Max 3 hakkında konuşulanlar..

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mi max 32GB telefonun piyasaya çıkıp ta, bolca bulunduğu zamanlarda, ortalama230 - 240 usd civarında satıldığını gördüm. 5 - 6 ay bekleyince, yaşadığım yerde 184 usd'ye satın aldım. Alalı 1.5 yıl oluyor.

Herkesçe malum olduğu üzere, telefonda fiyatı işlemci belirliyor. Benim yaptığım fiyat değerlendirmesi de, işlemci üzerindendir.
Belli bir zaman bekleyince fiyatların düşmesi çok doğal ancak o teknoloji de o oranda eskimiş oluyor... Yani aslında bir tercih meselesi.... Dolar kuru artmamış olsaydı, Siz cihazınızı bugün mesela neredeyse bedavaya almış olurdunuz

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Belli bir zaman bekleyince fiyatların düşmesi çok doğal ancak o teknoloji de o oranda eskimiş oluyor... Yani aslında bir tercih meselesi.... Dolar kuru artmamış olsaydı, Siz cihazınızı bugün mesela neredeyse bedavaya almış olurdunuz

Hocam çıktıktan 5 - 6 ay sonrasındaki bir zaman, telefonun eskimesi anlamına gelmez, bana göre... Yani ben mi max'ı aldığımda max2 telefonlar çıkmamıştı. Max2 çok sonradan çıktı, diyebilirim.

Telefon meraklısı önemli sayıdaki tüketicinin psikolojik hareket tarzı şu. Hemen elindeki telefonunu satıp, üzerine bir miktar daha ilave edip son modele geçiliyor. Hal böyle olunca, piyasaya giren yeni model telefonlar, 1 - 2 ay primli fiyatlarla satılıyor.

Esasında bu süreci, telefon markasına ait ana firmalar belirliyor.( Iphone, samsung vs )
Yani, yeni model telefonlar piyasaya çıktığı ilk zamanlarda, üretici bilerek talebin altında üretim yapıyor. Üretim talebin altında kalınca da, bir yukarıdaki paragrafta açıkladığım tüketici kesimi primli fiyatlarla satın alıyor.

Tabi bunun sebebi de var. Modern pazarlama( marketing ) teorisinde, bu tür pazarlama uygulamasına, "piyasanın kaymağını almak" deniliyor.

Piyasanın kaymağını alma eylemi, yeni model telefonu yalnızca yüksek fiyatlarla satmak için yapılmıyor. Bu pazarlama eylemi, aynı zamanda "fiyat tutundurması" için de yapıyor. Yani yeni telefonu, primli fiyattan satın alan meraklı müşteriler, telefonun firmaca ilan edilmiş fiyatını da tutundurmuş oluyorlar.

Hasılı; küresel cep telefonu piyasası, böyle bir piyasa işte...

emrekaragol6

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
mi max 3 çıksın 5-6 ay sonra telefon tam otursun sorunu vs olmazsa mi max 2 den kesin geçeceğim.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Bu modelde vowifi desteğinin yazılım destekli direkt verilecek olması nedeniyle, ben de aynı görüşteyim de... Çıkış fiyatı şişik olursa, biraz düşmesini beklerim, sanırım.

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Bugünkü sunumun ana bölümünü tamamladıktan sonra, Lei Jun, MiX3 akıllı telefon hakkında sorulan bazı gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Xiaomi'nin başı, soruyu yanıtlarken, şu anda bu akıllı telefon şu anda geliştirmenin son aşamasında ve görünüşü Temmuz ayında bekleniyor. Bu mobil cihazı sunmak için ayrı bir sunum olacak, bu arada halkın ilginç bir şey gösterebileceği, üst düzey bir yetkili söyledi. Ayrıca, yeniliğin, tüm markalı telefonlar için zaten norm haline gelmiş olan ve büyük bir pil ve bunun sonucunda büyük bir özerklik kazandıran 18: 9 en boy oranıyla büyük bir ekran alacağını doğruladı.

Yazı translate ile çevrilmiş halidir. Dünkü mi 8 tanıtımı sonrasında yazılmıştır.
----

Ayrıca bir kullanıcı 4pda üzerine max 3 boyutları için tahmini bu boyutlarda olacak tarzı resim yüklemiş.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Hocam beklemekten çok sıkıldım. Aliexpres üzerinde bizim kılıfı çıkartmışlar.

Bu arada bir Rus sitesi diyor ki:

31 Mayıs'ta Çin'de düzenlenen Xiaomi bir büyük ölçekli sunumu, yaptığı konuşmada, CEO'su Lei Haziran yeni ana akım phablet Mi Max 3'ün satışları Haziran ayında başlayacağını söyledi.

Lei Jun, cihazın geliştirmenin son aşamasında olduğunu ve yakında yakın gelecekte üretime geçeceğini söyledi. Yeniliklerin resmi sunumu daha sonra gerçekleşecek.

Xiaomi'nin başlığına göre, üçüncü nesil Mi Max bir dizi ilginç özellik kazandıracak. Ama ana "çip" akıllı telefon, elbette, ekran olacak. Yeniliklerin diyagonal ekranı 6.99 inç ve çözünürlük - 2160'1080 puan. Ekranın en boy oranı 18: 9'dur.

Mi Max 3'ün donanım tabanı, yüksek performansa sahip olmayan ancak düşük güç tüketimine sahip olan sekiz çekirdekli Snapdragon 660 yongası olacak. Akıllı telefon 4/6 GB RAM ve 32/64 GB kalıcı hafıza alacak.

Buna ek olarak, Xiaomi Mi Max 3, çift optik zum ve büyük bir batarya ile modern bir çift kamera ile övünecek. Pil kapasitesi Lei Jun belirtmedi, ancak yenilik özerkliğinin olağanüstü olacağına söz verdi.

Mi Max 3'ün diğer özelliklerinden Xiaomi, akıllı telefonun arka tarafında, USB Tip-C arabiriminde ve standart 3,5 mm ses jakında bulunan bir parmak izi tarayıcısından bahsetti.

Kaynak:

Yorumum: Sadece bu site haziran diyor. Bence yanlış çeviri yapmış olabilirler.

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Cihaz bu sefer tam olgunluğuna ulaşmış görünüyor.
İnşallah gerekli donanımla Lei Jun bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Basit bir matematik hesabı

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
İnşallah gerekli donanımla Lei Jun bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Basit bir matematik hesabı

Allah sağlığınıza zeval vermesin, Sizin için endişelenmeye başladım8=)Idea~~wasntme~~

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Allah sağlığınıza zeval vermesin, Sizin için endişelenmeye başladım8=)Idea~~wasntme~~

Hocam iki haftadır Lei Jun'a ait Weibo hesabını bulmaya çalışıyordum. Bu gece sahurda hesabı buldum. Artık Lei Jun'u anlık takip ediyorum

Nasıl bir telefon ki hala sızıntı yok

Üst Alt