Sohbet IMEI klonlama devri resmen bitti...

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Emin olun yakında onu da yaparlar. Kayıtsız telefon kullanımıyla büyük bir gelir kaybına uğrayan devlet bu durumu telafi etmek için bütün açıkları kapatmaya kararlı gibi.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sorun çözüldü hocam

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sorun çözüldü hocam
Desenize yakında Alcatel fiyatlarında büyük bir patlama yaşanabilir.giggle~~

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Desenize yakında Alcatel fiyatlarında büyük bir patlama yaşanabilir.giggle~~

Aynen öyle hocam. Ama çinde öyle markalar var ki illa birini kullanabiliyorsunuz.

Yani vergiler düşmedikçe maalesef engellemek çok zor. Emin olun zaten böyle bir yol olsaydı elli kere yaparlardı. Şimdi bu durumda sıradan vatandaş mağdur olacak. Evinde yedek telefon saklayamayacaksın. Millet servet olarak alınan bu cihazları 1 yıl sonra çöpe atacağız. Saklamayın, tüketin demiş oldular. Vergiyi ödeyenler vergi ödemeyenlerin yüklerini taşımaya devam ediyor. Elektrikteki kaçak kullanım bedelinden bir farkı yok.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
aslında aldıkları karar her defasında talebin daha da artmasına neden oldu. hiç bir çözüm bunu tam anlamı ile bitiremez... Ta ki iki çözümden birini uygulamadıkça. Birincisi ya harç ücretlerini makul seviyeye çekecekler millet dışardan getirip parasını ödeyip paşa paşa kullanacaklar yada ikinci olarak kaçak sokulan cihazlara hiç sinyal vermeyip kökten çözecekler aksi halde bununla baş etmelerine imkan yok... Aksine bu 1 yılda susturulacak imei olayı daha büyük sıkıntıya yol açacak kullanılacak imei kalmayınca aktif garantili cihazların imeileri gidecek ve garantili cihaz kullanan kişiler de mağdur olacak sonun da tek hat üzerine açacak olsalar bile buda bir mağduriyet olacak... İnş birileri çıkar da harç ücretlerini aşağı çeker yada en azından şu 1 yıllık süreyi 3 yıla falan çeker en azından....

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
aslında aldıkları karar her defasında talebin daha da artmasına neden oldu. hiç bir çözüm bunu tam anlamı ile bitiremez... Ta ki iki çözümden birini uygulamadıkça. Birincisi ya harç ücretlerini makul seviyeye çekecekler millet dışardan getirip parasını ödeyip paşa paşa kullanacaklar yada ikinci olarak kaçak sokulan cihazlara hiç sinyal vermeyip kökten çözecekler aksi halde bununla baş etmelerine imkan yok... Aksine bu 1 yılda susturulacak imei olayı daha büyük sıkıntıya yol açacak kullanılacak imei kalmayınca aktif garantili cihazların imeileri gidecek ve garantili cihaz kullanan kişiler de mağdur olacak sonun da tek hat üzerine açacak olsalar bile buda bir mağduriyet olacak... İnş birileri çıkar da harç ücretlerini aşağı çeker yada en azından şu 1 yıllık süreyi 3 yıla falan çeker en azından....
Söylediğin iki maddeyi de yapamazlar hocam.
Birinci maddeyi yaparlarsa kaçak telefon satışı deli gibi artar.
İkinci maddeyi yaparlarsa ülkeye gelen turistler şebeke ağını kullanamaz.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Operatörler telefonun marka/model bilgilerini görüyorsa, imei numarası takibine ne gerek var ?

Marka/model bilgisi ile uyuşmayan imei'li telefonların şebeke sinyalini kesersin. Böylece imei kaydı, takibi vs gibi işlemlere gerek kalmaz.

Yurtdışından telefon getirenler de, vergisini ödedikten sonra şebeke sinyali açılır.

Vergiyi de, telefonun faturasına ya da marka/modele göre alırsın.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Çok garip bir yasa.
Şimdi bende resmi yurt içi kayıtlı Redmi Note 10s var. Tek slotunu tek hatla kullanıyorum. Arada çıkarıp diğer slotamı takcam yani.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Bu IMEI sisteminin dünyada sadece Türkiye'de olduğunu biliyorsunuz dimi.

Geçen redmi note 11 pro plus aldım önceki telefon redmi note 10 pro idi, note 10 pro yu çekmeceye koydum hatırlatıcı kurdum 2024 Eylül ayına simi takıp çıkaracam işim yoksa.

Benim anlamadığım note 10 pro yu Ankamall mi store'dan aldım note 11 pro plus ı hepsi buradadan iki telefonda Türkiye'de vergisi verilip fahiş fiyattan alındı neden ben sim takmak zorundayım? Başka yöntem mi kalmadı?

Bunu yapmasalardı yurt dışına gittiğimde 13 ultra yada pro alabilirdim örnek olarak gelince note 10 pro nun IMEI aktarırdım.

İşin özeti çok saçma bir sistem, Max Türkiye sistemi.

Adamlarda biliyor telefonları fahiş oğlu fahiş fiyata sattığını yoksa böyle bir adım atmaya gerek yok zaten.

Üst Alt