Soru Instagram Kamera Sorunu

kdrcnkyk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadircan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
4
Merhabalar, cihazım yeni sayılır yaklaşık iki aylık bir kullanıcıyım. Instagram hikaye modunda özellikle video çekerken kamerada aşırı derecede kasma oluyor. Çekilen video 144p 10fps gibi oluyor resmen. Mi 9 SE'den önce iPhone kullanıcısıydım oradaki kamera kalitesi ile karşılaştırdığımda sonuç gerçekten üzücü. Bunu yaşayan var mı? Sebebi nedir?

kdrcnkyk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadircan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
4

1.2. Yeni Konu Açmadan Önce Arama Yapın : Aklınıza takılan bir soru varsa büyük ihtimalle sizden önce birileri sormuştur. Arama yapmadan yeni konu açmayın.
Bir göz gezdirdim direk konu açmadım zaten fakat bulamadım. Bu konuyla ilgili sorulan soru mevcutsa kusura bakmayın.

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Eskiden böyle bir sorun yoktu ta ki sonsuz ekran modası çıkana kadar. Sosyal medya yüzünden mi6 sını degistirmeyen arkadaşım var. Apple kullanan cogunlugun ise tek derdi sosyal medya olduğu için apple bu alana yükleniyor ve bir kamera arttirip telefonu büyütüp yeni model diye piyasaya sunuyor. Apple dışında bu konunun üstünde duran samsung var. Bir ara s9 veya s10 olmalı bunun için instagramla ortak çalışmışlardı o telefonlarda instagramin kamera kısmı çok daha farklı ve stabil videolarına youtubedan bakabilirsiniz. Yani kısacası ya modlanmış instagram kullanicaksiniz ya da önce telefonla çekip sonra instagrama ekleyeceksiniz.

Oyla:

Oguzhan.64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 se
Konular
3
Bu konu için uyguladığım yöntem telefonun kamera uygulamasından seçip öyle yüklemek

Oyla:

ForzaJuve69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
2
İnstaAero kullanmaktan başka çare yok hocam.
Xiaomide bu durum böyle berbat bi halde xiaomi sosyal medya için entegrasyon ve optimize yapmıyor.
Instagram hikayeleri ve instagram kamerasını kullanınca durum rezalet siz birde görüntülü görüşme yapın asıl facia orada haha-- ama kendi cihazınızda görünen görüntüye kanmayın arkadaşınız ekran görüntüsü çekip atsın size nasıl göründüğünüze bir bakın haha--

Samsung markasida Apple kadar iyi değil ama xiaomide olduğu kadarda kötü değil sosyal medya görüntü kalitesi.
Bence görüntülü çağrı kalitesi kullanılan uygulamaya göre değişir. Whatsapp zaten hem sesli hem de görüntülü çağrı konusunda başarısız. Düşük kalite sunuyor. Ben ve arkadaşlarım Discord kullanıyoruz. Görüntüler adeta cam gibi. Karşımda ki arkadaşım da ben de Mi9 SE kullanıyoruz. Ayrıca Xiaominin Discord uygulaması için özel bi optimizasyon çalışması yaptığını da düşünmüyorum. Çünkü uygulamaya görüntülü çağrı özelliği geldikten 1 saat sonra test ettik.

Oyla:

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Umut Eker ve Didem Soydan çifti Oppo marka cihaz kullanıyor. Paylaştıkları Instagram storyleri (dilerseniz girip bakabilirsiniz) iPhone'u aratmayacak cinsten. Samsung cihazları da buna güzel bir örnek olur. Gayet akıcı, kaliteli hikâyeler paylaşmanın yanı sıra, diğer uygulamalarda da görüntü kalitesi ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmıyor. Demek ki gerekli optimizasyonlar için Android tabanını kullanıp kendi yazılımını buna entegre eden üretici firmaların da bu probleme ilişkin harekete geçmesi gerekiyor. Xiaomi'nin umrunda değil. Yeni yeni MIUI sürümleri çıkartacağına mevcut sürüm üzerinde çalışıp bu tür sorunları çözen adımlar atmalı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt