Soru İkinci el satmadan önce yapılacaklar

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Metin, Bir ara düşündüm alayım ben şu cihazı ne var içinde diyehaha--

G31m7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note8
Konular
14
O zaman cihazda Twrp yok, root yok.. Yapacağınız tek şey, cihazda bulunan Google, mi hesabı vs.. Tüm hesaplardan çıkış yapın.. Dosya yöneticisinden telefonun ana hafızasında ne var ne yok silin.. Gizli dosyalar dahil..
Sonra cihazı kurtarma moduna alacaksınız.. Oradan wipe data sonra wipe all data seçip işlemi onaylayın..
Aklıma başka bişi gelmiyor..

Söylemeden geçmek istemiyorum, işini bilen bir kullanıcı o cihazda size ait bazı verilere ulaşabilir.. O kadar kolay olur mu bilmiyorum ama imkansız olduğunu düşünmüyorum.
Gerçekten çok rahatladım teşekkürler. 😂
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kendinizi boşa yoruyorsunuz. Telefonda google ve mi hesabından çıkış yapın. Ardından fastboot yöntemi ile sıfır rom yükleyin. Böylece partisyon tabloları yeniden oluşturulacak. Buda eski kalıntı bir dosyayı geri getirmeyi çok zorlaştıracaktır.
Hala içiniz rahat etmedi ise telefonun dahili belleğinde ne kadar yer varsa mesela 32 GB boş yer varsa bilgisayardan 4k film olur, büyük bir oyun olur kopyalayın telefona ardından telefona hard reset atın. Bunun ardından veri çıkarabilecek adam zaten marstan su, Jüpiterden demir, satründen halka tozu bile getirebilir.
Fastboottan rom atmak için bl açmak gerekiyor değil mi?

O zaman cihazda Twrp yok, root yok.. Yapacağınız tek şey, cihazda bulunan Google, mi hesabı vs.. Tüm hesaplardan çıkış yapın.. Dosya yöneticisinden telefonun ana hafızasında ne var ne yok silin.. Gizli dosyalar dahil..
Sonra cihazı kurtarma moduna alacaksınız.. Oradan wipe data sonra wipe all data seçip işlemi onaylayın..
Aklıma başka bişi gelmiyor..

Söylemeden geçmek istemiyorum, işini bilen bir kullanıcı o cihazda size ait bazı verilere ulaşabilir.. O kadar kolay olur mu bilmiyorum ama imkansız olduğunu düşünmüyorum.
Yardımcı olur musunuz acaba fastboottran rom atayım. Hiçbir bilgim yok.

Son düzenleme:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Gerçekten çok rahatladım teşekkürler. 😂

Fastboottan rom atmak için bl açmak gerekiyor değil mi?

Yardımcı olur musunuz acaba fastboottran rom atayım. Hiçbir bilgim yok.
Bl kilidi kapalı olan cihazlarda Mi flash ile fastboot rom atılıyor mu ki? Benim bildiğim pek mümkün görünmüyor.. Tam emin değilim o yüzden ne desem yalan olur.. Bl kilidi sıkıntılı.

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Metin, yapmayın hocam. İş değil ne bilirse bilsin. Hdd degilki bu. Partisyon tabloları yeniden oluşturulunca kim neyi geri getirecek. Birde çin romu atıp sistem alan boyutu düşerse ordan veri diye bir şey geri gelmez.
Bu veri mevzusu düşündüğünüz kadar kolay değil. Aslı astarı tırışkadan bir xiaomi telefon. Yav twrp yüklerken brick olan, bir güncelleme ile bir magisk modülü ile ruhunu teslim eden telden bahsediyoruz.
Fastboot ile rom yüklenmiş telefondan veri geri getirecek babayiğit nerde.

G31m7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note8
Konular
14
Bl kilidi kapalı olan cihazlarda Mi flash ile fastboot rom atılıyor mu ki? Benim bildiğim pek mümkün görünmüyor.. Tam emin değilim o yüzden ne desem yalan olur.. Bl kilidi sıkıntılı.
Bl kilidini açarım sıkıntı değil istek yollarım.

Metin, yapmayın hocam. İş değil ne bilirse bilsin. Hdd degilki bu. Partisyon tabloları yeniden oluşturulunca kim neyi geri getirecek. Birde çin romu atıp sistem alan boyutu düşerse ordan veri diye bir şey geri gelmez.
Bu veri mevzusu düşündüğünüz kadar kolay değil. Aslı astarı tırışkadan bir xiaomi telefon. Yav twrp yüklerken brick olan, bir güncelleme ile bir magisk modülü ile ruhunu teslim eden telden bahsediyoruz.
Fastboot ile rom yüklenmiş telefondan veri geri getirecek babayiğit nerde.
Bl kilidini nasıl açıyoruz onun 160 saate yakın bir bekleme süresi var değil mi?

Son düzenleme:

G31m7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note8
Konular
14
Bir de bl kilidi açmadan xioamitool ile rom atarsam partisyon tabloları yenidem oluşturulur mu? Safranbeg

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
G31m7, cihazınıza bl acmadan rom yüklenebiliyormu? Eğer yükleniyorsa elbette partisyonlar yeniden okuşturulmak zorunda.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam cihaz için ne kadar fiyat düşünüyorsunuz? Hem yapılan bunca şey sonrasında veri nasıl kurtarılır onu test etmiş olalım hem de bu veriler bu kadar önemli neymiş çok merak ettim monkey~~

Üst Alt