Yardım Macrodroid ile engelleri kaldırmak!

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Bu da uygulama içeriğinde ki mesajları okuması(Yollayan kişi ve mesaj içeriği) için ben Whatsapp ve Telegram'ı seçtim siz isterseniz düzenlersiniz ve yine kısıtlama olarak sadece zil sesi açıkken olarak ayarladım ince ayarları kendinize göre de ayarlayabilirsiniz.
Hocam emegine saglik lakin senin yaptigin makrolari bluetoothtan aktarmaz konuyu acan arkadas anladigim kadariyla bluetooth kulakliktan dinlemek istiyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam emegine saglik lakin senin yaptigin makrolari bluetoothtan aktarmaz konuyu acan arkadas anladigim kadariyla bluetooth kulakliktan dinlemek istiyor

Bluetooth'lu kulaklıktan dinlemek istiyor diye anladım. Bluetooth kulaklığım yok o yüzden test edemedim ama hoparlör ve kablolu kulaklıkta sorunsuz çalışıyor. Bluetooth kulaklık ile de sorun olmayacaktır bence sonuçta kulaklık olarak algılanıyor.

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
O biraz da bluetooth kulakligin ozellikleeiyle ilgili sanirim. Kimi kulaklik telefondaki medyayi aktarmiyor. Dediginiz gibi medya aktarim ozelligi varsa calacaktir

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Çok Teşekkür ederim kardeşim, bu makrolar sadece Bluetooth kulaklık takılıyken çalışacak değil mi?
O şekilde ayarlamadim hocam. Takılı olsun veya olmasın çalışacak. Siz sadece kulaklık varken mi çalışsın istiyorsunuz?

mylove

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Geçenlerde birisinin makrosunu karıştırırken Bluetooth kulaklık aktifken çalış vs diye bir ayar görmüştüm ama ayrıntıyı bilmiyorum. Mesela hazır bir makro bulmuştum Bluetooth kulaklık takılıyken SMS okuyordu gibi. Bunları da deneyip bilgi vereceğim. Tekrar teşekkür ederim..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O şekilde ayarlamadim hocam. Takılı olsun veya olmasın çalışacak. Siz sadece kulaklık varken mi çalışsın istiyorsunuz?
Aynen mesela SMS, WhatsApp vs sadece Bluetooth kulaklık aktifken bildirim yapsın ama arayan kişiyi ise hem Bluetooth takılıyken hem değilken bildirsin. Mümkünse

Biraz karıştırdım Sms ve WhatsApp makrolarını, sadece kulaklık ayarını seçtim istediğim gibi oldu ama gelen çağrıyı hiç okumuyor şu an. Bu arada hiç bekleme yapmadan okusun gelen çağrı ismini mümkünse kardeşim.

Son düzenleme:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Geçenlerde birisinin makrosunu karıştırırken Bluetooth kulaklık aktifken çalış vs diye bir ayar görmüştüm ama ayrıntıyı bilmiyorum. Mesela hazır bir makro bulmuştum Bluetooth kulaklık takılıyken SMS okuyordu gibi. Bunları da deneyip bilgi vereceğim. Tekrar teşekkür ederim..

Aynen mesela SMS, WhatsApp vs sadece Bluetooth kulaklık aktifken bildirim yapsın ama arayan kişiyi ise hem Bluetooth takılıyken hem değilken bildirsin. Mümkünse
Sadece Bluetooth olsun istediklerinize kısıtlama ekle kısmından bağlantıya basıp Bluetooth durumu yazanı seçtikten sonra cihaz bağlıyken cihazı seçip seçtikten kayıt etmeniz yeterli cihaz bende olmadığı için ayar yapıp atamam onu.

mylove

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Sağol kardeşim. Son yazdığını Deneyeceğim.

Program diğer Sms ve WhatsApp mesajlarını bir okuyor bir okumuyor neden olabilir?

Ayrıca Bluetooth kulaklık bağlantısı kurunca telefon üzerinden sesi yükseltiyorum, bağlantıyı kesip tekrar bağlantı yapınca ses yine kısık oluyor. Eğer oluyor ise Bunun içinde bir makro çalışması yapabilir misiniz mümkünse?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Sağol kardeşim. Son yazdığını Deneyeceğim.

Program diğer Sms ve WhatsApp mesajlarını bir okuyor bir okumuyor neden olabilir?

Ayrıca Bluetooth kulaklık bağlantısı kurunca telefon üzerinden sesi yükseltiyorum, bağlantıyı kesip tekrar bağlantı yapınca ses yine kısık oluyor. Eğer oluyor ise Bunun içinde bir makro çalışması yapabilir misiniz mümkünse?
Kulaklık bende olmadığı için yeni makro oluşturup Tetiklemeye Bağlantı-Bluetooh Durumu-Cihaz Bağlandığında seçeneğinden kulaklığı seçin sonra Eylemler kısmından Ses-Ses Hacmini Değiştir-Bildirim olanı 100 yaparsanız cihaz her bağlandığında Mesaj okuma sesleri 100 olacaktır.

Bende okuma kısmında bir problem yok bazen romdan roma bile fark ediyor çalışması. İzinlerin verildiğinden emin olun. Mesajlar üst üste geliyorsa o da problem yaratıyor olabilir.

mylove

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Macrodroid için bahsettiğiniz izinler nereden veriliyor?

Üst Alt