Türk Telekom Mercedes'ten İnip El Arabasına Bindik (Rezaletin Böylesi)

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
9 Kasım 2020 itibariyle Turkcell'den Türk Telekom'a geçiş yaptım (numara taşıma ile). Resmen başlıkta belirttiğim gibi durum oldu. Turkcell biraz pahalıydı ama her yerde çekim gücü efsaneydi. Türk Telekom'a geçtikten sonra Hunat, Kayseri'de, çekim gücünün en yüksek olduğu bölgede speedtest uygulamasıyla hız testi yaptım. Çıkan sonuç rezaleti gözler önüne serdi ve bunu paylaşmak için de bu postu oluşturdum.

Turkcell'de taahhüt sürem bitti ve taahhüt süremin bitmesi ile avantajlı bir paket alamayacağımı anladım ve numara taşıma ile TT'ye geçtim. 3 aylık bir numara taşıma kısıtlaması olduğu için 3 ay boyunca bu rezaleti çekeceğim mecbur. 3 ay dolar dolmaz da tekrar Turkcell'e geçeceğim. Hız testi sonucunu da ekran alıntısı olarak paylaşıyorum. Hız testi yaptıktan 5 sn. sonra ekran görüntüsünü almıştım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu da Turkcell ile yaptığım hız testiydi. Şebeke 2-3 diş çekerken yapmıştım!

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
9 Kasım 2020 itibariyle Turkcell'den Türk Telekom'a geçiş yaptım (numara taşıma ile). Resmen başlıkta belirttiğim gibi durum oldu. Turkcell biraz pahalıydı ama her yerde çekim gücü efsaneydi. Türk Telekom'a geçtikten sonra Hunat, Kayseri'de, çekim gücünün en yüksek olduğu bölgede speedtest uygulamasıyla hız testi yaptım. Çıkan sonuç rezaleti gözler önüne serdi ve bunu paylaşmak için de bu postu oluşturdum.

Turkcell'de taahhüt sürem bitti ve taahhüt süremin bitmesi ile avantajlı bir paket alamayacağımı anladım ve numara taşıma ile TT'ye geçtim. 3 aylık bir numara taşıma kısıtlaması olduğu için 3 ay boyunca bu rezaleti çekeceğim mecbur. 3 ay dolar dolmaz da tekrar Turkcell'e geçeceğim. Hız testi sonucunu da ekran alıntısı olarak paylaşıyorum. Hız testi yaptıktan 5 sn. sonra ekran görüntüsünü almıştım.

Bu da Turkcell ile yaptığım hız testiydi. Şebeke 2-3 diş çekerken yapmıştım!
Bir TT kullanıcısı olarak benim de bu ay taahhütüm bu ay bitiyor ben de ya turkcell ya da vodafoneye geçeceğim hocam tt pişmanlıktır.

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu da biraz önce evden yaptığım hız testi;
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir TT kullanıcısı olarak benim de bu ay taahhütüm bu ay bitiyor ben de ya turkcell ya da vodafoneye geçeceğim hocam tt pişmanlıktır.
Aynen hocam. Kendimi 1970 yıllarında hissediyorum TT kullanırken. Yok gibi bir şey yani

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Ben de Vodafone kullanıyordum. Çoğunlukla evde olduğum için internet konusunda pek sıkıntı yaşamıyordum. Hiç dışarıda bulunup speedtest yapmadığım için bilgim yoktu mobil veri hızından. Ağustosun ortalarında taşındım. Ev internetim de Vodafone Net. Nakil talebinde bulundum. 50 günden fazla süredir portumun olmasına rağmen kurulum yapmadılar, orası ayrı konu. Dolayısıyla mobil veri kullanmak durumunda kaldım. İşte o zaman Vodafone'un bulunduğum bölgeyi geçtim bulunduğum ilde genel olarak Turkcell'den çok daha az internet hızı verdiğini test ettim. Telefonum Redmi Note 8. Çift sim kartı olduğu için hem eski Vodafone hattım takılı hem de yeni Turkcell hattım. Dolayısıyla kolayca iki hattın interneti arasında geçiş yapabiliyorum. Turkcell ile 90 MBPS gördüğüm yerde Vodafone 20 bile veremiyor. Evimde Turkcell ile 60 MBPS görüyorum. Aynı evin aynı odasında Vodafone ile 2 MBPS. Evet yanlış duymadınız 2 MBPS. Turkcell tarifem 44 TL genç tarifesi. Açıkçası verilen hizmet bakımından Turkcell çok daha önde benim gözümde.

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Bu konum ile alakali bence 30mb download gördüğümü biliyorum ve turkcell'in 4mb download yaptığını da o yüzden fiyata göre değil de konuma göre seçilmeli

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Bende Telekom kullanıyorum, 80mb download 30-35 MB yükleme hızı veriyor, cihazdan cihaza bölgeden bölgeye operatörler bandlar farklılık gösterebilir bizim burda da Turkcell ve Vodafone İnternet hızları çöp

Fromhell

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Redmi 9S 128GB
Konular
17
Bende vadafoneden memnunum bu işler biraz cihazın konumuyla alakalı.. evdeyken vadafone bazı noktalarda çekmiyor vowifiyi açtım inşallah faydasını görürüm..

Üst Alt