Sohbet IMEI klonlama devri resmen bitti...

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Vayyy yine gelmiş kraldan çok kralcılar ahkam kesiyorlar...

30 Ağustos'ta şöyle yazmışım

"Esasında parasını Türkiye dışında kazanıp da her şeyi es geçelim bu masrafa dahi bir kuruş katkısı olmayanların benim cebimden çıkacak olan kayıt ücretine, ödediğim telefon vergisine ilişkin tek söz söylemeye hakkı yoktur. Söylüyorlarsa kraldan çok kralcıdır demek çok daha ağır hakaretler hak etmelerine rağmen bu şahıslara söylenebilecek en hafif tabirlerden biridir..."

Bu da link : Haber - IMEI Kayıt Harcına Bir Zam Daha Geldi

Orada havalar nasıl? Kurulu düzen olmasa verirdiniz değil mi 30.000 kayıt harcını? Bir kaç bin kilometre öteden ahkam kesmek bekara karı boşamak kadar kolay galiba. Delikanlıysan yatır Mehmetçik vakfına kendine, eşine, çocuklarına kullandığın cihazlar için otuzar binlira bağışını ciddiye alalım bak adam devletini milletini düşünüyormuş da konuşuyormuş diyelim. Ama bu şekilde hak edilen tek cevap "boş yapma!"

Ha bu arada QCN değiştirirken MEID'de değiştirir, romu yüklerken de build.prop editleyerek operatöre gönderilen cihaz bilgisini değiştiririz hiç sıkıntı yok çok bilgili ve takipçi arkadaş. MEID editlemek otuz saniye, buil.prop değiştirmek de bilgisayardan 15 telefondan 100-120 aniye sürer. Yani gerçek anlamda iki dakikalık iş bu muhteşem özgüvenle kesin çözüm diye sunduğun dahice(!) fikir.

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
Vaayyy... Hocam iyi imiş. Korkulur senden... Nasıl yaptın ?

Teşhirde duran telefonun imei numarasının yazılı olduğu ekranın çaktırmadan resmini çekip, kayıtsız telefona mı yükledin ? haha--

Yalnız merak ettim, o teşhir telefonu, sim kart takılmadan hala bir köşede bekliyor mu ?
Xiaomi sürekli yeni telefon çıkardığı için teşhir ürünleri çabuk değişiyor, belki telefon hiç bir zaman sim kart göremeden gidecek

uygar _

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uygar
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
0
86 ıle baslayan kayıtlı imeillerde 1 yıl sonunda kapanıyormu acaba

Üst Alt