Çözüldü KVK Yüksek Seviye Onarım Merkezi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bralakir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUSTAFARÜŞTÜ
Cihazım
Mİ A1
Konular
13
cepport sorunu çözecektir, üstadların da duruma bir göz atmasında fayda var cantara hocam, inşallah sorununuz kısa sürede çözülür

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Ben yazdıklarınızdan bir şey anlayamadım. Birincisi cihazınız Kvk servisinde mi yoksa Cepport' ta mı?
İkincisi Gebze diyorsunuz ama İstanbul sınırları içinde Kvk nın 4 yerde şubesi var. Beşiktaş Apple, Göztepe Samsung, Bakırköy ve Kartal ise Xiaomi nin cihazlarına bakıyor. Siz cihazınızı hangisine teslim ettiniz?
Hocam anlaşılmayacak bi durum yok. Arkadaş cihazını kvk'ya teslim etmiş ancak onlarda yüksek onarım merkezi adı altında cepport'a yollamış. Bu ilk kez olan bi durum değil. KVK tüm xiaomi cihazları başka yere yolluyor. Forumda bununla ilgili birçok konu açıldı. Millet kvk diye fazla para verip cihaz alıyor ancak kvk xiaomi cihazlarının tamirini yapmıyor maalesef

jevneturquie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Noyan
Cihazım
redmi note 9s
Konular
19
Ben yazdıklarınızdan bir şey anlayamadım. Birincisi cihazınız Kvk servisinde mi yoksa Cepport' ta mı?
İkincisi Gebze diyorsunuz ama İstanbul sınırları içinde Kvk nın 4 yerde şubesi var. Beşiktaş Apple, Göztepe Samsung, Bakırköy ve Kartal ise Xiaomi nin cihazlarına bakıyor. Siz cihazınızı hangisine teslim ettiniz?
İşte hocam ben bunu 3 haftada zor çözdüm. .. şimdi Size anlatacağım :)

Ben cihazı KVK Bakırköy şubesine verdim.. onlarda mi yüksek seviye onarim merkezine yollamış. ..
Bu yüksek seviye neresi diye soruyorum Gebze'de fln dediler...
Sonra detaylı bilgi için Cepport'u aradım. .. onlarda cihaz bizde dediler...
KVK yalan söylüyor... Cepport'a KVK garantili telefona Extra 300tl fark alıyor lakin servisi kendisi sağlıyor. .. KVK burada sadece aracılık etmiş oluyor...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam anlaşılmayacak bi durum yok. Arkadaş cihazını kvk'ya teslim etmiş ancak onlarda yüksek onarım merkezi adı altında cepport'a yollamış. Bu ilk kez olan bi durum değil. KVK tüm xiaomi cihazları başka yere yolluyor. Forumda bununla ilgili birçok konu açıldı. Millet kvk diye fazla para verip cihaz alıyor ancak kvk xiaomi cihazlarının tamirini yapmıyor maalesef
Hocam helal size muhteşem anlatmışsınız ...
Ben Cepport'a güvenmekle çok büyük hata etmişim onu anladım. ..

Cano37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can Saygıoğl
Cihazım
Lenovo P2
Konular
1
Kvk bakmiyorsa ne anlamı kaldı o kadar para vermenin

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
İşte hocam ben bunu 3 haftada zor çözdüm. .. şimdi Size anlatacağım :)

Ben cihazı KVK Bakırköy şubesine verdim.. onlarda mi yüksek seviye onarim merkezine yollamış. ..
Bu yüksek seviye neresi diye soruyorum Gebze'de fln dediler...
Sonra detaylı bilgi için Cepport'u aradım. .. onlarda cihaz bizde dediler...
KVK yalan söylüyor... Cepport'a KVK garantili telefona Extra 300tl fark alıyor lakin servisi kendisi sağlıyor. .. KVK burada sadece aracılık etmiş oluyor...

Hocam helal size muhteşem anlatmışsınız ...
Ben Cepport'a güvenmekle çok büyük hata etmişim onu anladım. ..
Tuhaf olan da bu zaten. Daha evvel cepport tan bir dostuma satın aldığımız cihazı bakırköy deki KVK servisine teslim ettik. Açma kapama düğmesi bozulmuştu. 10 iş günü içinde cihazın arızasını giderip teslim ettiler. Ve şu an gayet stabil çalışıyor.Yani beni yüksek onarım merkezine falan yönlendirmediler.
Madem cihazınızı tamir etmeden cepport a gönderiyorlar. Neden cepport tan değişim talep etmiyorsunuz. Konuyu açalı neredeyse bir aya yakın bir zaman olmuş. Neden herhangi bir hukuki süreç başlatmadınız?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Daha önce Cepport'ta servis bölümü olmadığını okumuştum... Yani oraya göndermenin pek anlamı yok gibi geldi. Acaba değişim veya iade için gönderilmiş olabilir mi? Siz telefonu servise verdiğinizde böyle bir talepte bulundunuz mu?

jevneturquie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Noyan
Cihazım
redmi note 9s
Konular
19
Kvk bakmiyorsa ne anlamı kaldı o kadar para vermenin
Cepport ve KVK 'nin dolandırıcılığı iste

Tuhaf olan da bu zaten. Daha evvel cepport tan bir dostuma satın aldığımız cihazı bakırköy deki KVK servisine teslim ettik. Açma kapama düğmesi bozulmuştu. 10 iş günü içinde cihazın arızasını giderip teslim ettiler. Ve şu an gayet stabil çalışıyor.Yani beni yüksek onarım merkezine falan yönlendirmediler.
Madem cihazınızı tamir etmeden cepport a gönderiyorlar. Neden cepport tan değişim talep etmiyorsunuz. Konuyu açalı neredeyse bir aya yakın bir zaman olmuş. Neden herhangi bir hukuki süreç başlatmadınız?
Hocam zaten ben baş vuru yaptim..
Iade talep ettim. .. değişim talebinde bulundum lakin nafile illa hukuki olarak işlem yapacaklar sanırım. ..

Bir şekilde ben hakkımı yedirmem lakin burada mevzu her iki firmanın insanlari kaziklamasi. ..

Zaten para iadesi alırsam hiç bir şekilde cepporttan cihaz almam + kvk'ya vermem

Daha önce Cepport'ta servis bölümü olmadığını okumuştum... Yani oraya göndermenin pek anlamı yok gibi geldi. Acaba değişim veya iade için gönderilmiş olabilir mi? Siz telefonu servise verdiğinizde böyle bir talepte bulundunuz mu?
Hem değişim hem de ücret idasinde bulundum... cihaz tamir için cepporta gitmiş lakin kvk hayır Gebze'ye gitti diyor :)

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Cepport ve KVK 'nin dolandırıcılığı iste

Hocam zaten ben baş vuru yaptim..
Iade talep ettim. .. değişim talebinde bulundum lakin nafile illa hukuki olarak işlem yapacaklar sanırım. ..

Bir şekilde ben hakkımı yedirmem lakin burada mevzu her iki firmanın insanlari kaziklamasi. ..

Zaten para iadesi alırsam hiç bir şekilde cepporttan cihaz almam + kvk'ya vermem

Hem değişim hem de ücret idasinde bulundum... cihaz tamir için cepporta gitmiş lakin kvk hayır Gebze'ye gitti diyor :)
Değişim veya ücret iadesini zaten Cepport yapmayacak mı? Eğer serviste onarım istemediyseniz iade için iade alacak yere gitmesinde doğal olmayan ne var anlayamadım hocam? Cepport size biz tamir ediyoruz falan mı dedi acaba?

jevneturquie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Noyan
Cihazım
redmi note 9s
Konular
19
Değişim veya ücret iadesini zaten Cepport yapmayacak mı? Eğer serviste onarım istemediyseniz iade için iade alacak yere gitmesinde doğal olmayan ne var anlayamadım hocam? Cepport size biz tamir ediyoruz falan mı dedi acaba?
Hayır hocam. ...
Bu Mi Yüksek Seviye Onarım Merkezi Cepport çıktı yani ben değişim talep ettim lakin bana tamir olacak dediler... değişimi kabul etmediler.

bralakir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUSTAFARÜŞTÜ
Cihazım
Mİ A1
Konular
13
Şimdi wifi ve şebeke sorunu herkeste olduğunu görünce iade ettim ve Xiaomi telefonu kötülemiyorum ama hiç güven vermiyor güncelleme gelecek dediler diye bekliyorum düzelme olursa alacağım ama bilemiyorum üstünede garanti böyle olunca bilemiyorum 1550 TL vatanda indirime girmişti amoled ekran, stereo hoparlör, en önemli olan özellik 3.5 mm jak girişi olan ve resmi satıcısı ve garantisi olan GM9 Pro gibi bir telefonu bırakıp çin malı ithalat bu telefonu almak artık akıl karı gelmiyor. Bir satıcıya sordum rom falan yüklemeyi bilmiyorsan bu telefona hiç bulaşma dedi bu normal telefon değil alıp sorunsuz kullanamazsın dedi haklıda çıktı zaten. Garantisiz üstüne de yazılımsal sorunları olan bu telefonu kim niye övdü de biz bulaştık artık bilemiyorum. Kılıflar ekran koruyucular elimizde - masraf olarak kaldı. Xiaomi yurt dışında 150 dolar Türkiye'de bu kadar para veriyoruz onlar telefona idare etsin diye alıyor kılıf takmıyorlar biz bu kadar para veriyoruz çin malı telefondan bir şeyler bekliyoruz galiba ondan böyle oluyor yoksa bu kadar olmaz değil mi bilemiyorum.
ne kadar süre xiaomi kullandınız, kaç cihazını denediniz ki bu kadar derin fikir edindiniz hocam,
a1 cihaz kullanıyorum, android 7 ile gelen cihazıma android 8 ve9 yükseltmesi ve harici olarak her ay düzenli güncelleme dışında sorun üzerine yapılan güncellemeler aldım, burası bir aile gibi, mağduriyet varsa herkes yardımcı olmaya çalışır elinden geldiğince

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt