Yardım Macrodroid ile engelleri kaldırmak!

mylove

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Merhaba arkadaşlar, kısa geçmeye çalışacağım. Geçirdiğim bir kaza sonucu ağır engelli olarak, sadece bir elimin %15 ini kullanabiliyorum. Bu nedenle ellerimi kullanamadığım için Akülü sandalyem ile dışarı çıktığım zaman telefon çaldığında, kulaklığa kimin aradığının bilgisi gelmesi aşağıda yazdığım ekstra özellikler benim için çok önemli.

Yaklaşık 3 yıl Plantronic voyager legend kulaklık kullandım, bu kulaklıkta gelen aramayı ses kontrolü ile cevaplama, istemediğin çağrıyı ses komutu ile reddetme ve arayan kişinin adını söylemesi gibi önemli özellikleri vardı lakin artık kulaklığım bozulduğu için ve bu kulaklık 530 TL gibi yüksek bir fiyatlı kulaklık olduğu için tekrar satın alma şansım olmadı!

Şimdi Basit bir Bluetooth kulaklık aldım, ama maalesef bu özellikleri arıyorum! Macrodroid isimli bir program ile en azından kulaklığa kimin aradığının bilgisi gelmesi mümkün olduğunu duydum. Hatta hazır şablon ile gelen SMS i kulaklıktan duyabiliyorum ama maalesef kimin aradığı bilgisinin gelmesi ayarını yapamadım!

Sevgili arkadaşlar, mümkünse bu konu hakkında yardımcı olmanızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim..

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Buyurun hocam bir sorun olursa tekrar yazın yardımcı olurum. Geçmiş olsun umarım bir şekilde eski halinize dönebilirsiniz.

mylove

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Buyurun hocam bir sorun olursa tekrar yazın yardımcı olurum. Geçmiş olsun umarım bir şekilde eski halinize dönebilirsiniz.

Öncelikle çok teşekkür ederim arkadaşım. Rica etsem bunu video olarak çekme şansınız var mı?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Öncelikle çok teşekkür ederim arkadaşım. Rica etsem bunu video olarak çekme şansınız var mı?
Nasıl yani tek tek nasıl yaptığımı mi? Yoksa nasıl çalıştığını mı?

mylove

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Tek tek yapılışı kardeşim. Hatta nasıl yapılır tam anlamıyla bunu öğrenebilirsem SMS mesajları okuduğu gibi WhatsApp mesajlarınıda telefonu çıkarmadan bakabilirim diye düşünüyorum.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Tek tek yapılışı kardeşim. Hatta nasıl yapılır tam anlamıyla bunu öğrenebilirsem SMS mesajları okuduğu gibi WhatsApp mesajlarınıda telefonu çıkarmadan bakabilirim diye düşünüyorum.
Tamam hocam, müsait olduğum zamanda çekip buraya atarım.

mylove

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Tamam hocam, müsait olduğum zamanda çekip buraya atarım.
Programa giriyorum birşeyler yapmaya çalışıyorum ama nasıl yapılır onu bulamadım teşekkür ederim bekliyorum kardeşim.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
.RAR içerisindeki dosyaları telefonun herhangi bir yerine yerine çıkartın ardından Macrodroid'e girip ana ekranda sağ altta bulunan "Dışa Aktar/İçe Aktar" 'a basıp
"İçe Aktar" seçeneğine basarak dışarıya çıkarttığınız dosyaları tek tek seçerek ekleyebilirsiniz.

SMS için olan makroda hem SMS'i yollayan kişi adını hemde içeriğini okuyacak şekilde yaptım. İçeriğinin okunmamasını istiyorsanız makro içinden "4 saniye 500 ms bekle" ve "sms_message" satırlarını silip makroyu kayıt etmeniz yeterli.

Telefon sessizdeyken makroların çalışmaması için kısıtlamar kısmına sadece zil sesi açıkken olarak ekledim isterseniz onu da kaldırabilirsiniz.

Video olarak çekecektim fakat bu sizin için daha kolay olacağını düşündüğümden direk hazır halini attım.

Makroların çalışması için gerekli tüm izinleri veriniz.

Ekli dosyalar

• Makro@1231243.rar
    1,8 KB · Görüntüleme: 43

adzate

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Mi 5s Mi 6
Meslek
Grafik Tasarım ve Otomasyon
Konular
15
Kardeşim çok geçmiş olsun Rabbim şifalar versin İnşallah

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Bu da uygulama içeriğinde ki mesajları okuması(Yollayan kişi ve mesaj içeriği) için ben Whatsapp ve Telegram'ı seçtim siz isterseniz düzenlersiniz ve yine kısıtlama olarak sadece zil sesi açıkken olarak ayarladım ince ayarları kendinize göre de ayarlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Uygulama_İçeriği_Okuma@1231243.rar
    842 bayt · Görüntüleme: 29
Üst Alt