Soru Kayıtlı Mi9 6/64 alınır mı?

Vittorio

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi9
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta
Telefon Modeli
Mi9
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Dostlar merhaba, yıllardır uzaktan izlediğim Xiaomi ailesinin bi parçası olmaya karar verdim ve tam redmi note 8 pro almaya niyetliyken sahibindende 2300TL'ye kayıtlı Mi9 6/64 buldum. Cihazı Milano Gsm satıyor. Şimdi burada aklıma bir kaç soru takılıyor müsaadenizle onları sıralamak istiyorum.

1-) Milano gsm güvenilir mi yoksa ismini daha çok duyduğum Turan gsm,Teknomehmet tarzı yerleri mi tercih etmeliyim(önerilere açığım ancak bütçeyi taşın suyunu sıksam 2500'e ancak getirebiliyorum)

2-) forumda araştırmalarımda band20 sıkıntısı yaşayan bazı cihazları keşfettim ancak mi9 da bu kervanın bir parçası mıdır değil midir bi emare bulamadım

3-) Anladığım kadarıyla 8 ayda bir imei güncelleştirme (sanırsam forumda imei repair adıyla geçiyo) olayı var. bu işlem için cihazı aldığım yere mi götürmem gerekiyor yoksa satıcıya ulaştığımda onun uzaktan halledebileceği bi durum mudur? (Cihazı İstanbuldan elden mağazaya gidip alıcam ancak yılın büyük çoğunluğunda okul nedeniyle İzmir'deyim ondan bu önemli bir nokta benim için)

4-) Yine forumda gördüğüm kadarıyla "Ya kaç ay oldu kullanıyorum şu telefonu dur bi formatlıyim de kendine gelsin, şu uygulamalardan kalan dosyalar falan da bi temizlensin" diyemiyoruz galiba imei sizlere ömür oluyor.(Yapıcağım iş değil de ne olur ne olmaz bilgilenelim)

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Mi 9'da band 20 gitmiyor diye biliyorum hocam tek hatta kayıt yapıyorlar.
3- IMEI reapir işlemi olduktan sonra cihazı bir yere götürmenize gerek yok Bootloader kilidini açıp atıyorlar bazıları bazılarıda size açtırıyor ve sonra uzaktan atıyor. Team Win Recovery Project(TWRP) ile cihazını sıfırlayıp istediğiniz rom'u kurabilirsiniz.

Oyla:

Vittorio

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi9
Konular
1
Mi 9'da band 20 gitmiyor diye biliyorum hocam tek hatta kayıt yapıyorlar.
3- IMEI reapir işlemi olduktan sonra cihazı bir yere götürmenize gerek yok Bootloader kilidini açıp atıyorlar bazıları bazılarıda size açtırıyor ve sonra uzaktan atıyor. Team Win Recovery Project(TWRP) ile cihazını sıfırlayıp istediğiniz rom'u kurabilirsiniz.

Öncelikle aktardığın bilgiler için teşekkür ederim. Bir soru daha belirdi aklımda onu da paylaşmak istiyorum; Global Rom'u kullanırsam düzenli ve sorunsuz bir şekilde güncelleştirmeleri(güvenlik ve Android ve miui güncelleştirmelerini) sorunsuz alabiliyor muyum

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Öncelikle aktardığın bilgiler için teşekkür ederim. Bir soru daha belirdi aklımda onu da paylaşmak istiyorum; Global Rom'u kullanırsam düzenli ve sorunsuz bir şekilde güncelleştirmeleri(güvenlik ve Android ve miui güncelleştirmelerini) sorunsuz alabiliyor muyum
Evet güncelleştirme alırsınız bir sıkıntı olmaz.

Oyla:

Vittorio

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi9
Konular
1
Dostlar sorularım hakkında detaylı bilgilendirme yapabilecek bir arkadaş yok mu

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Dostlar merhaba, yıllardır uzaktan izlediğim Xiaomi ailesinin bi parçası olmaya karar verdim ve tam redmi note 8 pro almaya niyetliyken sahibindende 2300TL'ye kayıtlı Mi9 6/64 buldum. Cihazı Milano Gsm satıyor. Şimdi burada aklıma bir kaç soru takılıyor müsaadenizle onları sıralamak istiyorum.

1-) Milano gsm güvenilir mi yoksa ismini daha çok duyduğum Turan gsm,Teknomehmet tarzı yerleri mi tercih etmeliyim(önerilere açığım ancak bütçeyi taşın suyunu sıksam 2500'e ancak getirebiliyorum)

2-) forumda araştırmalarımda band20 sıkıntısı yaşayan bazı cihazları keşfettim ancak mi9 da bu kervanın bir parçası mıdır değil midir bi emare bulamadım

3-) Anladığım kadarıyla 8 ayda bir imei güncelleştirme (sanırsam forumda imei repair adıyla geçiyo) olayı var. bu işlem için cihazı aldığım yere mi götürmem gerekiyor yoksa satıcıya ulaştığımda onun uzaktan halledebileceği bi durum mudur? (Cihazı İstanbuldan elden mağazaya gidip alıcam ancak yılın büyük çoğunluğunda okul nedeniyle İzmir'deyim ondan bu önemli bir nokta benim için)

4-) Yine forumda gördüğüm kadarıyla "Ya kaç ay oldu kullanıyorum şu telefonu dur bi formatlıyim de kendine gelsin, şu uygulamalardan kalan dosyalar falan da bi temizlensin" diyemiyoruz galiba imei sizlere ömür oluyor.(Yapıcağım iş değil de ne olur ne olmaz bilgilenelim)
1-)Ben cevaplayayim hocam.
Satıcı hakkında bilgim yok. Turan GSM daha çok duydum. Alışveriş etmedim.
2-) Bende band 20 olayıyla alakalı olarak mi9 hakkında konu görmedim. Tek repair olan cihazlarda bu sorun yaşanmıyor.
3-) Öyle bir şey yok hocam. Sağlam bir repair ve numara verirseniz sıkıntı yaşamazsınız.
4-) Cihazınıza uygun bir twrp yükleyerek istediğinizi yapabilirsiniz. Bu işlemlerde imei zarar görmez.

İyi forumlar dilerim.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Milano hakkında forumda konusu vardı ve tavsiye ediliyordu... İlgisiz olmalarından dolayı Turan GSM'i tavsiye etmiyorum.

Oyla:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50