Yardım İmei repair

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
29
Yani kanaatimce tabiki telefona fiziki müdahale etmek en son işlem ama iyi bir usta eliyle yapılan direnç işleminde şikayet alan bir kullanıcı görmedim. Tamamen ustanın marifeti :)
Bir araştırım, en son çare direnç değişimi olacak gibi görünüyor

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
google a note 10 pro imei yazın nasıl yapılır videoları var izleyerek yapabilirsiniz

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
23
Benim telefon da redmi note 10 pro güncelleme ile imei GİTMEZ modem gider ki zaten modem'i güncelleme yaptıktan sonra tekrar flaşlayın açılır telefon. Ben öyle yapıyorum. Arkasını açmaya gerek yok. Yazımla sorunsuz çalışıyor. Linki atıyorum dm

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
2 tane note 10 pro cihazım var ikisininde imei işlemini kendim yaptım. Global kullanıyorum güncelleme gelince yüklüyorum üstüne bir modem dosyası flasliyorum açılıyor sorunsuz. İmei repair işlemi sadece fabrika ayarlarina sıfırlanirsa veya miflashtan islem yapilirsa gidiyor diye biliyorum

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
29
2 tane note 10 pro cihazım var ikisininde imei işlemini kendim yaptım. Global kullanıyorum güncelleme gelince yüklüyorum üstüne bir modem dosyası flasliyorum açılıyor sorunsuz. İmei repair işlemi sadece fabrika ayarlarina sıfırlanirsa veya miflashtan islem yapilirsa gidiyor diye biliyorum
Hocam custom rom yüklersek nasıl yapacaz peki, bu cihaz benim içime sinmedi bu şekilde. 60 hz lik mi9 se den bu cihaza geçtim 120 hz nedir hiç anlayamadım

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Hocam custom rom yüklersek nasıl yapacaz peki, bu cihaz benim içime sinmedi bu şekilde. 60 hz lik mi9 se den bu cihaza geçtim 120 hz nedir hiç anlayamadım
Custom romlarda hiç gitmiyor hocam twrp, fastboot yükleme işlemlerinde. AOSP ve MIUI dahil. Kendim cihazı bir kaç aydır kullanıyorum belki 100 kere rom attım (stock miui, custom miui, aosp) 1 kere bile imei gitmedi sadece gidecek mi görmek için ayarlardan sıfırladım gitti. Tekrar imei attım birdaha gitmedi. İmei yedeğini TWRP'den değil. Qcn yedeği olarak alın QPST aracı ile. O şekilde imei gitse dahi tekrar atmanız çok kolay olur.

hasanpocox3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
5
Ayarlardan fabrika ayarlarına döndürürseniz repair yapılmış note 10 proda imei sıfırlanma ihtimali var ama hepsinde olacak diye bir şey yok, kendi elimde olanı denediğimde sweet kodlu olanında, fabrika ayarına geri döndürdüm ayarlardan, bluetooth açılmıyordu, sensörler çalışmıyordu, telefondan sıfırlama yaptım telefon açıldı sorunlar gitmişti ama imei sıfırlanmıştı. Qcn yediğini silmediğim için yeniden attım bu kez imei falan hepsi geldi telefon normal çalışıyordu. Ayarlardan güncellerken karşınıza twrp ekranı gelirse, twrpyi kaldırın öylelikle sürekli ayarlardan güncelleyebilirsiniz ve imei uçmaz. Redmi note 10 proda dikkat etmeniz temel işlem eğer bir tool kit kullanan birisi değilseniz, imei repair işlemine başlamadan modem dosyasını başta halledin yoksa imei yazınca telefon kesin sapıtıyor, çalışmayan yeri çıkabiliyor

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
23
Ayarlardan fabrika ayarlarına döndürürseniz repair yapılmış note 10 proda imei sıfırlanma ihtimali var ama hepsinde olacak diye bir şey yok, kendi elimde olanı denediğimde sweet kodlu olanında, fabrika ayarına geri döndürdüm ayarlardan, bluetooth açılmıyordu, sensörler çalışmıyordu, telefondan sıfırlama yaptım telefon açıldı sorunlar gitmişti ama imei sıfırlanmıştı. Qcn yediğini silmediğim için yeniden attım bu kez imei falan hepsi geldi telefon normal çalışıyordu. Ayarlardan güncellerken karşınıza twrp ekranı gelirse, twrpyi kaldırın öylelikle sürekli ayarlardan güncelleyebilirsiniz ve imei uçmaz. Redmi note 10 proda dikkat etmeniz temel işlem eğer bir tool kit kullanan birisi değilseniz, imei repair işlemine başlamadan modem dosyasını başta halledin yoksa imei yazınca telefon kesin sapıtıyor, çalışmayan yeri çıkabiliyor
Güncelleme en sorunsuz sıkıntısız twrp den yapılır zaten. Twrp ile attıktan sonra yine twrp den aldığı modem yedeğini flaşlayıp sorunsuz kullanabilir. Telefonda hiçbir şey silinmeden.

hasanpocox3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
5
Güncelleme en sorunsuz sıkıntısız twrp den yapılır zaten. Twrp ile attıktan sonra yine twrp den aldığı modem yedeğini flaşlayıp sorunsuz kullanabilir. Telefonda hiçbir şey silinmeden.
Güncellemeyi her repair yaptığım telefonda twrp silip ayarladan yapıyorum bir sorun çıkmıyor, bir çok kullanıcıda zaten ayarlardan gümcellemeyi ister, twrpden yapmak dert çünkü tek tek dosya indirmeyi saçma bulan var güncelleme için. İmei repiar yaparken redmi note 10 proda sorunsuz modem ekleyin diyor, kime sorduysam kendiniz modem üretin demedi, siz ilk kez böyle bir şey diyorsunuz ve başımada geldi farklı bir modem dosyası ile telefonun yazılımı baştan aşağı değişti, sorunsuz modem yazılımı buldum öylelikle hata falan olmadı.

Ona bakarsanız gmail hesabı silinmesini herkesin tek bildiği kablosuzu yok bilmem ne dnsi yapıp, telefona şifre ekleyip kapatılıyor falan diyorlar ama bu en uzun yolu çünkü daha geçen hafta 1.5 dakikada gmaili kapatma, hesabı silme yolunu buldum

Sizin dediğiniz yolu denesem kesin hata yapardım o yüzden zaten 2 gün imei yazdım telefona çünkü redmi note 10 pro tüm modeller gibi imei yazılmıyor, en ufak hatanızda başta yazılımın içine ediyor.

Üst Alt