Araçlar KernelSU - Kernel tabanlı ROOT ve modül yönetim sistemi

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Sağlık olsun diyelim o zaman hocam. Oto güncelleme olmadan da magiskten çok daha iyi sonuçta. Kullanmaya devam, Tiann'a alkışlar clap~~
MRepo geliştiricisine önerecem ilk boşluğumda

planter02

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
planter
Cihazım
XİAOMİ Mİ 11 Lİ
Konular
4
Harika bir çalışma. Magisk tam bir baş belası. Sürekli bankacılık uygulamaları sıkıntı çıkarıyordu. Kernelsu telefonda var ama yok gibi. Çok güzel gizleniyor. Elinize sağlık. Bir soru sormak istiyorum. Kernelsu uygulamasında hangi modüller çalışıyor. Çalışan modülleri paylaşabilir misiniz

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Harika bir çalışma. Magisk tam bir baş belası. Sürekli bankacılık uygulamaları sıkıntı çıkarıyordu. Kernelsu telefonda var ama yok gibi. Çok güzel gizleniyor. Elinize sağlık. Bir soru sormak istiyorum. Kernelsu uygulamasında hangi modüller çalışıyor. Çalışan modülleri paylaşabilir misiniz
Merhaba bunun içim mrepo konusunda bakmanızı öneririm. Burada paylaşılan modül repolarındaki modüllerin çoğu kernelsu ile uyumlu. Hatta uyumsuz denecek modül sayısı da oldukça az.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Sanırım benim de bir denemem lazım artık.
Kurulum için uygun anykernel zip dosyası ve manager uygulaması yeterli sanırım.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
hocam githupdan apk yı yükledim son sürüm istedi galiba

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Sanırım benim de bir denemem lazım artık.
Kurulum için uygun anykernel zip dosyası ve manager uygulaması yeterli sanırım.
An itibariyle geçiş işlemim başarılı.
Gerçekten çok büyük kolaylık olmuş yapanın elleri dert görmesin. Tam olarak safetynet geçmek için yine modül gerekti ama o da sorunsuz kuruldu.
Sistemsiz Adaway ile sorun yaşadım bir tek onu da r/w yapıp geçerek çözdüm.

hocam githupdan apk yı yükledim son sürüm istedi galiba
En güncel sürümü kurmayı deneyin.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
An itibariyle geçiş işlemim başarılı.
Gerçekten çok büyük kolaylık olmuş yapanın elleri dert görmesin. Tam olarak safetynet geçmek için yine modül gerekti ama o da sorunsuz kuruldu.
Sistemsiz Adaway ile sorun yaşadım bir tek onu da r/w yapıp geçerek çözdüm.

En güncel sürümü kurmayı deneyin.

Bende aynısını yükledim neden böyle oldu acaba.
Manager uygulamasını göremedim githupta onu nereden indirebilirim.
Bide githup daki bu zipler ne oluyor

TheSingular

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1
Bende aynısını yükledim neden böyle oldu acaba.
Manager uygulamasını göremedim githupta onu nereden indirebilirim.
Bide githup daki bu zipler ne oluyor
Hocam yönetici uygulamasının sürümü sizde yüklü KernelSU'ya göre daha yüksek, kernelsu'yu (kerneli) ilk indirdiğiniz yere bakın güncelleme var mı yoksa yönetici uygulamasını silip daha eski bir sürüm yükleyin.

Bir de oradaki bütün o zipler KernelSU'nun resmi olarak desteklediği kernel dosyaları. Telefonun kerneli o versiyonlardan biriyse doğrudan eşleşen kerneli indirip boot kısmına flashlayarak KernelSU kurulabiliyor.

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
arkadaşlar merhaba. uzun zamandır forumda bu konunun açılması gerektiğini düşünüyordum.

kernelsu; android cihazlar için, magisk benzeri, kernel tabanlı bir root ve modül çözümü. üzerinden projeyi görebilirsiniz. ayrıca hem github sayfasının hem de yönetici (manager) uygulamasının türkçeleştirmesini kendim yapıyorum.

kernelsu'yu kullanabilmek için her şeyden önce kernelsu destekleyen bir kernel'in cihazınızda kurulu olması gerekiyor. şu sıralar hemen hemen bütün kernel ve custo m rom geliştiricileri kernel'lerine kernelsu desteği ekliyorlar. kernel'i cihazınıza yükledikten sonra modül yüklemek, güncellemek, kaldırmak için ve hangi uygulamaların root erişimine sahip olabileceğini ayarlamak için manager uygulamasını cihazınıza kurmanız gerekiyor.

gelelim magisk sisteminden farklarına... magisk userspace bir sisteme sahip, kernelsu ise kernel seviyesinde çalışıyor. dolayısıyla diğer yazılımlarca ve safetynet, selinux gibi sistemlerce tanınması mümkün olmuyor. ayrıca root gerektiren bir uygulama da doğrudan root erişimi izni isteyemiyor. siz manager uygulamasında uygulamaya root yetkisi vermediğiniz sürece, o program cihazda root olduğunu anlayamıyor. bu sayede de magisk'ten farklı olarak daha da farkedilmez oluyor. kernelsu'da her şey o kadar kernel seviyesindeki, magisk'ten farklı olarak, manager uygulamasını kaldırdıktan sonra bile modülleriniz ve root yetkisi vermiş olduğunuz uygulamalar çalışmaya devam ediyor.

kernelsu, magisk modül desteği ile geliyor. magisk modüllerinizi hiç bir değişiklik yapmadan doğrudan manager uygulamasından yükleyebiliyor ve kaldırabiliyorsunuz. yine bu modüllere güncelleme geldiği zaman da manager uygulamasında güncelle butonu beliriyor ve modülü hızlıca güncelleyebiliyorsunuz. ayrıca manager'in kendisine de güncelleme geldiğinde yine size uyarı veriyor. güncellemenizi bu uyarı üzerinden yapabiliyorsunuz.

sistemi kullanan arkadaşlar deneyimlerini anlatırsa, magisk sistemi ile detaylıca bir kıyas yaparsak fena olmaz.
eline sağlık.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
KernelSU Manager v0.6.9 sürümü ve yeni bir çekirdek sürümü yayınlanmış.

Geliştirici önceki sürümlerde ciddi bir açık olduğunu söylüyor ve acil şekilde en üst sürüme geçiş tavsiye ediyor.
İlgili arkadaşlara duyurulur.

Üst Alt