Çözüldü Kameradan Galeriye geçiş sorunu sonunda çözüldü.

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2
Bu Xiaomi mühendisleri basit bir kontrolü nasıl yapmaz
Resim çekip galeriye gidip gitmediğini nasıl kontrol etmez

Sadece cihaz dili Türkçe iken oluyordu, gözden kaçması doğal, tabii Apple kullansak böyle bir sorunla karşılaşmayız, muhtemelen çok daha detaylı bir test sürecinden geçiyordur paraya göre mal durumu var yani, neyse ki kaynak bulundu çözüldü

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
xiaomi-eu-miui-rom-mi-9-png.74827

Merhaba arkadaşlar. Android Q ile başlayan (Android 10 tüm modelleri) , uzun uğraşlar sonucu xiaomi.eu romlarda kameradan galeriye geçiş sorunu için illet dosya olan MediaProvider.apk 'dan kaynaklı olduğunu tespit ettim. Bu dosyayı sayın suatsari hocama ilettim ve gerekli satırları düzenledi. Bu hafta olmazsa en geç önümüzdeki hafta güncellemelerle romlara entegre olacak.

Rootlu olan cihazlar, önce yedek alıp, ekteki MediaProvider.apk dosyasını
/system/priv-app/MediaProvider klasörünün içindeki ile değiştirin. Ve ekran görüntüsündeki gibi izinleri verin. Cihazı yeniden başlatın, cihaz açıldığında android.process.media durduruldu diye hata verirse Ayarlar, Uygulamalar, Uygulamaları yönet kısmından Medya Deposu ya da Medya Depolama uygulamasını bulup verileri temizleyin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Şimdi Kamera uygulamasını açıp test edebilirsiniz.

Sorun yaşayan arkadaşlar mevcut romu wipe yapmadan kursunlar.

Sorun Resmi olarak çözüldü. Stock rom ya da custom rom kullananlar ekteki dosyayı değiştirebilirler
Hocam ben bu dosyayı indirdim de nereye nasıl atacağımı anlamadım telefonum mi9t pro cihaz robotlu miroom yüklü

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Hocam ben bu dosyayı indirdim de nereye nasıl atacağımı anlamadım telefonum mi9t pro cihaz robotlu miroom yüklü
Root explorer tarzı sistem dosya yönetici programlarını kullanarak Trabzonlu hocamın belirttiği şekilde klasördeki dosya ile değiştireceksiniz.

Sent from my Pixel using Tapatalk

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Root explorer tarzı sistem dosya yönetici programlarını kullanarak Trabzonlu hocamın belirttiği şekilde klasördeki dosya ile değiştireceksiniz.

Sent from my Pixel using Tapatalk
Hocam root Explorer indirdim de yanlız belirtilen dosya yolunu bulamadım

vedat87

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Vedat
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
1
Oncelikle tesekkurler. Root yapmadan halletmenin yolu mu halen? Guncelleme de gelmedi

vedat87

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Vedat
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
1
Dediğiniz gibi yaptım sorunsuz çalıştı. çok teşekkür ederim. ancak ingilizcede çalışıp türkçede çalışmayan bir hata daha var. SIP ayarı. bununla ilgili Yardım - Mi 9T Pro - SIP Ayarları sorunu linkte sorunu anlattım. buna da bir çözüm bulabilir misiniz?

Üst Alt