Sohbet İlk defa Xiaomi alacağım A1 mi, Redmi Note 4 mü

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Redmi note 4 ile a1 arasında hız farkı yoktur. Aynı sistem , aynı işlemci. Kamera önemli değilse note 4 ün bataryasının avantajını kullanmak size daha iyi gelebilir. Zira normal şartlarda 5 gün gidiyor. Mi max 2, a1 , note 4 aynı işlemci ram konfigürasyon kullanır. Kağıt üzerindeki bir kaç etken pratik hızı etkilemez. Sd625.
[doublepost=1517785058,1517784834][/doublepost]Redmi note 4 her zaman söylüyorum, Samsung j7 vs yan serilerine nasıl telefon yapılır, öğretmek için çıkarılmış bir telefon bence. Ucuz, stabil, sağlam, iş görür. Kameraya gelince j7 den daha kötü değil. A1 de bir mi5s değil kamera açısından, tek sihiri portre modu.
[doublepost=1517785136][/doublepost]Kamera önemli değilse redmi note 4 sınıfında alternatifi olmayan bir cihazdır.

ahmetgurdere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
Samsung
Konular
3
Redmi note 4 ile a1 arasında hız farkı yoktur. Aynı sistem , aynı işlemci. Kamera önemli değilse note 4 ün bataryasının avantajını kullanmak size daha iyi gelebilir. Zira normal şartlarda 5 gün gidiyor. Mi max 2, a1 , note 4 aynı işlemci ram konfigürasyon kullanır. Kağıt üzerindeki bir kaç etken pratik hızı etkilemez. Sd625.
[doublepost=1517785058,1517784834][/doublepost]Redmi note 4 her zaman söylüyorum, Samsung j7 vs yan serilerine nasıl telefon yapılır, öğretmek için çıkarılmış bir telefon bence. Ucuz, stabil, sağlam, iş görür. Kameraya gelince j7 den daha kötü değil. A1 de bir mi5s değil kamera açısından, tek sihiri portre modu.
[doublepost=1517785136][/doublepost]Kamera önemli değilse redmi note 4 sınıfında alternatifi olmayan bir cihazdır.
Hocam çok tesekkür ediyorum. Peki A1 saf android diye Note 4'ten daha hızlı olma ihtimali var mı
miui arayüz samsunglardaki gibi ram belleğin yarısını doldurma gibi bir durum söz konusu mu. Mesela kuzenim A7 aldı hiçbir şey çalıştırmasa bile Ram belleğin 1.7'si her daim dolu. Arka planda2-3 şey çalışsa RAM'in %90'ı doluyor.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Ben olabildiğince saf işletim sistemi severim ama miui , saf androide göre çok az oynanarak güzel dengelenmiş, yetenekli ve akıcı bir arayüz. Saf androide bunun için harici uygulamaları kurmanız ve bunların birbiri ile uyumlu çalışmasını beklemeniz vs şeyler gerekli ki bilmeyen birisi için bu zordur.
[doublepost=1517820976,1517820660][/doublepost]Miui arayüzü Samsung a göre daha hafif ve akıcıdır bu kesin. Ram olayına takılmayın miui bu işi iyi organize ediyor. Ayrıca ram düzenlemesi seçeneği mevcuttur. İsterseniz agresif veya rahat düzenleri seçip boş ram ile takılabilirsiniz. Mevcut Android 7 için 3gb ve üzeri ramli telefon da bunlara da gerek yok, oreo dan sonra yavaş yavaş ayarlama gerekebilir. Ama 4gb her halükarda 3 sene akıcı olur.
[doublepost=1517822334][/doublepost]Bu arada sorunuza net cevap vermek için bende mi5s var 4 gb ın 2 si hep boş

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam çok tesekkür ediyorum. Peki A1 saf android diye Note 4'ten daha hızlı olma ihtimali var mı
miui arayüz samsunglardaki gibi ram belleğin yarısını doldurma gibi bir durum söz konusu mu. Mesela kuzenim A7 aldı hiçbir şey çalıştırmasa bile Ram belleğin 1.7'si her daim dolu. Arka planda2-3 şey çalışsa RAM'in %90'ı doluyor.

Hocam şuanki durum nedir bilemiyorum ama, Youtube'daki Xiaomi Everything kanalının Sahibi Kadir hocamın A1 ve 5X incelemelerini görünce, 5X Miui romu ile A1'den daha hızlıydı :)

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Redmi note 4 serisinde dikkat edilmesi gereken bir konu var. Redmi note 4 global sd625 versiyonu almak gerekir. Mtk modelden mümkün mertebe uzak durmakta fayda var.
[doublepost=1517826225,1517826179][/doublepost]Band konusunda global versiyon ülkemiz operatörleri ile uyumludur.

ahmetgurdere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
Samsung
Konular
3
Redmi note 4 serisinde dikkat edilmesi gereken bir konu var. Redmi note 4 global sd625 versiyonu almak gerekir. Mtk modelden mümkün mertebe uzak durmakta fayda var.
[doublepost=1517826225,1517826179][/doublepost]Band konusunda global versiyon ülkemiz operatörleri ile uyumludur.
Ben internetten Cepport adlı satıcıdan alacağım. Burada satıcı ismi söylemek yasak mı bilmiyorum ama bu konuda tavsiye istesem arkadaşlardan. Tabii forumda isim vermek yasak mı onu bilmiyorum.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Ben cepport dan birden fazla cihaz aldım, aldırdım. Sorun yaşayanlar da vardır forumda. Tabi sorun yaşamayan yazmaz. Sıkıntı yaşamadık biz. Bir tanesini elden gidip dükkandan aldım diğerlerini internetten aldık. Cepporttan alma nedenim şahsi olarak, cihazların Btk kayıtlı olmasıdır. Garantiye güvenmiyorum. Şahıs satıcıların da referansları var , çok kişi memnun gördüğüm kadarıyla. Xiaomi neredn alırsanız alın, bilmediğiniz bişey olduğunda benim hala yaptığım gibi bu foruma bakacağınız kesin. Btk kayıtlı olmasın gerek yok derseniz 100-200 tl ucuza cihaz alabilirsiniz. Tercih size kalmış, bu konuda kimse şu al pişman olmazsın - olursun demez.

Yunkaai

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Student/Translator
Konular
12
Ben A1 de karar kıldım. Sebebi ise saf androido tercih etmem. Şuan memnunun herhangi bir problem yok.

Telefonu cepporttan aldım. Akşamına hemen kargoladılar. İlk alışverimdi herhangi bir problem yaşamadım.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Ben A1 de karar kıldım. Sebebi ise saf androido tercih etmem. Şuan memnunun herhangi bir problem yok.

Telefonu cepporttan aldım. Akşamına hemen kargoladılar. İlk alışverimdi herhangi bir problem yaşamadım.
hayırlı olsun saf android iyidir ben seviyorum miui da çift uygulama kurma gibi 1-2 extra özellik var o nedenlerden dolayı miui kullanıyorum

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126

Hayırlı olsun hocam.

Üst Alt