Yardım Kablo ile EDL moduna geçemiyorum.

ozmen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
redmi note 3
Konular
11
Xiaomi ile tanıştıktan sonra başka bir marka cep telefonu kullanmayacağım için, ileride gerekli olur diye aliexpress den aldığım edl kalbosunu denemek için Mi5s cihazımı pc ye bağladığımda sadece şarj oluyor. Cihazımda herhangi bir sorun yok,aldığım kabloyu denemek için edl moda alıp çıkaracağım cihazı fakat olmuyor. USB hata ayıklama açık, DİAG Port açık, Windows sürücü imza onayı kapalı, bl kilidi açık.

ozmen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
redmi note 3
Konular
11
başka yöntem var mı hocam ? Mİ Cloud dolmak üzere

Oyla:

ozmen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
redmi note 3
Konular
11
Cihaz açık iken "adb reboot edl" bu komut ile denediğimde reset atıyor ve yeniden başlıyor.
Fastboot da iken "fastboot oem edl" komutu ile cihaz kapandı fakat 1. fotoğraftaki hatayı verdi. (EDL ye geçmedi sanırım)
2. fotoğrafda hata anındaki aygıt yönetici yer almakta.
3. fotoğrafın en altındaki driver yüklü, "QDLoader HS-USB Driver_64bit_Setup" driverini yüklemek istediğimde daha güncel bir sürüm var uyarısı veriyor.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cihaz açık iken "adb reboot edl" bu komut ile denediğimde reset atıyor ve yeniden başlıyor.
Fastboot da iken "fastboot oem edl" komutu ile cihaz kapandı fakat 1. fotoğraftaki hatayı verdi. (EDL ye geçmedi sanırım)
2. fotoğrafda hata anındaki aygıt yönetici yer almakta.
3. fotoğrafın en altındaki driver yüklü, "QDLoader HS-USB Driver_64bit_Setup" driverini yüklemek istediğimde daha güncel bir sürüm var uyarısı veriyor.

1. Resimde görültüğü üzere cihaz edl ye geçmiş fakat driver sorunu var. Elle güncelleyin.

Oyla:

ozmen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
redmi note 3
Konular
11
nasıl elle güncelleyebilirim hocam, tüm driverlara sahipim, pda net yüklü, mi flash yülü ?
pc yi her açılışta windows imza zorlamayı kapatmalı mıyım? imza zorlamayı kapatmadan driver yüklemiş olabilirim...

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
nasıl elle güncelleyebilirim hocam, tüm driverlara sahipim, pda net yüklü, mi flash yülü ?
pc yi her açılışta windows imza zorlamayı kapatmalı mıyım? imza zorlamayı kapatmadan driver yüklemiş olabilirim...
Özelden alpemix id şifre atın.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

altun1055

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
doğan
Cihazım
Xiaomi 12
Meslek
ticaret
Konular
3
Xiaomi ile tanıştıktan sonra başka bir marka cep telefonu kullanmayacağım için, ileride gerekli olur diye aliexpress den aldığım edl kalbosunu denemek için Mi5s cihazımı pc ye bağladığımda sadece şarj oluyor. Cihazımda herhangi bir sorun yok,aldığım kabloyu denemek için edl moda alıp çıkaracağım cihazı fakat olmuyor. USB hata ayıklama açık, DİAG Port açık, Windows sürücü imza onayı kapalı, bl kilidi açık.

kardeş bence senin sorunun kablo ile alakalı değil mi 5 s serisinde son dönemde uretilen cihazlarda anladığım kadarıyla extra güvenlik onlemi olduğu için cihazin arka kasasini söküp batarya kablosunu sökük usb yi pc ye baglayarak edl moduna alınıyor başıma geldi ve bir telefoncu abimiz bu şekilde yaptı ama ben uzaktan seurettigim icin detaylı inceleyemedim extradan bir tornavida ile telefonun sag orta kosesinde iki demirin arasına temas ettirdi dediğim gibi çok deyayli bakamadim ama bu şekilde edl moda soktu cihazı

Oyla:

mitocan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mithatcan
Cihazım
Mi max
Konular
1
Arkadaşlar merhaba. Çok çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Mi max cihazımı BL kilidini açarken bir şekilde açılmaz hale getirdim. Açma tuşuna bastığımda sadece kırmızı ışık yanıp sönüyor. Biraz araştırma yaptıktan sonra edl kablo ile rom atınca düzeldigini öğrendim. Buna istinaden sipariş ettim ve geldi. Sorun şu: edl kablo ile pc ye bağlantı yaptığımda com port olarak gözüküyor fakat mi flash uygulaması cihazı görmüyor. Yani yükleme yapamıyorum. Nasıl bi çözüm yolu var artık kafayı yemek üzereyim.

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Arkadaşlar merhaba. Çok çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Mi max cihazımı BL kilidini açarken bir şekilde açılmaz hale getirdim. Açma tuşuna bastığımda sadece kırmızı ışık yanıp sönüyor. Biraz araştırma yaptıktan sonra edl kablo ile rom atınca düzeldigini öğrendim. Buna istinaden sipariş ettim ve geldi. Sorun şu: edl kablo ile pc ye bağlantı yaptığımda com port olarak gözüküyor fakat mi flash uygulaması cihazı görmüyor. Yani yükleme yapamıyorum. Nasıl bi çözüm yolu var artık kafayı yemek üzereyim.
aygıt yönetcisinden cihazın gördüğü ksımıdan ve mi flash ekranından ekran görüntüsü atarmsınız.

Oyla:
Üst Alt