Sohbet İphonedan mi 8 e gecis

fedayim54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Emre
Cihazım
İphone 7 plus
Merhabalar ,

Konu basligindada yazdigim uzere ben yeni bir kullaniciyim ve 7 plusdan mi 8 e gecmeyi planliyorum. Ancak bazi soru isaretleri var kafamda.
Daha once cok saglam bir htc one m8 kullanicisiydim ve iki yilin sonuna dogru telefonda uygulamalarda "android durduruldu " gibisinden hatalar almaya basladim ve androidi bu yuzden biraktim. 7 plusa gectim ve artik iosun sabitliginden sıkılmaya basladim. O yuzden mi 8 e gecmeyi dusunuyorum ve ilerde yine htc de yasadigim gibi android durduruldu gibi hatalar yasarmiyim ?
İyi gunler ✋

oguz494

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Merhabalar ,

Konu basligindada yazdigim uzere ben yeni bir kullaniciyim ve 7 plusdan mi 8 e gecmeyi planliyorum. Ancak bazi soru isaretleri var kafamda.
Daha once cok saglam bir htc one m8 kullanicisiydim ve iki yilin sonuna dogru telefonda uygulamalarda "android durduruldu " gibisinden hatalar almaya basladim ve androidi bu yuzden biraktim. 7 plusa gectim ve artik iosun sabitliginden sıkılmaya basladim. O yuzden mi 8 e gecmeyi dusunuyorum ve ilerde yine htc de yasadigim gibi android durduruldu gibi hatalar yasarmiyim ?
İyi gunler ✋
Bende 2 ay önce 5sten mi8e geçtim gerçekten harika tavsiye ederim

fedayim54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Emre
Cihazım
İphone 7 plus
Birde simdi ben bu telefonu internetten global rom olarak aldim diyelim ve guncelledim sonra bu yuz tanima teknolojisi icin ayrica ulke degisimi felandami yapmak gerekiyor ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

iquique

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
soner
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Mühendis
arkadaşlar bu ayfon gibi sıkıcı bir telefonu yıllarca nasıl kullandınız?

fedayim54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Emre
Cihazım
İphone 7 plus
İos cok akici bir arayuzu var ama cok renklendirilemiyor. Benim androidi birakmamin sebebi uygulamalarin surekli patlamasiydi. Xiaomi mi 8 miui 10 ile baya akici diye duydum renklendirilebilmesi ozellestirilebilmesi gibi seceneklerinden dolayi gecmek istiyorum ancak ilerde uzun kullanimda telefonda uygulamalar acilirken ve telefonda donmalar vs yasarmiyim ?

oguz494

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Peki telefonda uygulamalar arasi gecislerde takilmalar oluyormu ? Bide bolgeyi azerbeycan vs secince bize ne gibi zararlar olusturabilir ?

Hiçbir sorun olmuyor, gayet akıcı içiniz rahat olsun.

Martinlutersking

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
Xiaomi mi 8
Ben 8 plus 256 dan geçtim çok memlunum çok stabil gozun arkada kalmasin

Caner06

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
-
Cihazım
Yok
Android işletim sistemi artık eskisi gibi değil. iOS ne kadar kalitesinden ödün vermeye başladıysa Android gün geçtikçe düzgünleşiyor.

Caner06

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
-
Cihazım
Yok
Mi 5s'ten önce iPhone 4S kullanmış biri olarak 9.3.5 sürümüne jailbreak gelmesini çok bekledim. Sonunda jailbreak geldi ancak jailbreak yapmama rağmen aradığım rahatlığı bulamadım. Apple artık sadece markasından dolayı ekmek yiyor.

fedayim54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Emre
Cihazım
İphone 7 plus
Android işletim sistemi artık eskisi gibi değil. iOS ne kadar kalitesinden ödün vermeye başladıysa Android gün geçtikçe düzgünleşiyor.
Dogrudur tabiki ama forumu okuyunca o kadar hata felan varki insan tedirgin oluyor. Yok klavyede donma var ekranda donma var gibisinden tedirgin oluyorum. Ben rom yukleme felan ugrasamam cunku telefonda ne guncelleme varsa guncellerim sorun olurmu ondan korkuyorum.

Caner06

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
-
Cihazım
Yok
Dogrudur tabiki ama forumu okuyunca o kadar hata felan varki insan tedirgin oluyor. Yok klavyede donma var ekranda donma var gibisinden tedirgin oluyorum. Ben rom yukleme felan ugrasamam cunku telefonda ne guncelleme varsa guncellerim sorun olurmu ondan korkuyorum.

MIUI kullananların çoğu her hafta güncelleme alıp cihazı güncel kullanmak için beta sürümünü kullanıyor. Yaşanan sorunlar genelde bu sebepten. Stabil sürümlerdede ufak tefek problemler çıkabiliyor tabii.

Dirgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
İosun tek sıkıntısı şarj süresi bence onun dışında çok akıcı performansını hiç bir firma yakalayamıyor adamlar her zaman en iyisini yapıyorlar idol olmayı başarıyorlar teknoloji de öncülük yapıyorlar bence mi 8 almanız 7 plusdan sonra size çok iyi gelmeyebilir. Belki Samsung deseniz bir ihtimal ihtiyacınızı görür diyeceğim ama xiaomi ne yazık ki yazılım konusunda miui' ın içine sı....tı şuan sıvama aşamasındalar Çinli arkadaşlar.

fedayim54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Emre
Cihazım
İphone 7 plus
MIUI kullananların çoğu her hafta güncelleme alıp cihazı güncel kullanmak için beta sürümünü kullanıyor. Yaşanan sorunlar genelde bu sebepten. Stabil sürümlerdede ufak tefek problemler çıkabiliyor tabii.
Ben beta vs seklinde asla kullanmam global standart neyse onu kullanirim. Kucuk sorunlar illaki olur ama onemli olan gelen guncellemeyle cozulmesi onemli

fedayim54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Emre
Cihazım
İphone 7 plus
İosun tek sıkıntısı şarj süresi bence onun dışında çok akıcı performansını hiç bir firma yakalayamıyor adamlar her zaman en iyisini yapıyorlar idol olmayı başarıyorlar teknoloji de öncülük yapıyorlar bence mi 8 almanız 7 plusdan sonra size çok iyi gelmeyebilir. Belki Samsung deseniz bir ihtimal ihtiyacınızı görür diyeceğim ama xiaomi ne yazık ki yazılım konusunda miui' ın içine sı....tı şuan sıvama aşamasındalar Çinli arkadaşlar.
Sarj konusunda 7 plus da sorun yasamiyorum acikcasi yani soyle soyliyim sarji 190 dakkada oluyor evet ama telefonun sarjida cok cabuk bitmiyor sabah cikartiyorum ise gidiyorum aksam eve geliyorum spora gidiyorum bluetooth kulaklik ile sporda kullaniyorum bu aralarda sosyal medyaya bakiyorum tabiki ancak yatarken saat 10 gibi sarji %10 larda oluyor yatarken takiyorum sarja. Duzenim boyle ha suan 2 yildir telefonu kullaniyorum ios 11 de cok sorunlar oldu klavye vs ama ios 12 de herseyi topladilar ama biraz telefondan bunaldim gibi hissediyorum akici ama renkli degil xiaomide akiciysa zaten androidden dolayi otomatikman renkli bir arayuzu var diye tahmin ediyorum.

Dirgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Sarj konusunda 7 plus da sorun yasamiyorum acikcasi yani soyle soyliyim sarji 190 dakkada oluyor evet ama telefonun sarjida cok cabuk bitmiyor sabah cikartiyorum ise gidiyorum aksam eve geliyorum spora gidiyorum bluetooth kulaklik ile sporda kullaniyorum bu aralarda sosyal medyaya bakiyorum tabiki ancak yatarken saat 10 gibi sarji %10 larda oluyor yatarken takiyorum sarja. Duzenim boyle ha suan 2 yildir telefonu kullaniyorum ios 11 de cok sorunlar oldu klavye vs ama ios 12 de herseyi topladilar ama biraz telefondan bunaldim gibi hissediyorum akici ama renkli degil xiaomide akiciysa zaten androidden dolayi otomatikman renkli bir arayuzu var diye tahmin ediyorum.

Xiaomi toparlamak yerine her güncellemede batırıyor Çin odaklı bir telefon global güncellemeleri hiç verimli değil bu firmanın. Beni dinlerseniz macera aramayın iphonela devam edin.

hsngdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
q7
Cihazım
mi 8
dediğiniz hatayı alabilirsiziniz bunun garantisi yok ,ki almıştım ama sorun çözüldü.Genel anlamda da söyle söyleyeyim eğer androide geçmeyi düşünüyorsanız alınabilir en iyi cihaz.Ama iphonedaki stalbilligi çok özlersiniz bence o sorunsuzlugu , bunu göze alıyorsanız geçin .Ben sizin yerinizde olsam geçmem mi8in kötü oldugu için değil aksine android tarafındaki f/p en iyi cihaz bana göre , ama dediğim gibi sizin durumunuz ayrı telefonunuz 5s fln olsa geçin derim de 7plusdan geçmeye gerek yok bence

evorelismus

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
evren
Cihazım
mi 8
Geçme hocam ,7plus iyidir,sorun çok miui da ,benden söylemesi

fedayim54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Emre
Cihazım
İphone 7 plus
dediğiniz hatayı alabilirsiziniz bunun garantisi yok ,ki almıştım ama sorun çözüldü.Genel anlamda da söyle söyleyeyim eğer androide geçmeyi düşünüyorsanız alınabilir en iyi cihaz.Ama iphonedaki stalbilligi çok özlersiniz bence o sorunsuzlugu , bunu göze alıyorsanız geçin .Ben sizin yerinizde olsam geçmem mi8in kötü oldugu için değil aksine android tarafındaki f/p en iyi cihaz bana göre , ama dediğim gibi sizin durumunuz ayrı telefonunuz 5s fln olsa geçin derim de 7plusdan geçmeye gerek yok bence
Ama cogu kiside android eskisi gibi degil diyor ya suan sifir mi8 global versiyon global romlu bir cihaz alsam nasil bir sorunla karsilasicam tam olarak navigasyon sebeke klavye donma kasma kamera sosyal medya uygulamalari bankacilik uygulamalari bunlardan hangisinde sorun yasarim ?

Dirgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
S
Ama cogu kiside android eskisi gibi degil diyor ya suan sifir mi8 global versiyon global romlu bir cihaz alsam nasil bir sorunla karsilasicam tam olarak navigasyon sebeke klavye donma kasma kamera sosyal medya uygulamalari bankacilik uygulamalari bunlardan hangisinde sorun yasarim ?

Siz kaşınıyorsunuz belli madem kaşıntı tutmuş o zaman buyrun cenaze namazına buyrun Androide
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

:D:D:D:D:D

hsngdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
q7
Cihazım
mi 8

ya zaten telefon sorunlu falan değil yanlış algı oluşturmayalım sadece olma ihtimali var.O durduruldu hatasını instagramda almıştım mesela bildire bastım ve 5dk sonra sorun giderildi öyle htc,samsunglardaki gibi her zaman olan bir şey değil.donma kasma zaten olmaz.onun dışında mi8 konusunu inceleyebilirsiniz.Benim denemek istediğim elinizdeki telefon gayet yeterli oldugundan ha iş göremez hale gelirse 15bine de yeni iphone alamazsanız buyrun alın ama şimdilik dursun bence eskiyince geçersiniz

Üst Alt