Haber HongMeng OS yüklü 1 milyon Huawei telefon yolda!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Google’ın Android desteğini Huawei’nin üzerinden çekmesinin ardından, Çinli teknoloji devi harekete geçti. Kendi işletim sistemin geliştiren Huawei, şu sıralar sistemini geliştiriyor ve testlerini yapıyor. Son çıkan bilgilere göre, test için Huawei işletim sistemi HongMeng OS yüklü 1 milyon akıllı telefon test için hazır hale getirildi.

Huawei işletim sistemi testleri başladı

Yeni işletim sistemi konusunda elini çabuk tutmak isteyen Huawei, bu sistemi ağustos ayında tanıtmaya hazırlanıyor. Bunun için son sürat çalışmalarını sürdüren şirketle ilgili yeni bir haber ortaya çıktı. Huawei işletim sistemi HongMeng OS yüklü 1 milyon telefon teste hazır hale getirildi. Telefonların piyasadaki mevcut ürünler mi, yoksa geliştirme ürünleri mi olduğu ise henüz bilinmiyor.

Çinli aracılık şirketi Rosenblatt Securities, HongMeng OS işletim sisteminin tüm Android uygulamalarıyla uyumlu olduğunu açıkladı.

Huawei yöneticilerinden Yu Chengdong da yeni işletim sisteminin bu sonbahar aylarına hazırlandığını söyledi. Ayrıca yeni işletim sisteminin akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, arabalar, televizyonlar ve akıllı giyilebilir cihazlar ile uyumlu olacağını belirtti.

Kaynak : Sdn & ChinaDaily

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

sinilker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
huawei p20
Meslek
Bankacı
Konular
17
Global Times gazetesinin Twitter üzerinden paylaştığı bilgiye göre, içinde Xiaomi ve OPPO’nun da bulunduğu Çin telefon üreticileri, Huawei’nin HongMengOS (ya da diğer bir adıyla Ark OS) işletim sistemini test ediyor.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Ben de destekliyorum. Ama Çinlileri sevdiğim için değil.

Üst Alt