Yardım Kilit Ekranında Yeşil Işıklar

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
EU Beta 9.3.21
Telefon Modeli
Mi 8
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar çok garip bir olay ile karşı karşıyayım. Sorun diyemiyorum çünkü hiç soruna benzemiyor aksine hoşuma gidiyor. Mi 8 cihazımda kilit ekranına WhatsApp bildirimi geldiğinde ekranın sağ ve sol köşesinden yeşil bir ışık parlayıp hafifçe kayboluyor. Sanki böyle powerpoint efekti gibi çok hoş bir görünüm veriyor. Şimdi gelelim soruna..

Bu olay arada bir oluyor her zaman değil. Yani saatlerdir olmadı. İlk farkettiğimde arkadaşıma mesajlar attırdım izlemek için defalarca kez oldu çok hoştu. Sonra "kilit ekranını bildirimler için uyandır" seçeneğini kapatıp açtım ve bir daha olmadı. Bu nedir ve nasıl aktif edebilirim?

Bu arada bu ışık efekti olduğunda ekran bildirim için uyanmıyor, yani bildirimi göremiyorum, kilit tuşuna basıp açmam gerekiyor. Yani ekranı uyandırmak yerine ufak bir efekt veriyor fakat çok hoş.

EU Beta 9.3.21

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Custom romlar ile mix 3 e özel bir özellik sanırım hocam, ilerki güncellemeler de belki eklenebilir stabil romlara yada sadece mix 3 e özel bir durum olabilir.

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Mix 3'e özel olduğunu pek sanmıyorum. EU forumda bir arkadaş bununla ilgili video çekmiş Mi 8 üzerinden. Eu romu ilk kurduğumuzda bu özellik var fakat yukarıda da arkadaşın belirttiği gibi "kilit ekranını bildirimler için uyandır" ayarı ile oynayınca bozuluyor. Muhtemelen dark mod ile birlikte gelecek özelliklerden birisi olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Yanlış anlaşılmanın önüne geçmek adına, Custom romlar ile dedim hocam,
Bir çok custom rom Çin tabanlı romlardan derlendikleri için ve çoğu ilk özellik önce Çin romlarda bulunduğundan o romları derleyip, düzenleyerek custom romlara oluşturuyorlar.. Özellikleri de bu şekilde açıyorlar.
Bahs ettiğiniz gibi bir defa kapatınca, rom kaynaklı kapanıyor olabilir.
İleriki güncellemeler ile çoğu custom roma eklenmesi ve stabil romlara gelmesi muhtemel.
Ben Mix 3 ile en başından buyana kullanıyorum hoş bir görüntü oluşturuyor.

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Yanlış anlaşılmanın önüne geçmek adına, Custom romlar ile dedim hocam,
Bir çok custom rom Çin tabanlı romlardan derlendikleri için ve çoğu ilk özellik önce Çin romlarda bulunduğundan o romları derleyip, düzenleyerek custom romlara oluşturuyorlar.. Özellikleri de bu şekilde açıyorlar.
Bahs ettiğiniz gibi bir defa kapatınca, rom kaynaklı kapanıyor olabilir.
İleriki güncellemeler ile çoğu custom roma eklenmesi ve stabil romlara gelmesi muhtemel.
Ben Mix 3 ile en başından buyana kullanıyorum hoş bir görüntü oluşturuyor.
Always on display'in renkli seçenekleri ile birleşince mükemmel bir edge deneyimi sunuyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz diyip konuyu kapatalım o halde :)

Oyla:

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Diğer cihazlara gelir mi acaba? Alt seviye telefonlara? Yoksa amoled ekranlar için mi sadece

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Diğer cihazlara gelir mi acaba? Alt seviye telefonlara? Yoksa amoled ekranlar için mi sadece
Gelmezse sadece satış politikaları yüzünden gelmez. Çünkü ha bildirim gelince ekran aydınlanmış, ha bu efekt verilmiş. LCD için fark eden bir şey yok, bizde pil tasarrufu sağlar

Oyla:

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Gelmezse sadece satış politikaları yüzünden gelmez. Çünkü ha bildirim gelince ekran aydınlanmış, ha bu efekt verilmiş. LCD için fark eden bir şey yok, bizde pil tasarrufu sağlar
Custom romlara getirebilirler o zaman.

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Led ekranlara gelirse cok pil harcar. Goruntu de hos olmaz (ozellikle geceleri). Getirmezler zaten.
Ayrica her isteyen goolge playden boyle bir uygulama indirip kullanabilir.

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Led ekranlara gelirse cok pil harcar. Goruntu de hos olmaz (ozellikle geceleri). Getirmezler zaten.
Ayrica her isteyen goolge playden boyle bir uygulama indirip kullanabilir.
Kardeşim kusura bakma ama düşünmeden konuşmuşsun, nesi fazla pil harcasın? Bildirimler için ekran uyandır seçeneğinin yanına, bildirimler için edge notification kullan gibi bir seçenek geldiğini farzet. Ha ekran uyanmış ve bildirim görünmüş, ha ekran uyanmış ve 1 saniyelik bir efekt görünmüş, ne farkı var ben anlayamadım? Ek olarak çirkin bir görüntü vereceğini sanmam. Tamam siyah alanlardaki pikseller de çalışacak ama o efektin yanında siyah aydınlanan yer fark bile edilmeyecektir.
Bildirimler için ekranı uyandır seçeneği LCD ekranda varsa, bu özellik te olacaktır.

Bu özellik AOD gibi sürekli ekranı açık tutan bir özellik değil. AOD ile alakası yok. Bu sadece bildirimler için ekranı uyandırmak yerine, yine ekranı uyandırıp güzel bir efekt veren bir özellik.

Alttaki videoda AOD özelliğinin kapalı olarak sadece efekt gelen halinden bahsediyorum. Buyrun izleyin.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Kardeşim kusura bakma ama düşünmeden konuşmuşsun, nesi fazla pil harcasın? Bildirimler için ekran uyandır seçeneğinin yanına, bildirimler için edge notification kullan gibi bir seçenek geldiğini farzet. Ha ekran uyanmış ve bildirim görünmüş, ha ekran uyanmış ve 1 saniyelik bir efekt görünmüş, ne farkı var ben anlayamadım? Ek olarak çirkin bir görüntü vereceğini sanmam. Tamam siyah alanlardaki pikseller de çalışacak ama o efektin yanında siyah aydınlanan yer fark bile edilmeyecektir.
Bildirimler için ekranı uyandır seçeneği LCD ekranda varsa, bu özellik te olacaktır.

Bu özellik AOD gibi sürekli ekranı açık tutan bir özellik değil. AOD ile alakası yok. Bu sadece bildirimler için ekranı uyandırmak yerine, yine ekranı uyandırıp güzel bir efekt veren bir özellik.

Alttaki videoda AOD özelliğinin kapalı olarak sadece efekt gelen halinden bahsediyorum. Buyrun izleyin.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Yani bir kac sn icin mi istiyorsunuz bu ozelligi? Ben bildirim isigi gibi bir bildirim geldiginde surekli akan isiklar istediginizi zannettim. Benim dedigim gibi olursa sarj harcar cunku ekran bildirim acilana kadar aydinlatilmak zorunda kalir. Amoledde sadece o pikseller aydinlandigi icin pek sarj harcamaz.
Karanlikta da diger pikseller gri gibi durur lcd de

Oyla:
Üst Alt