Yardım İmei Silinir mi?

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Degerli dostlar merhaba. Engin bilginize ihtiyacim var. Cihazim Mi Mix 2. İmei yazdirildi. Fakat ozel bir durumdan dolayi telefonu formatlamam gerekli. İlk kurulum ekranina gelmesini ve icerisinde ozel hicbirseyin kalmamasini istiyorum. Tipki cihazi ilk gun kutusundan actigim gibi istiyorum kisaca. Menuden Yedekle Sifirla yaparsam İmei'lerin silineceği soylendi. Dogru mudur? Yada Twrp uzerinden temizle yaparsamda yine mi İmei'ler silinir? İmei yazdirtmak kolay birsey olmadigindan riske girmek istemedim. Cihazin BL kilidi acik, rootlu, Magisk ve Twrp de yuklu. Yardimlarinizi rica ediyorum.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam Yedeklerinizi aldıktan sonra Twrp üzerinden 4 wipe yapabilirsiniz. Fabrika ayarları kısmında yaptığınız taktirde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Hocam Yedeklerinizi aldıktan sonra Twrp üzerinden 4 wipe yapabilirsiniz. Fabrika ayarları kısmında yaptığınız taktirde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ustadim, birincisi: yedekten kastiniz (ki bu isleri sizler kadar bilen degilim) nacizane bilgimle, twrp ye ben az once girdim, yedekle kismindaki tum kutulari isaretledim (efs, veri, satici verisi, satici imaji, sistem.imaji falan filan yaziyordu) ve yedegi aldim. Bunu mu kastettiniz? İkincisi ise: twrp uzerinden 4 wipe i anlamadim. Temizle kismina girince (yanlis hatirlamiyorsam) hemen altta kaydir var ve ustunde yaziyordu "cogu zaman ihtiyaciniz olan budur", birde kaydirin ustunde gelismis ve yanindada veriyi bicimlendir (yes yazilarak yapilandi galiba) bu 3 menunun hangisiyle yapacagim? Ve ucuncusu son olarak: diyelimki temizledik sizin diyeceginiz yontemle ve varsayalimki imei gitti yada bambaska bir sorun oldu, onceden aldigim twrp yedegini geri yuklerken tum kutucuklari yine isaretleyip geri mi yukleyecegim, ki birde twrp de birseyler yaparken (root filan) hep dalvik cache temizle diyor yada direk yeniden baslat. Bunlarin siralamasi onemi muhimdir sanirim. Cahilim bu hususlarda lutfen kusuruma bakmayin. İlkokul cocuguna anlatir gibi izah ederseniz cok memnun olurum. Cunku yedek telefonum yok, yanlis sey yaparsamda yaptiracak kiside yok, onemli bir meslegim var tlfnsuz yarim saat kalabilirim. Saygilar hocam.

Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Oyla:

ghostdawis

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Xiaomi
Konular
3
Mi flash ile rom kurun altta flash all secili olsun her sey silinir(yedek alin). İlk kurulum ekrani gelir istediğiniz gibi. İmei silinmez. 64bit mi flash kullanmaya dikkat edin. Baska mi flash kullaniyorsanizda(tavsiye edilmez) kesinlikle flash all and lock secili olmamasina dikkat edin.

Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Mi flash ile rom kurun altta flash all secili olsun her sey silinir(yedek alin). İlk kurulum ekrani gelir istediğiniz gibi. İmei silinmez. 64bit mi flash kullanmaya dikkat edin. Baska mi flash kullaniyorsanizda(tavsiye edilmez) kesinlikle flash all and lock secili olmamasina dikkat edin.

Ustad kesin silinmez dimi. Tek ricam ilgili guncel mi flashla kuracagim rom paketi linki yonlendirebilirmisiniz. Hep twrp ile rom kurma isi yapmistim. Mi flashin rom paketi uzantisi baskaydi galiba. Miui 10 global kararli mi mix 2 icin nerden bulabilirim.

Oyla:
Üst Alt