MIUI 12 JOYUSE MiuiMİX 12 Rom

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
Öncelikle dikkat : joyuse içindir

Herkese merhaba arkadaşlar Xiaomi Eu tabanlı MiuiMİX rom bekleyenleriniz vardır elbette bu rom biraz daha özelleştirilmiş bir rom MiuiMiX Rom'un artıları Eu'ya göre daha stabil daha performanslı ve daha iyi batarya performansı vermesi yüklemek isteyen arkadaşlar linkten indirip PBRP veya Orangefox üzerinden kurabilirler

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-11-18-14-02-13-617_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-11-18-14-02-13-617_com.android.chrome.jpg
    324,2 KB · Görüntüleme: 161
  • Screenshot_2020-11-18-14-02-18-647_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-11-18-14-02-18-647_com.android.settings.jpg
    204,3 KB · Görüntüleme: 174
  • Screenshot_2020-11-18-14-02-21-529_com.mmx.updater.jpg
    Screenshot_2020-11-18-14-02-21-529_com.mmx.updater.jpg
    409,9 KB · Görüntüleme: 171
  • Screenshot_2020-11-18-14-03-24-341_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-11-18-14-03-24-341_com.miui.securitycenter.jpg
    111,8 KB · Görüntüleme: 166
  • Screenshot_2020-11-18-14-03-13-189_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-11-18-14-03-13-189_com.miui.securitycenter.jpg
    247,6 KB · Görüntüleme: 151
  • Screenshot_2020-11-19-00-54-29-247_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-11-19-00-54-29-247_com.android.settings.jpg
    200,4 KB · Görüntüleme: 117

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
Detaylı özellikler bilgisi var mı? Nette de baktım bulamadım.

katip38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Şaki
Cihazım
Mi8 Se
Konular
28
Evet kuran arkadaşlar detaylı anlatır mı

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Öncelikle dikkat : joyuse içindir

Herkese merhaba arkadaşlar Xiaomi Eu tabanlı MiuiMİX rom bekleyenleriniz vardır elbette bu rom biraz daha özelleştirilmiş bir rom MiuiMiX Rom'un artıları Eu'ya göre daha stabil daha performanslı ve daha iyi batarya performansı vermesi yüklemek isteyen arkadaşlar linkten indirip PBRP veya Orangefox üzerinden kurabilirler

Euya göre daha iyi derken hocam bunlar eu romdan çakma zaten eu romu alıp sözde kendilerince daha iyi hale getirip piyasaya sürüyorlar keske azcık arastırma yapsaydınız mi globe rom mıuı mix bunlar eu romu kullanıyorlar taban olarak kendilerine has bir tabanları yok ben sahsen bir sürü rom denedim eu nun yanına bile yaklaşamaz hiç biri bunlar anca eu yu alıp sözde daha iyi getirdiğini idda eden romlar alakası bile yok ben bu tarz romların konusu açmaya gerek bile duymadım eu çakması oldugu için taklitler her zaman aslını yüceltir bunlar taklitçi eu romdayım hersey on numara bu romları da denedim sırf merakımdan eu romu alıp bi kaç şekil değiştirp yayınlıyorlar rom dediğin greshann gibi eu gibi olur kendine has olur :)

Son düzenleme:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Euya göre daha iyi derken hocam bunlar eu romdan çakma zaten eu romu alıp sözde kendilerince daha iyi hale getirip piyasaya sürüyorlar keske azcık arastırma yapsaydınız mi globe rom mıuı mix bunlar eu romu kullanıyorlar taban olarak kendilerine has bir tabanları yok ben sahsen bir sürü rom denedim eu nun yanına bile yaklaşamaz hiç biri bunlar anca eu yu alıp sözde daha iyi getirdiğini idda eden romlar alakası bile yok ben bu tarz romların konusu açmaya gerek bile duymadım eu çakması oldugu için :)
Öyle demeyin hocam. Benim tel 9s . Son eu romu berbattı. Sadece dialer ve SMS uygulamasını Google uygulama ile değiştirmişler geri kalan bildiğin stock. Laglar mı dersin, temadaki sıkıntılarmı dersin, dialer ve rehberin birden bire bomboş gelmesini dersin. Saçma MIUI uygulamalarımı dersin.
Miuimix te hiçbiri yoktu. Mi Globe için tamam size katılıyorum. Eu romu kurup üstüne kendi yazdıkları settings ekliyorlar. Başka değişiklik yok. Miuimix öyle değil. Üzerinde ciddi çalışmalar yapılmış. Başka rom kullanmıyorum.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Euya göre daha iyi derken hocam bunlar eu romdan çakma zaten eu romu alıp sözde kendilerince daha iyi hale getirip piyasaya sürüyorlar keske azcık arastırma yapsaydınız mi globe rom mıuı mix bunlar eu romu kullanıyorlar taban olarak kendilerine has bir tabanları yok ben sahsen bir sürü rom denedim eu nun yanına bile yaklaşamaz hiç biri bunlar anca eu yu alıp sözde daha iyi getirdiğini idda eden romlar alakası bile yok ben bu tarz romların konusu açmaya gerek bile duymadım eu çakması oldugu için taklitler her zaman aslını yüceltir bunlar taklitçi eu romdayım hersey on numara bu romları da denedim sıef merakımdan eu romu alıp bi kaç şekil değiştirp yayınlıyorlar rom dediğin greshann gibi eu gibi olur kendine has olur :)

Taban olarak eu'yu baz almaları normal çünkü Çin tabanlı romun arındırılmış hali eu rom...

Geliştirici neden bir daha uğraşsın Çin uygulamalarını kaldırmak için ? Hazır olanı varken onu kullanacak tabiki...

Eu romdan diğer romlar getirdikleri ekstra özellikler ile ayrılıyor mesela masik romda olan yazı tipleri,sistem sesleri,duvar kağıtları vs,miroomda var olan akıllı ağ modu gibi...

Bu getirilen özellikler tamamen ZEVK/TERCİH meselesi ve "Zevkler ve Renkler tartışılmaz "olduğu için diğer rom yükleyenlere/geliştiricilere saygı duymak lazım....

Mesela bende mümkün mertebe EU rom kullanmak istemiyorum...

Son düzenleme:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Öyle demeyin hocam. Benim tel 9s . Son eu romu berbattı. Sadece dialer ve SMS uygulamasını Google uygulama ile değiştirmişler geri kalan bildiğin stock. Laglar mı dersin, temadaki sıkıntılarmı dersin, dialer ve rehberin birden bire bomboş gelmesini dersin. Saçma MIUI uygulamalarımı dersin.
Miuimix te hiçbiri yoktu. Mi Globe için tamam size katılıyorum. Eu romu kurup üstüne kendi yazdıkları settings ekliyorlar. Başka değişiklik yok. Miuimix öyle değil. Üzerinde ciddi çalışmalar yapılmış. Başka rom kullanmıyorum.
Hocam ben 9 pro adına yaptım bu yorumu 9s curtana tabanlı o bizim proya göre daha cok güncelleme aldı ama 9 pro öyle değil her eu sürümü cok başarılıydı yani o saydıgınız saçmalıklar yok bu cihazda curtana ile kıyaslamak doğru olmaz bence
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Taban olarak eu'yu baz almaları normal çünkü Çin tabanlı romun arındırılmış hali eu rom çünkü.

Geliştirici neden bir daha uğraşsın Çin uygulamalarını kaldırmak için ? Hazır olanı varken onu kullanacak tabiki...

Eu romdan diğer romlar getirdikleri ekstra özellikler ile ayrılıyor mesela masik romda olan yazı tipleri,sistem sesleri,duvar kağıtları vs,miroomda var olan akıllı ağ modu gibi...

Bu getirilen özellikler tamamen ZEVK/TERCİH meselesi ve "Zevkler ve Renkler tartışılmaz "olduğu için diğer rom yükleyenlere/geliştiricilere saygı duymak lazım....

Mesela bende mümkün mertebe EU rom kullanmak istemiyorum...
Note 9 pro çin tabanlı cihaz değil hocam global versiyondan düzenleniyor o yüzden başarılı,stabil ve akıcı bir rom note 9 pro adına öyle

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben 9 pro adına yaptım bu yorumu 9s curtana tabanlı o bizim proya göre daha cok güncelleme aldı ama 9 pro öyle değil her eu sürümü cok başarılıydı yani o saydıgınız saçmalıklar yok bu cihazda curtana ile kıyaslamak doğru olmaz bence
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Note 9 pro çin tabanlı cihaz değil hocam global versiyondan düzenleniyor o yüzden başarılı,stabil ve akıcı bir rom note 9 pro adına öyle
9 Pro üzerinde şuan MiuiMİX kullanıyorum ve eu ya göre ekran süresi ve otg yazma okuma desteği üzerinde daha kaliteli kullanım sunuyor , eu üzerinde otg ye işlem yapamıyordu hata veriyordu ( eu MIUI 12 ) için 4 kez denememe rağmen ancak MiuiMİX hatasız şekilde yazıyor

Ek olarak yeni bildirim merkezinde kasma söz konusuydu eu romda MiuiMİX üzerinde herhangi bir kasma söz konusu değil
Beklemede iken şarj gitmiyor denilecek düzeyde
Eu üzerinde update kısmı sorunluydu güncelleme gelince hata veriyordu indiremiyordu kasiyordu , MiuiMİX rom üzerinde kendi update uygulaması sayesinde daha kolay güncelleme olanağı var

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
9 Pro üzerinde şuan MiuiMİX kullanıyorum ve eu ya göre ekran süresi ve otg yazma okuma desteği üzerinde daha kaliteli kullanım sunuyor , eu üzerinde otg ye işlem yapamıyordu hata veriyordu ( eu MIUI 12 ) için 4 kez denememe rağmen ancak MiuiMİX hatasız şekilde yazıyor

Ek olarak yeni bildirim merkezinde kasma söz konusuydu eu romda MiuiMİX üzerinde herhangi bir kasma söz konusu değil
Beklemede iken şarj gitmiyor denilecek düzeyde
Eu üzerinde update kısmı sorunluydu güncelleme gelince hata veriyordu indiremiyordu kasiyordu , MiuiMİX rom üzerinde kendi update uygulaması sayesinde daha kolay güncelleme olanağı var
Hayret bende eu kullanıyorum saydıgnız hiç sorun bende yok hocam cihazdan cihaza yada kurulumdan kuruluma değişiyor sanırım hayırlısı

Üst Alt