Çözüldü Kurulum ekranında kalıyor (Google Sunucularına Bağlanılamadı)

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
2 gün evvel bir konu açtım bu olayla ilgili demek ki tek sıkıntı bende olmamış. Yanlış bir şeyler var ne olduğunu anlamadım.

Atlama yöntemini paylaştım ancak atlasanız bile size rom kullanırken sıkıntı yaratacak çünkü güvenlik sertifikası bile güncellenmiyor.
Çok uzun süre uğraştım çözüme ulaştım ama inanın net olarak şu şekilde ulaştım diyemiyorum şöyle bir iki tavsiyem olacak bunları denerken çözdüm çünkü belki biri sizinkini de çözer.

1 - Cihazın sim kartını çıkarın, cihazı açın. Sim doğrulama gelince sim doğrulama kısmı için sim kartı takın doğrulama yapar yapmaz sim kartı tekrar çıkarın. Daha sonra wifi bağlantı kısmına gelince wifinizi seçip bağlanın aşağıda dhcp ve statik seçeneği var onu elle değiştirerek ikisini de deneyerek güncelleyin bakalım ne olacak..

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
2 gün evvel bir konu açtım bu olayla ilgili demek ki tek sıkıntı bende olmamış. Yanlış bir şeyler var ne olduğunu anlamadım.

Atlama yöntemini paylaştım ancak atlasanız bile size rom kullanırken sıkıntı yaratacak çünkü güvenlik sertifikası bile güncellenmiyor.
Çok uzun süre uğraştım çözüme ulaştım ama inanın net olarak şu şekilde ulaştım diyemiyorum şöyle bir iki tavsiyem olacak bunları denerken çözdüm çünkü belki biri sizinkini de çözer.

1 - Cihazın sim kartını çıkarın, cihazı açın. Sim doğrulama gelince sim doğrulama kısmı için sim kartı takın doğrulama yapar yapmaz sim kartı tekrar çıkarın. Daha sonra wifi bağlantı kısmına gelince wifinizi seçip bağlanın aşağıda dhcp ve statik seçeneği var onu elle değiştirerek ikisini de deneyerek güncelleyin bakalım ne olacak..
Teşekkürler hocam bende bir ton sıkıntı çektim anlatamam olay çok gariptir ki 3-5 MIUI romda sıkıntısız bir şekilde setup kısmını atlayabiliyorum geri kalanlar da bağlanmıyordu.
Yazdıklarınızı kısa zaman içinde deneyeceğim hocam.
Peki şuan stabile döndü mü başka romlar deneyip test ettiniz mi sorun komple gitti mi ?

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Teşekkürler hocam bende bir ton sıkıntı çektim anlatamam olay çok gariptir ki 3-5 MIUI romda sıkıntısız bir şekilde setup kısmını atlayabiliyorum geri kalanlar da bağlanmıyordu.
Yazdıklarınızı kısa zaman içinde deneyeceğim hocam.
Peki şuan stabile döndü mü başka romlar deneyip test ettiniz mi sorun komple gitti mi ?
Evet şu an bir problem yok,EU 20.12.9 kullanıyorum.Zaten o kurulum adımında bir kere güncelleme yaparsa devamı gelir.
Bu arada dediğiniz gibi bende bir çok seçenek denedim o gün bütün gün bu konuyla uğraştım,eski EU sürümleri denedim,stabil EU'ları denedim hiçbirinde geçemedim ilgili ekranı ama işin garip tarafı global olan herhangi bir rom ile gayet düzgün bir şekilde güncelliyordu.Sonra yukarıda dediğim gibi çözüldü ama belki de bir süre bekledim ondan sebep düzelmişte olabilir her şey ihtimal dahilinde..

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Evet şu an bir problem yok,EU 20.12.9 kullanıyorum.Zaten o kurulum adımında bir kere güncelleme yaparsa devamı gelir.
Bu arada dediğiniz gibi bende bir çok seçenek denedim o gün bütün gün bu konuyla uğraştım,eski EU sürümleri denedim,stabil EU'ları denedim hiçbirinde geçemedim ilgili ekranı ama işin garip tarafı global olan herhangi bir rom ile gayet düzgün bir şekilde güncelliyordu.Sonra yukarıda dediğim gibi çözüldü ama belki de bir süre bekledim ondan sebep düzelmişte olabilir her şey ihtimal dahilinde..
Aynen öyle hocam bende bugün deneyeceğim geçen gün o kadar araştırma yapmama rağmen bulamadığım sonucu bugün xda'da gördüm hocam arkadaşın birisi 2018 yılında karşılaşmış ve kurulum ekranında sim kar çıkardım geri takıp yeniden başlattım sorun çözüldü yazmış bugün onu deneyeceğim hocam olumlu sonuç alırsam foruma rehber olarak ekleyeceğim herkes faydalansın. İnşallah kimsenin başına gelmez.

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Aynen öyle hocam bende bugün deneyeceğim geçen gün o kadar araştırma yapmama rağmen bulamadığım sonucu bugün xda'da gördüm hocam arkadaşın birisi 2018 yılında karşılaşmış ve kurulum ekranında sim kar çıkardım geri takıp yeniden başlattım sorun çözüldü yazmış bugün onu deneyeceğim hocam olumlu sonuç alırsam foruma rehber olarak ekleyeceğim herkes faydalansın. İnşallah kimsenin başına gelmez.
Benim yazdığım yöntemde o :) dediklerimi deneyin.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Anlamadığım kısım 12.0.4 ü sorunsuz kurup üzerine güncelleme ile 12.0.6 ya geçebiliyorsunuz. Neden doğrudan 12.0.6 kurmaya çalışıyorsunuz? Güncellemeyle o hale geliyor zaten

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Anlamadığım kısım 12.0.4 ü sorunsuz kurup üzerine güncelleme ile 12.0.6 ya geçebiliyorsunuz. Neden doğrudan 12.0.6 kurmaya çalışıyorsunuz? Güncellemeyle o hale geliyor zaten
Hocam sadece 12.0.6.0 değil aosp romlara da geçemiyorum aynı sorun ile karşılaşıyorum

serdar5654

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
0
Merhaba saygı değer hocalarım geçenlerde Eu 12.0.6.0 romu kurmaya kalktığımda temiz kurulum yaparak (format data - yes / 4 wipe) kurulum başarılı bir şekilde tamamlandı. Telefon açıldığında ise MIUI 12 kurulum ekranında güncellemeler denetleniyor yazılan yerde 2-3 dakika kaldıktan sonra bağlantı başarısız diyip farklı ağ deneyin diyor hem wifi'den hemde mobil verimden denediğim halde tekrar aynı hatayı alıyorum ve kurulum tamamlanamadığı için kurulum ekranında kalıyor sürekli (Telefon açılmıyor). Daha sonra 12.0.4.0 temiz kurulum yaptığımda o ekranı başarılı bir şekilde geçiyor şuan Resurrection Remix 8.6.5 romu kurmaya kalktığımda da aynı sorunu yaşamaktayım ve daha önceden bu romu sıkıntısız bir şekilde kullanıyordum o 12.0.6.0 kurulumundan sonra böyle
oldu bunu nasıl çözebirim yardım edebilecek olan varmı lütfen.
Denemediğim twrp sürümü orangefox sürümü kalmadı.

ÇÖZÜM: Romu kurunuz ve kurulum ekranına geliniz bağlanılamadı hatasını aldıktan sonra aynı ekran da sim kartınızı çıkartıp geri takın sonrasında ise telefonunuzu yeniden başlatın ve sorun çözülmüş olacaktır. İyi forumlar.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Kurulum tamamlanamadı ekranını gördükten sonra sim kartı yuvasından çıkarttım. Yeniden başlattım. Kurulum başladı ve tamamlandı. Masaüstünü görünce sim kartı yuvasına yerleştirip devam ettim.Teşekkürler.

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Kurulum tamamlanamadı ekranını gördükten sonra sim kartı yuvasından çıkarttım. Yeniden başlattım. Kurulum başladı ve tamamlandı. Masaüstünü görünce sim kartı yuvasına yerleştirip devam ettim.Teşekkürler.
Rica ederim hocam aslında bu olaydan sonra tekrardan yaşadım ben sorunu ve kurulum ekranında sim kart yuvasını çıkarıp takınca düzeliyor geri tuşu ile bir önce kurulum ekranına dönüp tekrar kuruluma devam edebilirsiniz yeniden başlatmaya gerek kalmıyor yani anlaşılan aklınızda bulunsun :)

Üst Alt