Ana Başlık K20 & MI 9T Genel bilgiler & Teknik özellikler

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Kopya imei olan bir cihaz kullanıyorum, hatta imeisi turkcell 4.5g vınn modem bir cihaza ait, telefon bile değil. Ben banka uygulamasına girince bu telefonun k20 olduğunu görüyor. Yani tespit işlemi imei üzerinden yapılmıyor, öyle olsa cihazımda turkcell vınn demesi lazım. Yani banka bile bunu ayırt edebiliyorsa operatörler de hayli hayli ayırt edebilir
Uygulama yüklü olduğu için telefonun modelinden bilgisi oluyor. Operatörler direkt olarak imeiye baktığı için telefonu o şekilde belirliyor ama 3g-4g olmayan birtelefonun IMEI atıldığında telefon 3g 4g bağlanırsa oradan tespit edebilir

ynsylcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus YALÇIN
Cihazım
huawei P10
Konular
1
Herkese merhaba. 64 GB siyah bugün sipariş vererek aranıza katıldım. Hepsiburada dan ithalat garantili aldım. Normalde imei atılmış alacaktım ama arada 600 tl fark olacağından dolayı ve Netflix HD vs. muhabbetlerinden sonra ithalat garantili aldım.

Sizlere sormak istediğim, ilk başta neleri kontrol etmem gerekiyor.

nightstalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Mi8
Konular
2
Herkese merhaba. 64 GB siyah bugün sipariş vererek aranıza katıldım. Hepsiburada dan ithalat garantili aldım. Normalde imei atılmış alacaktım ama arada 600 tl fark olacağından dolayı ve Netflix HD vs. muhabbetlerinden sonra ithalat garantili aldım.

Netflix HD olayı nedir hocam ? Eğer çalışmıyorsa ben direk garantiliye dönerim, Netflix'i çok kullanıyorum.

Kaça aldınız bir de ?

Thief.

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihad
Cihazım
Mi 9 Se
Meslek
Art Direktör
Konular
11

Netflix olayı ne hakikaten ayrıca? minimumda 1200lira fark var. Ne kadara aldınız?

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
WhatsApp görüntülü arama geldiğinde cebimde kamera açılıyor buna nasıl engel olabilirim

Onun için şuanlık bir çözüm yok gibi hocam.
Sadece kamera iznini engelleyebilirsiniz ve de görüşme yapmanız gerektiğinde izin engelini kaldırmanız gerekir.
WhatsApp ya da diğer uygulamalar da seçenek olmalı. Görüntülü görüşme için öncelik arka kamera seçilmeli.

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Netflix olayı şu arkadaşlar global cihazlar L1 sertifika ile geliyor ve buda neetfiix HD izleme ve sorunsuz kurulum demek. Kaçak cihazlar eu rom ile geliyor ve eu da L3 sertifikası var buda Netflix Google play den yüklenmiyor ve HD kalitesi yok.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ynsylcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus YALÇIN
Cihazım
huawei P10
Konular
1
Netflix HD olayı nedir hocam ? Eğer çalışmıyorsa ben direk garantiliye dönerim, Netflix'i çok kullanıyorum.

Kaça aldınız bir de ?
2970 TL ye aldım hepsiburada dan, Şimdi 64 GB imei malum işlemle yapılmış tel 2.100 TL, imeil atılmış telefonlar kapatılacak diyorlar ama 250 TL ye kayıt edilebilecek diyorlar, oldu mu sana 2350 TL. Arada ki fark 620 TL. Ben biraz pinpirikli olduğumdan ve root vs işlemlerinden hiç anlamadığımdan ve yapmayacağımdan dolayı, kafam rahat olması açısından ithalatçı garantili aldım. Birde bende ki haşat durumda ki Huawei P10 cihazını hangi telefoncuya sorduysam 200 TL en fazla 250 TL diyen oldu, hepsiburada cihazımı 580 TL ye alınca hemen aldım. :)

Son düzenleme:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
İstanbul'daki meşhur XXX gsm firması sahibinden.com'da 128 liğini 2400 liraya satıyor. Ama tek sim kayıtlıdır diyor. Tek sim kayıtlı demesi illegal yolla imei kaydı mı demek oluyor? Telefonu alıp 3 ay sonra BTK tarafından kapatılıp elde patlaması riski de var :(

ynsylcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus YALÇIN
Cihazım
huawei P10
Konular
1
İstanbul'daki meşhur XXX gsm firması sahibinden.com'da 128 liğini 2400 liraya satıyor. Ama tek sim kayıtlıdır diyor. Tek sim kayıtlı demesi illegal yolla imei kaydı mı demek oluyor? Telefonu alıp 3 ay sonra BTK tarafından kapatılıp elde patlaması riski de var :(
İllegal yolla kayıt ettirmek demek oluyor. Şimdi devlet klon imei olan telefonlar kapatılacak ve bir kereye mahsus 250 TL ye açılacak diyor ancak inanın kimse net bir cevap veremiyor. Benim tahminimce bir kereye mahsus belli bir ücret karşılığı telefonları kayıt altına alacak. Sonuçta böyle telefon kullanan binlerce insan var.

Ben biraz pinpirikli olduğumdan dolayı ihtalatçı garantili aldım.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Poco'nun üvey evlat konumuna gelmesi ve 9T'nin Poco'ya batarya performansı olarak baya bir fark atması yüzünden, Mi 9T'ye geçmeyi düşünüyorum.

Üst Alt