Yardım İmei Silinir mi?

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Degerli dostlar merhaba. Engin bilginize ihtiyacim var. Cihazim Mi Mix 2. İmei yazdirildi. Fakat ozel bir durumdan dolayi telefonu formatlamam gerekli. İlk kurulum ekranina gelmesini ve icerisinde ozel hicbirseyin kalmamasini istiyorum. Tipki cihazi ilk gun kutusundan actigim gibi istiyorum kisaca. Menuden Yedekle Sifirla yaparsam İmei'lerin silineceği soylendi. Dogru mudur? Yada Twrp uzerinden temizle yaparsamda yine mi İmei'ler silinir? İmei yazdirtmak kolay birsey olmadigindan riske girmek istemedim. Cihazin BL kilidi acik, rootlu, Magisk ve Twrp de yuklu. Yardimlarinizi rica ediyorum.

Musakilic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Musa
Cihazım
Mi mix
Konular
6
An itibari ile mimix2 ye IMEI atmış bulunmaktayım ve MIUI 10 u yükledim ve IMEI gitmedi şuan için çalışmakta global son sürümde tüm arkadaslar

Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
An itibari ile mimix2 ye IMEI atmış bulunmaktayım ve MIUI 10 u yükledim ve IMEI gitmedi şuan için çalışmakta global son sürümde tüm arkadaslar
Evet. Bende sorunu çozdum. Miui10 global stabil vardi. Mi Flash ile clean all yaparak ayni romu tekrar yukledim, hem bolge sorunu (çin) duzeldi hemde imei gitmedi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi flash ile rom kurun altta flash all secili olsun her sey silinir(yedek alin). İlk kurulum ekrani gelir istediğiniz gibi. İmei silinmez. 64bit mi flash kullanmaya dikkat edin. Baska mi flash kullaniyorsanizda(tavsiye edilmez) kesinlikle flash all and lock secili olmamasina dikkat edin.
64 bit mi flash indirme linki varmi hocam.

Oyla:

onurgokce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Gökçe
Cihazım
MI 5S 4/128
Konular
4
Konuyu belki cevaplayan çıkar. Global ROM'dayım EU rom'a geçsem imei uçar mı?

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Konuyu belki cevaplayan çıkar. Global ROM'dayım EU rom'a geçsem imei uçar mı?
Hayır uçmaz, neden uçsun ki? Sadece bunu yapabilmeniz için BL kilidinizin açık ve TWRP yüklü olması gerekmekte

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Oyla:

onurgokce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Gökçe
Cihazım
MI 5S 4/128
Konular
4
Hayır uçmaz, neden uçsun ki? Sadece bunu yapabilmeniz için BL kilidinizin açık ve TWRP yüklü olması gerekmekte

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Hocam BL kilidi açık ve TWRP yüklü. Derdimi hazır yakalamışken size sorayım, benim mi 5S'im miui 10'a geçince resmen sapıttı. İnanılmaz kasıyor ve ısınıyor. Sizce ne yapmalıyım? iPhone'dan geçmiş birisi olarak, yeniden yüklemenin iPhone'da bir şeyleri çözdüğüne hiç şahit olmadım. Xiaomi'de durum farklı mıdır? Sizce EU Rom'a vs. geçsem düzelme olur mu? Teşekkürler şimdiden.

Oyla:
Üst Alt