Sohbet Hepsiburada Eskiyi Getir Yeniyi Götür Saçmalığı

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şöyle anlatıp idrak etmenize yardımcı olayım. Senin malına biri "ölü" fiyat biçer ve yanındaki eleman da bu fiyatı haklı bulursa bunun adı "korumak" olur. Tırnak içlerine dikkatli bakın. Serbest piyasayı, kârı, zararı bir kenara bırakın. Tekrar söylüyorum. Verilen fiyat "iyi", ama "doğru" değil.

Yanlışa da, sırf piyasa böyle diye doğru diyecek ve firmaları koruyacak değilim.
İdrak yeteneğim oldukça gelişmiştir. Burada bir idrak sorunu varsa onu bende aramayın. Karşınızda 52 yıllık hayat tecrübesi olan birisi var.
Ben bugüne kadar satın aldığım hiç bir şeyimi satmadım. Daha doğrusu satamadım. Çünkü satmaya kalktığımda o kadar ölü fiyat veriliyordu ki. Ama kalkıp ta hiç bir mecrada böyle boş konular açıp kimseyi ölü fiyat verdikleri için suçlamadım. Satmadım oldu bitti. Onun yerine yakınımdaki ihtiyacı olan birilerine hediye edip manevi de olsa çok daha fazla kar ettim. Hediye edemediklerim de evde kıyıda köşede duruyor.

Bizim söylediğimiz hepsiburada'yı korumak değil. Nereye giderseniz gidin, kime satarsanız satın son kullanıcı olmadıktan sonra, kimsenin bu fiyattan çok daha yüksek fiyat vermeyeceği. Konu burada hepsiburada değil. Sizin idrak edemediğiniz bu.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
İdrak yeteneğim oldukça gelişmiştir. Burada bir idrak sorunu varsa onu bende aramayın. Karşınızda 52 yıllık hayat tecrübesi olan birisi var.
Ben bugüne kadar satın aldığım hiç bir şeyimi satmadım. Daha doğrusu satamadım. Çünkü satmaya kalktığımda o kadar ölü fiyat veriliyordu ki. Ama kalkıp ta hiç bir mecrada böyle boş konular açıp kimseyi ölü fiyat verdikleri için suçlamadım. Satmadım oldu bitti. Onun yerine yakınımdaki ihtiyacı olan birilerine hediye edip manevi de olsa çok daha fazla kar ettim. Hediye edemediklerim de evde kıyıda köşede duruyor.

Bizim söylediğimiz hepsiburada'yı korumak değil. Nereye giderseniz gidin, kime satarsanız satın son kullanıcı olmadıktan sonra, kimsenin bu fiyattan çok daha yüksek fiyat vermeyeceği. Konu burada hepsiburada değil. Sizin idrak edemediğiniz bu.

Dediklerimin noktasına, virgülüne kadar arkasındayım. Ama yaşınıza hürmeten hakaret gibi algıladığınız şey için özür dilerim. Kusura bakmayın.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Dediklerimin noktasına, virgülüne kadar arkasındayım. Ama yaşınıza hürmeten hakaret gibi algıladığınız şey için özür dilerim. Kusura bakmayın.
Şöyle yapalım o zaman. Etrafınızda bulunan telefonculara gidip telefonunuza kaç para verdiklerini öğrenip buraya yazabilirseniz sorunun sistem sorunu mu yoksa Hepsiburada'nın sorunu mu hep beraber öğrenmiş oluruz.
Şunu da belirteyim, Hepsiburada'dan çok uzun süredir alışveriş yapmıyorum. Büyük kavgalar yaşadık ve onlardan hiçbir şey almamaya karar verdim. O günden beri de almıyorum. Ama onları sevmediğim için de sistemsel bir sorunu onlara mal edip durumu yanlış ele almak ta çok yanlış.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Bir kimsenin telefoncuya telefonunu satmasının 3 sebebi vardır:

1- Çok acil paraya ihtiyacı vardır, kullanıcıya satmayı bekleyemez, saatler bile önemlidir

2- Saftır ya da baba parası eziyordur

3- Telefonun bir kusuru vardır, genel kontrolde telefoncu bunu anlamazsa bu da üçe beşe bakmaz satar geçer.

Sim kartı taktığın an %50 düşer diyen arkadaş haklı, telefoncu piyasasında böyle. Ama telefoncuyu zengin etmek yerine, malum sitelerden ilana verse çok daha makul fiyata elden çıkarabilir son kullanıcıya.

Alırken de satarken de telefoncular yerine kullanıcıları tercih ediyorum kafam rahat ediyor.

Yeumyang

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yeumyang
Cihazım
Xiaomi redmi 7
Konular
5
Bende baktım siteye benim cihaza ne verecekler diye almıyorlar mış cihaz note 7

tapatalk3410

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
13
Bende baktım siteye benim cihaza ne verecekler diye almıyorlar mış cihaz note 7
konuyu açan arkadaşa en azından para teklif etmişler. hala şikayetçi

Karadelikten ses dalgaları kullanılarak gönderildi.

ibo4fun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim kese
Cihazım
Xiaomi Note pro
Meslek
Moto Kurye (MNG)
Konular
9
Bir kimsenin telefoncuya telefonunu satmasının 3 sebebi vardır:
Sim kartı taktığın an %50 düşer diyen arkadaş haklı, telefoncu piyasasında böyle. Ama telefoncuyu zengin etmek yerine, malum sitelerden ilana verse çok daha makul fiyata elden çıkarabilir son kullanıcıya.

Alırken de satarken de telefoncular yerine kullanıcıları tercih ediyorum kafam rahat ediyor.
Telefonun modeli çok cokönemli
1)Xiaomi çin malı çoğu spot der almazlar..
Samsung desen daha ucuza daha fazla özelliği olan telefonlar (Xiaomi-Huawei-Zte-Meizu) var diyecekler..
2)Şahıs fiyat kirmak icin 40 takla atar ...
adam kutu+fatura+kulaklık+sarj aleti teslim ediyorum usb kablosu orijinal degil diyor eminim 100% orjinal güya 20-30 tl daha ucuza getirmek derdinde..
3)veya olmayan sorunları saymaya başlıyor o model pili çabuk bitiyormus,sesi az çıkıyormuş, ısınma yapıyormus gibi hayalî masallar ile cihazın değerini düşürmeye çalışan çok gördüm!!
##ayrıca borcu olan satacaksa malûm yerler hemen satışı olmaz (sahibinden+Letgo) haliyle satılana kadar belki 2 hafta belki 2 ay beklemek de var işin ucunda...

Yuzarsif28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Vodafone
Konular
2
Arkadaşlar ben telefon sektöründe çalışıyorum yaklaşık 3 senedir, bizden mesela müşteri sıfır cihaz alıyor örneğin fiyatı 3000 bunu nakite dönüştürmek istiyor (tersine veya bozdurma cihaz denilir) ve verilen maksimum para 1800 veya 1900 oluyor daha kutusu dahi açılmamış hemde. Kısacası faturası kesilen cihaz demek yarıya düşmek demek 2000 tl olan bir cihaza 1000 tl gibi fiyat bence gayet uygun. Ancak elden daha fazla paraya satılabilir bu ayrı konu.

MrC61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Meriç
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
0
Hepsiburada'nın eskiyi getir yeniyi götür kampanyası ( ) ile POCO X3 NFC 128 GB aldım ve mevcut telefonumu (Mi 5s Plus 64GB) aşağıda görüldüğü gibi 585.-TL teklif verilmesi akabinde ilgili firmaya gönderdim.

4 Şubatta başlayan işlem 9 Şubatta firmaya ulaştı. Bugün 16 Şubat tarihinde beni arayarak telefonda ölü piksel ve etrafında çizikler olduğu için 150.-TL teklifte bulundular. Teklifi duyunca cidden inanamadım. Kaldı ki telefonda ölü piksel de mevcut değildi. Özellikle istedim bana ölü piksellerin ve çiziklerin fotoğrafını atın diye. Tarafıma gönderdikleri fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum. Beyaz üzerinde işaretledikleri yerler ölü pikselmiş. Siyah üzerinde atın dedim bir görelim bakalım nasılmış ben baktım kontrol ettim de gönderdim dedim tamam dediler ama kendileri siyahta hiçbir şey göremeyince fotoğraf atmadılar. Cidden ben tarafsız bakamıyor muyum diye sizlere de sormak istedim. Aşağıda beyazda nerede ölü piksel var? Ölü pikseller siyahta belli olmaz mı? Hatta eşimin telefonunda ölü piksel mevcut, siyah ta net bir şekilde gözüküyor. Onun fotoğrafını attım ve onlara da gösterdim bakın ölü piksel böyle olur diye. Sizin gönderdiğiniz ışık yansımasından başka bir şey değil.

Çiziklere gelirsek sanki sıfır telefon istiyorlar. Kılıfsız bir gün bile kullanmama rağmen düşme sırasında kılıfın çıkması ile oluşan noktasal çiziklere bile adamlar çizik var diyor. Sadece kabul edilebilir arka tarafta olan bir çizik var o bile çok küçük.

Gerçekten Hepsiburada'nın bu işi bu ölücü firmaya bırakmasına inanılmaz şaşırdım. Siz siz olun kesinlikle bu kampanya güvenerek telefon almayın! Piyasaya göre 150tl daha pahalı olmasına rağmen sırf bu Covid döneminde telefoncular ile uğraşmadan çalışan, sağlam telefonumu ederine vereyim diye aldım ama aldığıma alacağıma pişman oldum.

Telefonu geri gönderin bende beyazda olan ölü piksellere bakacağım dedim ve telefonu geri gönderiyorlar. Benim ağzım yandı sizlerin de yanmasın diye sizlerle durumu paylaşmak istedim.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MIUI 10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsim
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0
Cihazın garantili olması cihaza pek fazla değer katmaz kutuyu açıp sim taktığın an fiyat %50 düşer.
Saçma bir yorum. Bir iPhone telefon seneler geçse bile alınan fiyatın %15-20 altına satılabiliyor.

7500 TL'ye alınan bir telefon, 1 hafta sonra 3750 TL'ye kim satar? Böyle bir piyasa var mı?

Üst Alt