasın. Şu bir gerçek. Bulunduğunuz coğrafi koşula göre değişir sonuçlar. Kaldı ki o mobil şebeke reklamlarında alt tafta jet hızı ile geçen yazıda da aynı bu dediğim yazmaktadır.
Fanlık yapmıyoruz hocam. Konuma göre değişiyor, evet. Ben bulunduğum bölgede Turkcell ile çok daha iyi, hatta 100 MBPS'nin üzerine çıktığımı kendi gözümle gördüğüm için söylüyorum. Ben bu hızları gördükten sonra Turkcell pahalıymış demem.

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Fanlık yapmıyoruz hocam. Konuma göre değişiyor, evet. Ben bulunduğum bölgede Turkcell ile çok daha iyi, hatta 100 MBPS'nin üzerine çıktığımı kendi gözümle gördüğüm için söylüyorum. Ben bu hızları gördükten sonra Turkcell pahalıymış demem.
Hocam sözüm bazı mesajlar içindi. Yani sonuç olarak her mobil şebekenin çok iyi ve çok kötü olduğu bölgeler var. Yanlış biliyor olabilirim ama yakında bulunan farklı bir şebekenin baz istasyonu sizi engelliyor olabilir.

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Hocam sözüm bazı mesajlar içindi. Yani sonuç olarak her mobil şebekenin çok iyi ve çok kötü olduğu bölgeler var. Yanlış biliyor olabilirim ama yakında bulunan farklı bir şebekenin baz istasyonu sizi engelliyor olabilir.
Hocam konum gerçekten önemli mobil veri konusunda. Aynı şekilde ev internetinde de. Ben Bursa'da yaşıyorum. Ara sokaklarda binaların arasında Turkcell ile 80 Mbps gördüm. Terminalde Vodafone ile 20 Mbps görürken Turkcell ile Türkiye'nin çoğu ev interneti kullanıcısından daha yüksek bir hız gördüm: 130 Mbps. Pingim de 16 civarıydı. Türk Telekom ile hiç test etme fırsatım olmadı. Turkcell ile şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ama Vodafone ile çok aşırı problem yaşıyorum hem mobilde hem ev internetinde.

Vodafone ev internetinde bana rezil şeyler yaşattı. Müşteri hizmetleriyle görüşmenizde kayıt açılıyor ve kaydınız otomatik kapanıyor 1 gün geçtikten sonra. Ben bunu defalarca yaşadım. 50 günü aşkın süredir nakil yapmadılar. Arayınca port yok, port tahsis ediyoruz dediler. Ben başka bir numaradan Vodafone ev interneti yeni abonelik birimini arayıp bulunduğum adres ve dairede altyapı ve port var mı diye sorunca hem fiber var hem de boş port var diyorlar. Tekrar müşteri hizmetlerini arayıp diyorum böyle böyle diyor yeni abonelik birimi deyince hemen kaydınıza ekliyorum bu bilgiyi deyip genel müdürlüğe paslıyorlar. Sonraki hafta öğreniyorum ki genel müdürlükteki işlemlerimi askıya almışlar. 50 günü geçtikten sonra arayıp cayma bedelsiz iptal hakkımı kullanmak istiyorum deyince temsilci bir mail adresi veriyor, buraya kimlik fotokopisi ve iptal formunun fotokopisini atın diyor. Ben de dediği gibi yapıyorum ve maile cayma bedelsiz iptal hakkımı kullanmak istediğimi ve neden böyle yaptığımı anlattığım yazımı yazıyorum. Buna rağmen cayma bedeli çıkartıyorlar 727 lira. Arayıp niye böyle yaptınız diye sorunca ikametgahınızı da atmanız gerekiyordu diyorlar. Eee bana böyle bir şey denmedi?

Vodafone ev internetinde pişmanlıktır. Benim karşıma gelip Vodafone ev internetinde çok iyi diyen biri olursa ağzına Vodafone modemiyle vururum. :D devil~~

eminguc1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Meslek
Serbest
Konular
11

Peki öyle diyorsunuz da şunu da düşünün. 80-90₺ lik Türk Telekom WiFi'de download hızı 1.3mb/s iken upload hızı en fazla 100kb/s iyi mi sizce?

Ve devamlı paket alacaksanız Turkcell ya da Vodafone kullanın tabi konuma göre değişir. Turkcell günlük 2 kere cevapsız arama limiti koyduğundan beri Turkcell'e yanaşmıyorum ama az sömürmedim zamanında :) Türk Telekom'u da denedim ailemden kimse beğenmedi şuan 4 kişi Vodafone'da 1 kişi Turkcell'de

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
9 Kasım 2020 itibariyle Turkcell'den Türk Telekom'a geçiş yaptım (numara taşıma ile). Resmen başlıkta belirttiğim gibi durum oldu. Turkcell biraz pahalıydı ama her yerde çekim gücü efsaneydi. Türk Telekom'a geçtikten sonra Hunat, Kayseri'de, çekim gücünün en yüksek olduğu bölgede speedtest uygulamasıyla hız testi yaptım. Çıkan sonuç rezaleti gözler önüne serdi ve bunu paylaşmak için de bu postu oluşturdum.

Turkcell'de taahhüt sürem bitti ve taahhüt süremin bitmesi ile avantajlı bir paket alamayacağımı anladım ve numara taşıma ile TT'ye geçtim. 3 aylık bir numara taşıma kısıtlaması olduğu için 3 ay boyunca bu rezaleti çekeceğim mecbur. 3 ay dolar dolmaz da tekrar Turkcell'e geçeceğim. Hız testi sonucunu da ekran alıntısı olarak paylaşıyorum. Hız testi yaptıktan 5 sn. sonra ekran görüntüsünü almıştım.

Bu da Turkcell ile yaptığım hız testiydi. Şebeke 2-3 diş çekerken yapmıştım!
Ben Superonline kullanıyorum test yapıp atayım bende vari

Üst Alt