İpucu IMEI Silinen ve Silinmeyen Durumlar (Snapdragon İşlemci Kullanan Cihazlar İçin)

koylunazif

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gülen
Cihazım
ab
Konular
3
MTK cihazlar için farklı mı hocam? Note 8 Pro var ne ile kayıt atıldı bilmiyorum. 1. imeide orjinal kayıtsız imei var, 2.de kayıtlı repair imei var. Güncellemede veya hard resette imei gider mi?

itech

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
iPhone13ProMax
Meslek
BilgisayarTekniker
Konular
2
MTK cihazlar için farklı mı hocam? Note 8 Pro var ne ile kayıt atıldı bilmiyorum. 1. imeide orjinal kayıtsız imei var, 2.de kayıtlı repair imei var. Güncellemede veya hard resette imei gider mi?
redmi not 8 pro mtk işlemcili cihazdır yöntemi farklıdır redmi not 8 qualcom işlemcili cihazdır yöntemi farklıdır zaten 1. simde rsa koruması vardır tüm cihazlarda istenilse de kilit aşılamadan plaka yazılamaz yani uzun lafın kısası işlemci türüne göre işlemler değişir mtk işlemcide güncelleme fabrika ayarına dönme gibi işlemler plakayı silmez qualcom işlemcide siler farklı yöntemler kullanmak gerekir mesela twrp gibi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yani kafanızı yormayın bu tür işlere amatör kullanıcıysanız yap denileni yapın yapma denileni yapmayın düz mantık

Carawana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Peki arkadaşlar elimde Snapdragon 845 işlemcili xiaomi mi 8 cihazı var. Telefona twrp yüklemeden root atıp imei çakmışlar twrp yüklersem imei silinir mi silinmez ise zaten twrp üzerinden efs yedeğini alacağım.

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
Peki arkadaşlar elimde Snapdragon 845 işlemcili xiaomi mi 8 cihazı var. Telefona twrp yüklemeden root atıp imei çakmışlar twrp yüklersem imei silinir mi silinmez ise zaten twrp üzerinden efs yedeğini alacağım.
twrp yükleme ile imei silinmez kardeşim.

Ysngler

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi9tpro
Konular
0
Hocam uzun zamandır mi9tpro kullanıyorum cihaz imei kayıtlı. Cihaza twrp yüklemeden imei atmışlar. Kardeşim çok donma kasma olduğu için sıfırlamış. İmei uçmuş. Bu gün öğleden beri arıyorum denemediğim şey kalmadı. Bootloader kilidini açmam için sim gerekiyor. İmei olmadığı için açamıyorum. twrp de yükleyemiyorum çok fazla şey denedim fakat bi çözüme ulaşamadım. Forumda bu saatte aktif olup yardım edebilecek kimse varmı ? Teşekkür ederim

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Hocam uzun zamandır mi9tpro kullanıyorum cihaz imei kayıtlı. Cihaza twrp yüklemeden imei atmışlar. Kardeşim çok donma kasma olduğu için sıfırlamış. İmei uçmuş. Bu gün öğleden beri arıyorum denemediğim şey kalmadı. Bootloader kilidini açmam için sim gerekiyor. İmei olmadığı için açamıyorum. twrp de yükleyemiyorum çok fazla şey denedim fakat bi çözüme ulaşamadım. Forumda bu saatte aktif olup yardım edebilecek kimse varmı ? Teşekkür ederim
Geçmiş olsun hocam ücretli onarım gerekiyor

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ysngler

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi9tpro
Konular
0
Geçmiş olsun hocam ücretli onarım gerekiyor

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam yanıtınız için teşekkür ederim fakat maddi olarak çok müsaitlik durumum yok şuanlık. Kendi yapabileceğim hiç birşey yokmudur ?

nomenore

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selcuk
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
mi 10i cihazım fabrika ayarlarına dönünce iki imei de gitti şuan imei ler yok varmıdır bir çaresi ?

manhat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
3
bl kilidi olan mi9 telefonumu kilidi açmak istediğimde de sfırlanacak. o zamanda imei gider mi?

msaars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Pocox3 Nfc 64gb
Meslek
Müderris
Konular
2
Selamün aleyküm hocam konunuzu okudum kafam azıcık karıştı şöyle bir sorunum var IMEI atılmış bir telefonum var sistem güncellemesi yapılsa gidermi ? Telefonuma root yetkisi verilmiş telefoncu arkadaş yapmış hangisi bilmiyorum dışarıdan telefonunda yaptırmisdim IMEI açmak için gittim şimdi dediğim gibi MIUI 12.5.4 sürümü gelmiş yüklersem sebekem gider mi ? Her hangi twrp yada program yok bende bilgim yok her hangi bir bilgisayarimda yok o yüzden bilgi isteyecektim.

Üst Alt