Sohbet İphonedan mi 8 e gecis

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Dostum mi 8 oldukça iyi bir telefon. Fiyat anlamında da muadillerine göre gerçekten ucuz. Ama yazılım anlamında ciddi sıkıntılar mevcut. Bunu göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Hee benim için bunlar sorun değil yazılım bir şekilde hallolur diyorsan mutlaka al. Ama bunlarla uğraşamam dersen iphone samsung gibi cihazlara yönel derim. Hatta varsa imkanınız biraz daha para ekleyip farklı markaların üst düzey modellerinede bakabilirsin. Şunuda söylemeliyim her cihazın ufak tefek sıkıntıları mevcut. Ama xiaomi bu güncelleme ve yazılım işinde daha çok çalışması gerek. Tercih sizin tabiki.

evorelismus

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
evren
Cihazım
mi 8
Konular
3
Gözlerim ağrıdı yazınızı okurken,language please alf0606

fedayim54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
İphone 7 plus
Konular
13
Dostum mi 8 oldukça iyi bir telefon. Fiyat anlamında da muadillerine göre gerçekten ucuz. Ama yazılım anlamında ciddi sıkıntılar mevcut. Bunu göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Hee benim için bunlar sorun değil yazılım bir şekilde hallolur diyorsan mutlaka al. Ama bunlarla uğraşamam dersen iphone samsung gibi cihazlara yönel derim. Hatta varsa imkanınız biraz daha para ekleyip farklı markaların üst düzey modellerinede bakabilirsin. Şunuda söylemeliyim her cihazın ufak tefek sıkıntıları mevcut. Ama xiaomi bu güncelleme ve yazılım işinde daha çok çalışması gerek. Tercih sizin tabiki.

Ciddi skntilar nedir ? Donma kasilma felanmi ? Cogu hatalarin bl acik olanlarda veya cin romundan oldugunu tespit ettim de

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baris199251

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
12
Ben 2.5 aydir 8plustan mi8 geçtim giggle~~ pismanmiyim diye sorarsan deyilim..! Oncesindede mi kullanicisiydim. Iosdan vazgecilir ama miuidan gecilmio giggle~~giggle~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrica mi8 de ne yazilimsal nede donanimsal sikintilar var ben hic rastlamadim. Genellikle custom rom kullaniyorum. Global sarmıyor çünkü. Ve istediğiniz uygulamayi playden indiremeseniz bile apk olarak rahatlıkla kurup keyfini surebilirsiniz. Her elektronik esyada mutlaka sikinti çıkar. Ben 8plus kullanirken ekran ile kasa arasinda boşluk oluşmuştu ve iphone gruplarinda 8plus kullanan kullanicilarda bu sorundan sikayetciydi. He noldu garantiye girdi onarildi geldi. Ama mi8 de hicbir şekilde bir sorun yaşamadım. Kafani takma direk al kullan,özgürlüğün ve miui dünyasının tadını çıkar

Son düzenleme:

skynet

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
musa
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
18
olaya sadece android olarabakma muiui farklı bir alışkanlık. ben geçici olarak 1 ay gm5 plus kullandım ve ona bile miui arayüzlü rom bulup yüklemiştim.

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Bende yaklaşık 10 ay önce iphone 5s ten mi6 ya geçtim.
Daha önce siz android kullanmışsınız ben iphone 4, 4s ve 5s kullandım. Ben sizden daha çok tedirgindim.
Ama pişman değilim.
Bir defa donma, kasılma, uygulama durduruldu hatalarını kafanızdan silin. Böyle bir şey yok. 10 ayda mi6 da hiç böyle bir şey yaşamadım, ki mi8 daha üst bir telefon.
Akıcılık, serilik, uygulama açılış hızları çok iyi. 2 günde bir şarja takıyorum
Benim tek şikayetçi olduğum konu bildirimler. Bildirimler çok stabil değil.
Bazen bildirimlerde bildirim sesi geliyor, ekran uyanmıyor veya tam tersi oluyor, bazen sadece bildirin simgesi çıkıyor, böyle gariplikler var ama bildirim ışığı her daim yanıp sönüyor, o hiç şaşmıyor.
Birde mail uygulaması çok yeterli değil, bazen bazı mail içerikleri düzgün gözükmüyor.
iphone bu konularda çok iyi özellikle bildirimler.

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Ciddi skntilar nedir ? Donma kasilma felanmi ? Cogu hatalarin bl acik olanlarda veya cin romundan oldugunu tespit ettim de

Mesela gps ile ilgili bitmek bilmeyen bi sıkıntı var bununla ilgi birçok mesaj okumuşsunuzdur.

Çentik kapatma gibi problemler var.

Aod ekranında bildirim göstermeme problemleri var.

Ekranda yanma problemi var ( bu her amoled ekranda olabiliyor ve elbette mi 8 de de var)

Bildirimlerle alakalı sıkıntılar olabiliyor.

Güncelleme sorunları oluyor. (Mesela bir güncelleme geliyor 5 dakika sonra geri çekiliyor. Yada güncelleme geliyor ama onu yüklemek için bir önceki güncellemeye dönmen gerekebiliyor :) çok ciddiyim)

Yüz tanıma ile kilit açmak için bölge olarak Türkiye'yi seçtiğinizde bu özellik çalışmaz. Hindistan yada azerbaycan yapmanız gerekiyor.

Aklıma gelenler bunlar ve forumu araştırdığınızda daha bir çok sorun bulursunuz.

Birçok kişi yaaa bunlar yazılım sorunu bunlar ileride çözülür diyecek. Eyvallah illaki çözülür ama neredeyse 6 ay oldu telefon çıkalı ama sorunlar aynen devam ediyor. Dediğim gibi mi 8 iyi bir telefon ama kesinlikle yazılım anlamında yerlerde. Bunları göze alıp tercihinizi ona göre yapın derim.

Aymit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet safa
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
2
Peki mi 8 alip araniza katilacam o halde :) simdi bi sorum daha var saticisi hepsiburadan olan ithalatci garantimi yoksa saticisi buyuk olmayan kvk garantilimi ?

Migrostan al gec

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Alma canım kardeşim alma iphone 7 plus güzel telefon ios güzel yazılım almışsın androide bulaşma telefon dediğin güvenli olmalı iosun sırrı hala çözülebilmiş değil android yol geçen hanı bulaşma androide çinliye param olsa ben iphone dan başka telefon kullanmam kullandırtmam büyükeliçi karlov cinayetini işleyen polisin iphone telefonunu devlet hala açamadı açtıramadı adamlar yaptım mı böyle telefon yapıyorlar o polis android kullansaydı şuan çoktan açılmıştı o telefon

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
Alma canım kardeşim alma iphone 7 plus güzel telefon ios güzel yazılım almışsın androide bulaşma telefon dediğin güvenli olmalı iosun sırrı hala çözülebilmiş değil android yol geçen hanı bulaşma androide çinliye param olsa ben iphone dan başka telefon kullanmam kullandırtmam büyükeliçi karlov cinayetini işleyen polisin iphone telefonunu devlet hala açamadı açtıramadı adamlar yaptım mı böyle telefon yapıyorlar o polis android kullansaydı şuan çoktan açılmıştı o telefon
Kardeş bu adam mit veya MI6 elemanı değil, elbette iosun güvenliği tartışılmaz bende iPhone dan geçtim xiaomiye gayette kullanışlı bir telefon. Her açıdan...İphoneden xiaomiye geçecek tüm kardeşlerime burdan söylüyorum bu forumu takip ettiğiniz sürece hiçbir zorluk cekmezsiniz sorun çok olabilir ama çözümsüz değil. İyi forumlar...

Üst Alt