İpucu IMEI Silinen ve Silinmeyen Durumlar (Snapdragon İşlemci Kullanan Cihazlar İçin)

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
benım şöyle bir sorunum var; imei repair yaptım. hala kayıtdışı mesajı geliyor. 2 kez repair işlemini tekrarladım yine mesaj geldi. ne yapmalıyım ?
ikisinde de farklı imei ler mi atıldı yoksa hep aynı imei ile mi yaptın işlemi?

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
benım şöyle bir sorunum var; imei repair yaptım. hala kayıtdışı mesajı geliyor. 2 kez repair işlemini tekrarladım yine mesaj geldi. ne yapmalıyım ?
Hocam *#06# yap imei zaten gözükür çıkan imei numaralarını e devlet üzerinden imei sorgulama yap telefonundaki imei ler kayıtlı ise sorgulama ekranında kayıtlı diye çıkar zaten ama kayıtlı değilse tekrar imei artırman gerekiyor

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
ikisinde de farklı imei ler mi atıldı yoksa hep aynı imei ile mi yaptın işlemi?
aynı imei ile yaptım hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam *#06# yap imei zaten gözükür çıkan imei numaralarını e devlet üzerinden imei sorgulama yap telefonundaki imei ler kayıtlı ise sorgulama ekranında kayıtlı diye çıkar zaten ama kayıtlı değilse tekrar imei artırman gerekiyor

kayırlı degıl olarak gozukuyor, repairi tekrar etsem de yine kayıtlı degıl olarak gozukuyor, değişmiyor :/

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
aynı imei ile yaptım hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kayırlı degıl olarak gozukuyor, repairi tekrar etsem de yine kayıtlı degıl olarak gozukuyor, değişmiyor :/
kayıtlı değil gözüküyorsa çok eski son 7 yılda kullanılmamış(hat takılmamış) bi telefon imei atmışsındır muhtemelen. bende de bi nokia var öyle gözüken onu atacaktım atmadım mesela. yada attığın imei klona düşmüştür tekrar atman bi anlam ifade etmez iki durumda da.

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
kayıtlı değil gözüküyorsa çok eski son 7 yılda kullanılmamış(hat takılmamış) bi telefon imei atmışsındır muhtemelen. bende de bi nokia var öyle gözüken onu atacaktım atmadım mesela. yada attığın imei klona düşmüştür tekrar atman bi anlam ifade etmez iki durumda da.
hocam repair yaptım, qcn ıle duzenledim yani, üzerindeki imei'yi. farklı bir imei atmadım. dediğiniz gibi klona düştü çok büyük ihtimalle. ne önerirsiniz, ne yapmalıyım bu durumda?

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
hocam repair yaptım, qcn ıle duzenledim yani, üzerindeki imei'yi. farklı bir imei atmadım. dediğiniz gibi klona düştü çok büyük ihtimalle. ne önerirsiniz, ne yapmalıyım bu durumda?
yaptığınız işlemi anladım. başka bi imei atacaksınız attığınız imei kullanılamaz durumda. hangi telefon olarak gözüküyor imei sorgulayınca ?

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
yaptığınız işlemi anladım. başka bi imei atacaksınız attığınız imei kullanılamaz durumda. hangi telefon olarak gözüküyor imei sorgulayınca ?
kendi telefonum gozukuyor hocam. farklı bir imei atmam gerektiği yazmıyordu izlediğim videolarda, baktıgım rehberlerde. orıjınal ımeıyı qcn ile işleyip tekrar geri atıyorlardı. modem ayarlarını sıldıkten sonra.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
kendi telefonum gozukuyor hocam. farklı bir imei atmam gerektiği yazmıyordu izlediğim videolarda, baktıgım rehberlerde. orıjınal ımeıyı qcn ile işleyip tekrar geri atıyorlardı. modem ayarlarını sıldıkten sonra.
:) o zaman o işlemin anlamı kalmıyor. başka bi telefon imei si atman lazım, vın cihazıda olabilir. Bu işte bi gariplik var diyodum aklıma gelen şey atarken başarısız olduğunuz diye düşündüm ama siz hiç imei atmamışsınız aslında :D

tek sim at. çift simde bandlarda değişim oluyor ve modem aynı anda daha az banda bağlanıyor.

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
:) o zaman o işlemin anlamı kalmıyor. başka bi telefon imei si atman lazım, vın cihazıda olabilir. Bu işte bi gariplik var diyodum aklıma gelen şey atarken başarısız olduğunuz diye düşündüm ama siz hiç imei atmamışsınız aslında :D

tek sim at. çift simde bandlarda değişim oluyor ve modem aynı anda daha az banda bağlanıyor.
anladım hocam, teşekkürler. ancak farklı bir imei adımını nerede uygulayacağız ki ? backup yapıpı restore ediyoruz, farklı imei girme adımı hangisi ki ?

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Hocam zaten rehberlerde farklı imei atmanız gerektiği yazmaz çünkü imei atmak yasal değil hukuk dışı bir işlem yani yoksa forumlarda zaten anlatılırdı nasıl imei atılacağı birde imei repair işlemi Türkiye kayıtlı cihazlar için yapılır sizin cihazınız zaten kayıtlı değil istediğiniz kadar işlem yapın düzelmez tek yolu kayıtlı imei atmak

Üst Alt