Mod JamesDSP Manager (Ultimate Audio Mod)

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Hocam JamesDSP yi denediniz mi? Çok rahat ayarları var bir kaç küçük dokunuşla iyi ses alabilirsiniz. Size yaptığım ayarları anlatırım ama cihazdan cihaza, kulaklıktan kulaklığa değişebilir yapılan ayarlar diye kafanızı hiç karıştırmak istemiyorum...
Şuan sorunum çözüldü hocam :D Buraya mesaj attıktan sonra bir kurcalayayım dedim şuan basslar mükemmel ne bassın arkasındaki gürültü var ne de bass vurunca ses kısılıyor. Direkt vuruyor basslar :) Dediğiniz gibi cihazdan kulaklığa kadar değişken var ekstra olarak müziğe de bağlı, genelde rap müzik dinliyorum sago ağırlıklı ve basslar çok önemli:) Viperde ayarları dışarı aktarma varmış paylaşabilirim isterseniz, james dsp de ayar paylaşma varsa alabilirim. jbl t460bt kullanıyorum. Viperle çakışma var mı? Ona göre kurayım.

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Viper tek yetiyor ya yinede teşekkür ederim. Az önce deneyeyim dedim çok iyi ayar yaptım. Tabi kendime göre:) Dinlediğim müziklerin kalitesi baya yüksek zaten sadece bass konusunda kulaklık biraz zayıf kalıyordu şuan 10 üzerinden 10 oldu diyebilirim:D
Viper Bluetooth kulaklık ile fark ediyor mu? Hiç kullanmadım onu

eeryucel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan Eryüce
Cihazım
Mi 8 se
Meslek
Güvenlik
Konular
13
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

JamesDSP Android 5.0 ve üzerinde model ve rom ayrımı yapmaksızın genelde çalışmaktadır.
Bu modül ile Hoparlör ve Kulaklık ses çıkışınızın sesi düşükse yükseltebilirsiniz.

JamesDSP açık kaynaklı ve sürekli gelişen bir ses iyileştirme yazılımıdır.

Son sürümlerinde Viper DDC desteği sayesinde birçok kulaklık otomatik yapılandırma ayarlarıyla daha kaliteli sesler alınabilmektedir.

JamesDSP yazılımının Kulaklık, Hoparlör ve Bluetooth desteği vardır.
Kurulum Magisk Manager ile yapılacaktır.
1.Adım>> Gerekli dosyaları telefonumuza indiriyoruz.
2.Adım>> Magisk'ten modüller kısmını açıyoruz.
3.Adım>> Audio Compatibility Patch'ı kurup yeniden başlatmadan modüller kısmına geri dönüyoruz.
4.Adım>> JamesDSP Manageri kurup telefonu yeniden başlatıyoruz.
5.Adım>> DDC dosyasının içeriğini dosya yöneticisinden AnaDizin/ JamesDSP/ DDC klasörünün içine kopyalıyoruz.
İşlem tamamdır hayırlı olsun...

@sasha_scurtu & @PiotrBurdzinski

DipNot: Yazılımın içinde birçok ince ayar vardır lütfen kurcalayalım her şeyi otomatik ayarlarda bırakmayalım ki tam istediğimiz ses kalitesine erişebilelim... (dB ayarlarında alt sınır ve üst sınır belirlenmiş o çerçevede en üst sınırda olmayacak şekilde ayarları yapılandırabilirsiniz.)
Hocam sadece kulaklık için mi yoksa hoparlör ve ahizeye etkisi var mı ?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam sadece kulaklık için mi yoksa hoparlör ve ahizeye etkisi var mı ?
Hocam 3 modu var Bluetooth, Hoparlör, Kulaklık... Hoparlöre kesin bariz bir şekilde var. Ahize için ince ayarı varsada ben fark etmedim ama belkide onu otomatik yapılandırıyordur. Net bir şey diyemem olmayada bilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuan sorunum çözüldü hocam :D Buraya mesaj attıktan sonra bir kurcalayayım dedim şuan basslar mükemmel ne bassın arkasındaki gürültü var ne de bass vurunca ses kısılıyor. Direkt vuruyor basslar :) Dediğiniz gibi cihazdan kulaklığa kadar değişken var ekstra olarak müziğe de bağlı, genelde rap müzik dinliyorum sago ağırlıklı ve basslar çok önemli:) Viperde ayarları dışarı aktarma varmış paylaşabilirim isterseniz, james dsp de ayar paylaşma varsa alabilirim. jbl t460bt kullanıyorum. Viperle çakışma var mı? Ona göre kurayım.
Hocam normalde çakışma yapmaması lazım birlikte kullanan arkadaşlar vardı forumda. Yaparsada farklı bir kurulum yöntemiyle sorun çözülebilir.

JamesDSP klasörüne çıkarıp slm.ycl02 hocam uygulamanın load bölümünden yükleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Viper4Android klasörü
Hocam 3 modu var Bluetooth, Hoparlör, Kulaklık... Hoparlöre kesin bariz bir şekilde var. Ahize için ince ayarı varsada ben fark etmedim ama belkide onu otomatik yapılandırıyordur. Net bir şey diyemem olmayada bilir.

Hocam normalde çakışma yapmaması lazım birlikte kullanan arkadaşlar vardı forumda. Yaparsada farklı bir kurulum yöntemiyle sorun çözülebilir.

JamesDSP klasörüne çıkarıp slm.ycl02 hocam uygulamanın load bölümünden yükleyebilirsiniz.
Yarın deneyeceğim hocam. Teşekkürler :)

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Durduruldu hatası alıyorum.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Durduruldu hatası alıyorum.
Hocam sıralı kurarsanız hatalı almassınız ilk önce ses ile ilgili tüm modülleri kaldırın sonra konudaki gibi JamesDSP kurulumunu tamamlayın en son ise Viperi kurun sıkıntısız ikisi birlikte çalışır. Ekran Görüntüsü ekledim söylediğim kurulum ile birlikte çalışıyorlar...

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Hocam sıralı kurarsanız hatalı almassınız ilk önce ses ile ilgili tüm modülleri kaldırın sonra konudaki gibi JamesDSP kurulumunu tamamlayın en son ise Viperi kurun sıkıntısız ikisi birlikte çalışır. Ekran Görüntüsü ekledim söylediğim kurulum ile birlikte çalışıyorlar...
Tamamdır hocam. Viperden dolayı o zaman tekrar deneyeyim.

Üst Alt