Redmi Note 6 Pro - Telefonu Nasıl Buldunuz ?

• Mükemmel, Herşeyi ile Çok Memnun Kaldım.

• Fiyatına Göre Alınabilecek İyi Bir Telefon

• Orta Seviyede, İyi Bir Telefon

• Alternatif Rakibi Çok, Kararsızım !

• Pişman Olunmayacak Marka ve Model

• Pek İyi Değil

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Öncelikle s.a aranızda yeniyim ve kafamda birkaç soru var bana yardımcı olabileceğiniz düşündüm şimdiden teşekkür ederim
Redmi note 6 pro almayı düşünüyorum ama sole bu sknti var bu cihazda ghost screen oluyormu ısınma donma kasma oluyormu oyun performansı nasıl panel olarak tainma panel kullanılmış seri olarak galiba ekranın üstü sarı altı beyaz gibi şeyler okudum kafam çok karıştı açıkçası bana bı yardımcı olursanız çok sevinirim
Ghost screen olayı tamamen şans işi gibi birsey, Daha önce 2 Xiaomi tel kullandım, ikiside tianma paneldi ve ghost screen vs. Yoktu.. simdiki note 6 pro cihazımda tianma panel ama bunda da ghost screen yok, ama hangi teli alırsanız alın, ghost screen çıkmaz diye birşey de yok.. ısınma donma kasma vs. Sorunlarla karşılaşmazsın ama cihazın orta seviye bir cihaz olduğunu da unutmayın. Sonuçta belli bir güce ve hıza sahip. Ekranın üstü sarı altı beyaz olayını İlk sizden duyuyorum. Eğer var ise böyle birşey belki farklı paneldir ve ekran sarımtırak tır. Bu olabilir..Cihaz alınabilecek bir telefon, aşırı grafikli misal pubg gibi oyunları orta grafik ayarında oynarsın sadece..

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
Ghost screen olayı tamamen şans işi gibi birsey, Daha önce 2 Xiaomi tel kullandım, ikiside tianma paneldi ve ghost screen vs. Yoktu.. simdiki note 6 pro cihazımda tianma panel ama bunda da ghost screen yok, ama hangi teli alırsanız alın, ghost screen çıkmaz diye birşey de yok.. ısınma donma kasma vs. Sorunlarla karşılaşmasının ama cihazın orta seviye bir cihaz olduğunu da unutmayın. Sonuçta belli bir güce ve hıza sahip. Ekranın üstü sarı altı beyaz olayını İlk sizden duyuyorum. Eğer var ise böyle birşey belki farklı paneldir ve ekran sarımtırak tır. Bu olabilir..Cihaz alınabilecek bir telefon, aşırı grafikli misal pubg gibi oyunları orta grafik ayarında oynarsın sadece..
Katılıyorum hocam ama arkadaş ın belirttiği gibi sosyal medyada böyle bilmeden konuşanlar çok ve buda cihaz almayı düşünen arkadaşlara negatiflik veriyor.

Açıklamanız tam yerinde hocam

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arif06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
Mi 2 lite
Konular
0
Ghost screen olayı tamamen şans işi gibi birsey, Daha önce 2 Xiaomi tel kullandım, ikiside tianma paneldi ve ghost screen vs. Yoktu.. simdiki note 6 pro cihazımda tianma panel ama bunda da ghost screen yok, ama hangi teli alırsanız alın, ghost screen çıkmaz diye birşey de yok.. ısınma donma kasma vs. Sorunlarla karşılaşmazsın ama cihazın orta seviye bir cihaz olduğunu da unutmayın. Sonuçta belli bir güce ve hıza sahip. Ekranın üstü sarı altı beyaz olayını İlk sizden duyuyorum. Eğer var ise böyle birşey belki farklı paneldir ve ekran sarımtırak tır. Bu olabilir..Cihaz alınabilecek bir telefon, aşırı grafikli misal pubg gibi oyunları orta grafik ayarında oynarsın sadece..
Hocam s8 vardı onu sattım onda bile en düşük ayarlarda oynuyordu yoksa cihaz yanacak gibi oluyordu şuan hanıma mi2 lite aldım çok memmun bende biraz baktım not6 pro çok hoşuma gitti ama tek korkum ghost screen

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Teşekkürler, Evet dediğin gibi sosyal medyada negatiflik veriyorlar. KyhnVrgli41
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam s8 vardı onu sattım onda bile en düşük ayarlarda oynuyordu yoksa cihaz yanacak gibi oluyordu şuan hanıma mi2 lite aldım çok memmun bende biraz baktım not6 pro çok hoşuma gitti ama tek korkum ghost screen
Artık top sende..
Garantili cihaz alıcaksan öyle bir durumla karşılaşırsan değiştirme şansın olur belki, garantisiz alacaksan güvenilir birinden al, veya görüpte al..

Arif06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
Mi 2 lite
Konular
0
Teşekkürler, Evet dediğin gibi sosyal medyada negatiflik veriyorlar. KyhnVrgli41

Artık top sende..
Garantili cihaz alıcaksan öyle bir durumla karşılaşırsan değiştirme şansın olur belki, garantisiz alacaksan güvenilir birinden al, veya görüpte al..
Ankara'da elden görüp alabilirim hocam garanti diyorlar ama mahalle telefoncusu gibi biyer hiçbir şeyi kabul etmiyorlar o yüzden Ankara'da uygun fiyata var birkaç kişi alırken neye dikkat etmeliyim ve 4/64 modelimi önerirsiniz bide bazıları gene tamamen Türkçe olmadığını söylüyorlar Rusça fln karışık mis galiba klawye

Ankara'da elden görüp alabilirim hocam garanti diyorlar ama mahalle telefoncusu gibi biyer hiçbir şeyi kabul etmiyorlar o yüzden Ankara'da uygun fiyata var birkaç kişi alırken neye dikkat etmeliyim ve 4/64 modelimi önerirsiniz bide bazıları gene tamamen Türkçe olmadığını söylüyorlar Rusça fln karışık mis galiba klawye
Bı son olarak şunu ekleyeyim şebeke sorunu olurmu IMEI atılan cihazlarda ve güncelleme normal yolla alabilir miyim çünkü rom rot işlerinden hiç anlamıyorum

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Hayır kardeşim cihaz global ve global rom var içinde yani her dil var Türkçe de dahil. He tabi bu cihazın Hindistan modeli var beyaz renkli bir kutusu var ama Türkiye'de satanlar global versiyonu satiyorlar.
Alırken kutusuna bak turuncu renk bir kutu ve yanlarında global versiyon yazacak. Kutu içerisinde Avrupa uyumlu şarj aleti yani Türkiye prizlerine uyan şarj cihazı olucak. Onun haricinde cihazı açma şansın varsa, Telefon hakkında kısmına girip MIUI sürümüne bak, ilk çıkan parti cihazlar MIUI v9_9.6.6 sürümüyle çıkıyor, sonra çıkanlar MIUI v9_9.6.8 ve 9.6.10 sürümüyle çıkıyor, eğer satan kişi güncelleştirme yaptıysa MIUI 10 ile kutudan çıkar. Cihazın şarj alıp almadığını kontrol et. Şebekesini, Hoparlörünü kontrol et vs.
Onun haricinde alacağın cihaz IMEI kayıtlı mı, internette IMEI sorgulamadan kontrol et. ve bootlader kapalı mı bunu kontrol et. Gerçi kapalı olsa da sorun değil sen açarsın..son olarak ta ekranına bakarsın ghost screen var mı diye..he almışken de 4/64 al.

Arif06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
Mi 2 lite
Konular
0
Hayır kardeşim cihaz global ve global rom var içinde yani her dil var Türkçe de dahil. He tabi bu cihazın Hindistan modeli var beyaz renkli bir kutusu var ama Türkiye'de satanlar global versiyonu satiyorlar.
Alırken kutusuna bak turuncu renk bir kutu ve yanlarında global versiyon yazacak. Kutu içerisinde Avrupa uyumlu şarj aleti yani Türkiye prizlerine uyan şarj cihazı olucak. Onun haricinde cihazı açma şansın varsa, Telefon hakkında kısmına girip MIUI sürümüne bak, ilk çıkan parti cihazlar MIUI v9_9.6.6 sürümüyle çıkıyor, sonra çıkanlar MIUI v9_9.6.8 ve 9.6.10 sürümüyle çıkıyor, eğer satan kişi güncelleştirme yaptıysa MIUI 10 ile kutudan çıkar. Cihazın şarj alıp almadığını kontrol et. Şebekesini, Hoparlörünü kontrol et vs.
Onun haricinde alacağın cihaz IMEI kayıtlı mı, internette IMEI sorgulamadan kontrol et. ve bootlader kapalı mı bunu kontrol et. Gerçi kapalı olsa da sorun değil sen açarsın..son olarak ta ekranına bakarsın ghost screen var mı diye..he almışken de 4/64 al.
Anladım hocam çok teşekkür ederim yarın bı cihaz alicam dediklerinize özellikle dikkat edicem IMEI atılmış bı cihaz olacak muhtemelen ondan bı sknti olmaz demi

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Anladım hocam çok teşekkür ederim yarın bı cihaz alicam dediklerinize özellikle dikkat edicem IMEI atılmış bı cihaz olacak muhtemelen ondan bı sknti olmaz demi
Hayır sorun olmaz, ama ileride IMEI 'in kapanmayacağını satan kişi garanti vermez, garanti verse bile sana diyeceği şey, İmei'de ileride sorun olursa yeniden atarız. Sonuçta eski bir telin İmei'ini atıyorlar. Ben daha önce bir satıcıya IMEI ilerde bir sıkıntı çıkarır mı diye sorduğumda.."hayır ama bazen Sattığımız 100 cihazın 1 veya en fazla 2 sinde ilerde kapanma gibi bir durumla karşılaştık." Diye cevap almıştım.
Ama sorun olacağını sanmıyorum daha önce IMEI atılmış cihazı kulllandigimda hiçbir sorun yaşanmadı ki zaten birçok garantisiz tel kullanan kişi IMEI atılmış telefon kullaniyor ve sorun oluşmuyor.. Ama tabi benim kafam rahat olsun diyorsan da, ya kendi daha önce kullandığın çok eski olmayan bir telefonun İmei'ini attır bu işten anlayan birisine..yada Pasaport kaydı yapacan devlete kaydettiricen cihazı en garantili sistem.

Son düzenleme:

Arif06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
Mi 2 lite
Konular
0
Hayır sorun olmaz, ama ileride IMEI 'in kapanmayacağını satan kişi garanti vermez, garanti verse bile sana diyeceği şey, İmei'de ileride sorun olursa yeniden atarız. Sonuçta eski bir telin İmei'ini atıyorlar. Ben daha önce bir satıcıya IMEI ilerde bir sıkıntı çıkarır mı diye sorduğumda.."hayır ama bazen Sattığımız 100 cihazın 1 veya en fazla 2 sinde ilerde kapanma gibi bir durumla karşılaştık." Diye cevap almıştım.
Ama sorun olacağını sanmıyorum daha önce IMEI atılmış cihazı kulllandigimda hiçbir sorun yaşanmadı ki zaten birçok garantisiz tel kullanan kişi IMEI atılmış telefon kullaniyor ve sorun oluşmuyor.. Ama tabi benim kafam rahat olsun diyorsan da Pasaport kaydı yapacan devlete kaydettiricen cihazı en garantili sistem.
Anladım hocam tekrardan çok tşkler ederim yarın gidip alıyorum inşallah ilerleyen zamanlarda ghost screen olmaz

Üst Alt