Soru MediaTek Helio G90T

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
90T nasıl bir işlemci sizce? Özellikle oyun için üretildiği yazıyor sitelerinde sd730'a fark atmış durumda. Şuan için sadece note8 proda mevcut batarya+performans olarak kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

onurandac10

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
onurandac10
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Bkz. Xiaomi Redmi Note 4 ;)

Yorumlarına saygı duyuyorum ama katılmıyorum... Benim için, şarj performansı önemli ve hiç bir güç tekrar mtk işlemcili telefon kullandıramaz bana...

Xiaomi'nin bu işlemciyi kullanmış olmasını da eleştirmiyorum tersine takdir ediyorum, güçlü işlemciye ihtiyaç duyanlar için tercih şansı sunuyor. clap~~
Kardesim redmi note 4, 2017 senesinde cikmis bir telefon cpu acisindan bakiyorsan olaya bilemem ama g90T kullanmadiysan ve gidip MT6580 bilmem ne.bilmem ne gibi goruyorsan bu islemciyci vay haline mukemmel on numara orta duzey ust seviye denilecek her işimi çatır çatır yapan bi islemci bana da ısınıyo dediler Allah belami versin yalansa şarjda oynuyorum HDR de oynuyorum aşırıda oynuyorum hava 25- 30 derece zaten telefonu isindigini hic anlamiyorum ısınmıyo yalan söyleyecek halim yok ısınsa ısınıyo derim bunu geç ama senin xiaominin kendini ilk piyasaya sundugunu kanıtladıgı zamanlardaki telefonu ornek vermen ucuz olur :) Xiaomi kraldır ilk ciktigi seneleri dusunursen apple ı da yerden yere vururlar ozaman

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

baba_yaga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlker YÜKSEL
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
G90 T 7-8 aydır kullanıyorum. İki gün ortalama şarjım gidiyor ve performans olarak çok başarılı. Telefonu kullanmayıp sadece yorum yapan kişileri kesinlikle dikkate almayın.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
MTK iyi çalışmış doğrusu.
Daha önce SD 845li LG G7 kullanmış biri olarak 3-4 aydır Note 8 Pro kullanıyorum. COD Mobile performansı hiç aratmadı eskisini.
Bence bu işlemci ikonik bir model olarak hatıra kalacak bize. Yarı fiyatına amiral gemisi performansı şaka gibi.

Oyla:

durotan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Buğra
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Yönetici
Konular
6
Bu arada MLBB oynuyorum full ayarlarda hdr'ından tut karakter hatlarına kadar tüm ayarları açık şekilde oyuna giriyorum takım tflerinede giriyorum gram kasma görmedim? Telefonu 8 aydır kullanıyorum belki bir gram kasma takılma vs. olmadı ısınma olayı çok oldu fakat, onuda custom rom ile çözdüm pil ekran açık süresi 12 saat gördüm. Aynı telefonları kullanmıyoruz sanırım :)
Vallaha 9t pro da sd855 işlemci var onda bile çok yüklenme yapınca kasan bir oyunun bu telefonda kusursuz çalışması pek inandırıcı değil.

Oyla:

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
Açıkçası yıllardır Mediatek e alışamadım ve şahsen Mediatek olan cihaz almam da.
Performansını beğenmiyorum normal kullanıcıları pek etkilemez gibi ama

Oyla:

Serkanz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serqan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
0
işlemci güçlü gpu efsane ama xiaomi miui optimizasyonu berbat. root ile baya ince ayar yaptiktan sonra 12-15 saat arası ekran ort tek sarjla 5 saat pubg 60fps (akıcı mod) alıyorum. verdigim parada 1400 lira.

Oyla:

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
işlemci güçlü gpu efsane ama xiaomi miui optimizasyonu berbat. root ile baya ince ayar yaptiktan sonra 12-15 saat arası ekran ort tek sarjla 5 saat pubg 60fps (akıcı mod) alıyorum. verdigim parada 1400 lira.
Xiaomi dışında da diyorum bence hiç de iyi değil. Başlarda iyi performans verir de ileride kendini belli eder işte haha--

Oyla:

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
bu konu gerçekten çok tartışıldı aynı ios android mi tartışması gibi ama sanıyorum kendi düşüncem bu işlemci kurcalamayan standart bir kullanıcı için gayet yeterli bir işlemci root bilmeyen sadece whatsapp facebook vs takılan bir vatandaş şikayet etmeden güzelce kullanır çevremde çok alan var bende kullandım note 8 pro memnuniyet gayet iyi şikayet edene rast gelmedim :)

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Yaklaşık 1 yıl önce Rn8 pro aldım. mediatek işlemci hakkında eskiden de bildiğim sıkıntılar vardı, sanırım bundan dolayıdır ki mt işlemcilere karşı bir ön yargı oluşmuş. Ancak bu cihazda hiç bir sorun yaşamadım. Şu anda kardeşim kullanıyor ve 1 yıla yakın bir süredir ne bir takılma ne de bir performans sorunu yaşadık. Şahsen Mt işlemci alınamaz ve kullanılamaz değil. Oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Almayı düşünen arkadaşların tek sıkıntısı root ve recovery olacağını düşünüyorum. Onun dışında gönül rahatlığıyla alınabilir. Sevgi ve saygılarımla.

Oyla:
Üst Alt