Yardım İmei repair

hasanpocox3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
5
Güncellemeyi her repair yaptığım telefonda twrp silip ayarladan yapıyorum bir sorun çıkmıyor, bir çok kullanıcıda zaten ayarlardan gümcellemeyi ister, twrpden yapmak dert çünkü tek tek dosya indirmeyi saçma bulan var güncelleme için. İmei repiar yaparken redmi note 10 proda sorunsuz modem ekleyin diyor, kime sorduysam kendiniz modem üretin demedi, siz ilk kez böyle bir şey diyorsunuz ve başımada geldi farklı bir modem dosyası ile telefonun yazılımı baştan aşağı değişti, sorunsuz modem yazılımı buldum öylelikle hata falan olmadı.

Sizin dediğiniz yolu denesem kesin hata yapardım o yüzden zaten 2 gün imei yazdım telefona çünkü redmi note 10 pro tüm modeller gibi imei yazılmıyor, en ufak hatanızda başta yazılımın içine ediyor.

Güncelleme en sorunsuz sıkıntısız twrp den yapılır zaten. Twrp ile attıktan sonra yine twrp den aldığı modem yedeğini flaşlayıp sorunsuz kullanabilir. Telefonda hiçbir şey silinmeden.
Emin olduğum bir konuda, bilgimi boş yere sorguladım çünkü modem dosyası redmi note 10 proda sizin söylediğiniz gibi değil, diğer modellerde olur ama redmi note 10 proda modem dosyası uyumsuz olursa kesin sorun çıkarıyor telefon, bu yüzden zaten bu modele imei repair farklı yapılır. Kimse söylemiyor modem dosyasını telefondan alın diye herkesin tek dediği sorunsuz modem dosyasını yükleyin, bence siz qpst ile alınan qcn dosyasını karıştırdınız modem dosyasıyla

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Emin olduğum bir konuda, bilgimi boş yere sorguladım çünkü modem dosyası redmi note 10 proda sizin söylediğiniz gibi değil, diğer modellerde olur ama redmi note 10 proda modem dosyası uyumsuz olursa kesin sorun çıkarıyor telefon, bu yüzden zaten bu modele imei repair farklı yapılır. Kimse söylemiyor modem dosyasını telefondan alın diye herkesin tek dediği sorunsuz modem dosyasını yükleyin, bence siz qpst ile alınan qcn dosyasını karıştırdınız modem dosyasıyla

CanYILMAZ ın modem'ini flaşladım repair yaparken. sonra telefona güncelleme geldi. Uzakta olduğum için pc bulmak sıkıntı. Zaten modem'i bir defa flaşlayınca artık twrp den aldığımız modem yedeği de can yılmazın modem'i oluyor. Yani orijinal modem olmuyor.
Ben her güncelleme geldiği zaten ana paketi indirip flaşlıyorum 3-4gb olanı. Flaşladıktan sonra, magisk i flaşlıyorum. En son da twrp den aldığım modem yedeğini. Böylece root ve twrp silinmemiş oluyor.

hasanpocox3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
5
CanYILMAZ ın modem'ini flaşladım repair yaparken. sonra telefona güncelleme geldi. Uzakta olduğum için pc bulmak sıkıntı. Zaten modem'i bir defa flaşlayınca artık twrp den aldığımız modem yedeği de can yılmazın modem'i oluyor. Yani orijinal modem olmuyor.
Ben her güncelleme geldiği zaten ana paketi indirip flaşlıyorum 3-4gb olanı. Flaşladıktan sonra, magisk i flaşlıyorum. En son da twrp den aldığım modem yedeğini. Böylece root ve twrp silinmemiş oluyor.
Bankacılık uygulaması, netflix vs kullanmak istemezseniz root kalması lazım ama günümüzde mc donalds uygulaması bile rootlu telefonlara izin vermez oldu çünkü root olunca bir çok uygulama açılmaz. Bir önce ki mesajınızda kendiniz telefondan modem dosyası yapıp, flash yaptığınızı söylediniz ama yine anlattığıma geldi konu, başka bir modem dosyası ama sorunsuz olanını eklemeniz gerekiyor demiştim, öylede çıktı.

En ufak hatanızda imei null olur yaptığınız işlemde, bu yüzden sistemin kendi üzerinden yapmak daha güvenli bence.

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Bankacılık uygulaması, netflix vs kullanmak istemezseniz root kalması lazım ama günümüzde mc donalds uygulaması bile rootlu telefonlara izin vermez oldu çünkü root olunca bir çok uygulama açılmaz. Bir önce ki mesajınızda kendiniz telefondan modem dosyası yapıp, flash yaptığınızı söylediniz ama yine anlattığıma geldi konu, başka bir modem dosyası ama sorunsuz olanını eklemeniz gerekiyor demiştim, öylede çıktı.

En ufak hatanızda imei null olur yaptığınız işlemde, bu yüzden sistemin kendi üzerinden yapmak daha güvenli bence.
Hayır bir öncekinde öyle bir şey söylemedim. Zaten repair işlemi için modem var. 15 banka hesabım var bir o kadar da alışveriş uygulaması kullanıyorum. Magisk içinde uygulamalar rootu görmesin diye bölüm var. Oradan seçiyorum ve hiçbir şekilde root var uyarısı almıyorum. Akbank ile temassız ödeme bile yapıyorum.

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Merhabalar, arkadaşlar imei repair işlemi yapmak istiyorum. Eski telefonum mi 9 se de işlemler kulaydı bir kaç kez de yapmıştım. İmei kapanmak üzere.
Baştan sona adımları paylaşır mısınız.
Yani OEM kilidi açılacak, rom yüklenecek gibi.
Benim aklımdan geçen şöyle doğrum muyum.
OEM kilidi açılacak.
Rom yüklenecek.
Pc den imei işlemi yapılacak.
Burda öğrenmek istediğim. Twrp ile imei yedeği alınıp, custom rom yüklediğimde yedeği geri yüklediğim de sorun olacak mı?
H.kadioglu

hasanpocox3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
5
Hayır bir öncekinde öyle bir şey söylemedim. Zaten repair işlemi için modem var. 15 banka hesabım var bir o kadar da alışveriş uygulaması kullanıyorum. Magisk içinde uygulamalar rootu görmesin diye bölüm var. Oradan seçiyorum ve hiçbir şekilde root var uyarısı almıyorum. Akbank ile temassız ödeme bile yapıyorum.
Güncelleme en sorunsuz sıkıntısız twrp den yapılır zaten. Twrp ile attıktan sonra yine twrp den aldığı modem yedeğini flaşlayıp sorunsuz kullanabilir. Telefonda hiçbir şey silinmeden.
Siyah ile belirttim yazdığınızı. Söylemişsiniz

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Siyah ile belirttim yazdığınızı. Söylemişsiniz
Telefondan yeni modem dosyası üretmeyi kast etmiyor hocam. Zaten telefonda hali hazırda var olan modem dosyasının yedeğini alıp güncelleme sonrası o yedeği telefona geri yüklemekten bahsediyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca en ufak hatada null olur vs. gibi bir durum yok telefonda kolay kolay imei gitmiyor ayarlardan sıfırlamadıkça. Telefonu 3 ay önce aldım belki 200'den fazla kez rom attım. Sürekli farklı custom romlar deniyorum vs. Ama daha bir kere bile imei gitmedi. Sadece kendi isteğimle gidecek mi görmek için ayarlardan sıfırladım gitti. Sizin dediğiniz gibi imei null'a düştü ve 5dk içinde elimde hazır olan imei (qcn) yedeğimi telefona geri attım ve halloldu. Öyle çok çıtkırıldım bir imeisi yok telefonun.

hasanpocox3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
5
Telefondan yeni modem dosyası üretmeyi kast etmiyor hocam. Zaten telefonda hali hazırda var olan modem dosyasının yedeğini alıp güncelleme sonrası o yedeği telefona geri yüklemekten bahsediyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca en ufak hatada null olur vs. gibi bir durum yok telefonda kolay kolay imei gitmiyor ayarlardan sıfırlamadıkça. Telefonu 3 ay önce aldım belki 200'den fazla kez rom attım. Sürekli farklı custom romlar deniyorum vs. Ama daha bir kere bile imei gitmedi. Sadece kendi isteğimle gidecek mi görmek için ayarlardan sıfırladım gitti. Sizin dediğiniz gibi imei null'a düştü ve 5dk içinde elimde hazır olan imei (qcn) yedeğimi telefona geri attım ve halloldu. Öyle çok çıtkırıldım bir imeisi yok telefonun.
Poco x3 nfc'ye rom attım, yazılım yükledim, twrpyi silmedim, magisk kaldı, yanlış qcn yükledim, hatalı yazılım yazdırdım çünkü ilk kez imei repair yapıyordum hata yaparak öğrendim, redmi note 10 proya bl açıp, repair yaptım, modem dosyasını es geçmiştim, repair oldu yazılım hatası verdi. Tekrar başa aldım bu kez ilk modemi yükledim ardından minimal adb ile kod girerek bölüm silmeyi yaptım, telefon açıldı nv hatası verdi. Nv hatasını düzelttim imei null oldu. Yedeklediğim qcn'yi denedim null imei yüzünden repair yapılmadı. Tekrardan hepsini düzelttim bu kez bluetooth ve sensör sorunu verdi uyumsuz modrm dosyasından. Telefonu ayarlardan sıfırladım, yine imei silindi. 2 kez imei sildim, 4 kez telefonun yazılımı çöktü, en son deneme yanılma yaparken hatayı buldum, telefona format attım dedim ne hata varsa düzelir, girdiğim google hesabı aşırı eskiydi şifresini unutmuştum, telefon google hesabında asılı kaldı. Olduğum yerde internet sorunlu çektiğinden zaten telefonun wifi kısmından google play hesabı sorununu çözemezdim onun yerine en son telefona yazılım kodu gönderip google hesabını temizledim. O kadar uğraş sonrası şimdi zaten redmi note 10 pro ile ilgili kolaylıkla işlemleri tamamlıyorum ama şunu söyleyeyim büyük hatalar bile yapılsa bl kilidi kapanmıyor sadece ufak hatalarda yazılım sorunu ve imei kolaylıkla kayboluyor, diğer poco telefonumda bu başıma gelmemişti farklı deneyim oldu

Üst Alt