Sohbet IMEI atmak için direnç değişimi yapılması hakkında ne düşünüyorsunuz

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Zor yoldan düşünmenin manası yok diye düşünüyorum. Bir gün adı lazım değil birisi ile tanıştım, yazılımın çok daha kuvvetli olduğunu ispatladı. HTC U12+'a imei atıyordu vs.
Şayet bilmediğiniz dil & algoritma (rsa) var ise elbet bilen vardır, yani şifreleme işini, yine şifreleyici ile (kendisi) ile kırmak olası burdan ne mana mı çıkıyor? Düşünün bakalım
RSA'yı kırıp mı yapmış bu işi? Atladığın bir şey olmalı.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Zor yoldan düşünmenin manası yok diye düşünüyorum. Bir gün adı lazım değil birisi ile tanıştım, yazılımın çok daha kuvvetli olduğunu ispatladı. HTC U12+'a imei atıyordu vs.
Şayet bilmediğiniz dil & algoritma (rsa) var ise elbet bilen vardır, yani şifreleme işini, yine şifreleyici ile (kendisi) ile kırmak olası burdan ne mana mı çıkıyor? Düşünün bakalım
htc u12+ da sd845 var o cihaza zaten atılır hocam android versiyonu da eski olmaması için geçerli bir sebep yok s-off yapılırsa terminal penceresiyle 1 sn de atılıyor zaten

BoostersX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
NYANKO
Cihazım
Telefon
Konular
6
RSA'yı kırıp mı yapmış bu işi? Atladığın bir şey olmalı.
box, dongle vs hiçbir şey kullanmadan yapıyor hocam. HTC U12+'da rsa var mı bilmiyorum ancak benim aklımda dönen tuhaf fikirler var. Sağ elimiz ile sol kulağımızı kaşımayalım derim. Mantığım şu, şuanlık teori bazlı ancak
elimizde 2 adet mi 11 ultra olsun örneğin :
1 tanesi imeili yasallaştırılmış
1 tanesi yurtdışı olsun.
Yasallaştırılmışı tamamen alıp klonlar ve yeniden yazılabilir şekilde yurtdışı olana yazabilirsek; yasal olan cihaz birebir kopyalanmış olur, geriye sadece modem dosyasındaki imei numarasını değiştirmek kalır. İşte adam bunu yapıyordu

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
box, dongle vs hiçbir şey kullanmadan yapıyor hocam. HTC U12+'da rsa var mı bilmiyorum ancak benim aklımda dönen tuhaf fikirler var. Sağ elimiz ile sol kulağımızı kaşımayalım derim. Mantığım şu, şuanlık teori bazlı ancak
elimizde 2 adet mi 11 ultra olsun örneğin :
1 tanesi imeili yasallaştırılmış
1 tanesi yurtdışı olsun.
Yasallaştırılmışı tamamen alıp klonlar ve yeniden yazılabilir şekilde yurtdışı olana yazabilirsek; yasal olan cihaz birebir kopyalanmış olur, geriye sadece modem dosyasındaki imei numarasını değiştirmek kalır. İşte adam bunu yapıyordu
İlginç bir bakış açısı hocam.
Başarılı olursanız repair işine yön verirsiniz :D

nosuchnick25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahir
Cihazım
mi box s
Konular
0
Mi 13 ultra cihaz aldım, izindeyken İzmir'den ve Ankara'ya döneceğim. Konuyu takip ediyorum. Satıcı 16 ay kullanım süremin olduğunu söyledi, o nasıl oluyor onu da bilmiyorum ama o kadar geçmeden şu direnç işini yaptırmayı düşünüyorum. IMEI kayıt'ın 20b TL olduğu yerde artık kaliteli cihaz kullanmak hayal olacak böyle yöntemler olmasa. İzmir/çankaya'dan aldım, sahipleri İzmir'deki en büyük teknik servismiş bu işleri yapan, günde onlarca cihaza yapıyoruz diyorlar. Konuyla ilgili bilgi verebilen olursa, çok sevinirim.

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Devlet yetkilileri derki yurtdışı adi altinda bir çok kişi pahalı telefonu alıp ucuza kayıt yapıyor sonra bizim millet onları görünce onda var bende neden olmasın diye onlarda alıyor ve sonuç bu duruma geliyor benden mantıklı ve olması gereken bir karar IMEI kayıt işi Bir çok kişi amaç dışında kullandığı için böyle olacaktır yanı kurunun yanında yaş da yansın diyor denetleme yapilmasi çok zormuş ipin ucu başka yerlere gidiyor

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Devlet yetkilileri derki yurtdışı adi altinda bir çok kişi pahalı telefonu alıp ucuza kayıt yapıyor sonra bizim millet onları görünce onda var bende neden olmasın diye onlarda alıyor ve sonuç bu duruma geliyor benden mantıklı ve olması gereken bir karar IMEI kayıt işi Bir çok kişi amaç dışında kullandığı için böyle olacaktır yanı kurunun yanında yaş da yansın diyor denetleme yapilmasi çok zormuş ipin ucu başka yerlere gidiyor

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
ankaranin ne tarafı hocam?
önereceğim yer yok ama önermeyecegim var ona gore dediklerime gitmeyin hocam 😁
Hocam, bir ara başka bir marka telefona dirençsiz imei değişikliği yapılabildiğinden bahsetmiştiniz.

Marka fark etmez. Hangi marka/model telefonlara dirençsiz imei işlemi yapılabildiği hakkında ön araştırma yaptınız mı ? Tabi 2022 - 2023 yılında çıkan yüksek model telefonlar arasında...

Malum kayıt ücreti 20 bin TL'ye çıkınca, dirençsiz imei yükletme arayışı içine girdim.

Enigmatic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enigma
Cihazım
iPhone 13 Pro
Konular
0
Çoğu HTC s-off yapılınca fastboottan komutla programsız imei yazılıyor zaten

Üst Alt