Sohbet Hepsiburada Eskiyi Getir Yeniyi Götür Saçmalığı

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Arkadaşın dediği gibi bunlar çakal fiyatları. Fiyat politikasını eleştirenleri anladım da firmayı korumaya çalışanları anlamadım. Bu firmalar ölücü ölücü. 30 liralık malı kırık gönderirler. Almamak için kırk takla atarlar. Kötü yorum yaparsınız (küfür veya hakaret olmadan), yayınlamazlar. 3 bin liralık telefon alırsınız 5 liralık kargo ücretinin peşine düşerler.

O yüzden bu telefona biçtikleri fiyat kendi nazarlarında çok çok iyi! Ama doğru değil. Bu kadar basit. Korumayın şunları.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşın dediği gibi bunlar çakal fiyatları. Fiyat politikasını eleştirenleri anladım da firmayı korumaya çalışanları anlamadım. Bu firmalar ölücü ölücü. 30 liralık malı kırık gönderirler. Almamak için kırk takla atarlar. Kötü yorum yaparsınız (küfür veya hakaret olmadan), yayınlamazlar. 3 bin liralık telefon alırsınız 5 liralık kargo ücretinin peşine düşerler.

O yüzden bu telefona biçtikleri fiyat kendi nazarlarında çok çok iyi! Ama doğru değil. Bu kadar basit. Korumayın şunları.
Kimsenin kimseyi koruduğu yok. Nasıl okuyorsunuz bilmiyorum. Burada ülkemizin gerçeklerinden bahsediyoruz. Burada daha önce hiç bir telefoncuya, bir emlakçıya, bir galeriye, bir spotçuya herhangi bir şeylerini satmayanlar mantıken olması gereken şeyleri yazıp duruyorlar. Elbette hepsiburada fiyatı çok düşük vermiş. Ama bu onların suçu değil. Ben bir telefoncu olsam, siz o cihazı bana getirseniz, ben de yaklaşık o fiyatlara alırım sizden. Çünkü kazanmak için ben de onun üzerine koyup satacağım. Yeni cihaz ile arasında tercih edilebilecek bir fark olmalı ki cihaz satılabilsin değil mi? Araçlardan alınan vergiler de bize çok geliyor değil mi, hatta telefonlardan, benzinden, mazottan v.s. Pazarda sebzelerin meyvelerin fiyatları da bazen bize göre yüksek gelebiliyor değil mi? Bir malın fiyatını arz ve talep belirler. Bu kadar basit. Herkes istediği cihazı istediği fiyattan satma ve alma hakkına sahiptir. Silah zoruyla yapılmıyor bu işler.

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Kimsenin kimseyi koruduğu yok. Nasıl okuyorsunuz bilmiyorum. Burada ülkemizin gerçeklerinden bahsediyoruz. Burada daha önce hiç bir telefoncuya, bir emlakçıya, bir galeriye, bir spotçuya herhangi bir şeylerini satmayanlar mantıken olması gereken şeyleri yazıp duruyorlar. Elbette hepsiburada fiyatı çok düşük vermiş. Ama bu onların suçu değil. Ben bir telefoncu olsam, siz o cihazı bana getirseniz, ben de yaklaşık o fiyatlara alırım sizden. Çünkü kazanmak için ben de onun üzerine koyup satacağım. Yeni cihaz ile arasında tercih edilebilecek bir fark olmalı ki cihaz satılabilsin değil mi? Araçlardan alınan vergiler de bize çok geliyor değil mi, hatta telefonlardan, benzinden, mazottan v.s. Pazarda sebzelerin meyvelerin fiyatları da bazen bize göre yüksek gelebiliyor değil mi? Bir malın fiyatını arz ve talep belirler. Bu kadar basit. Herkes istediği cihazı istediği fiyattan satma ve alma hakkına sahiptir. Silah zoruyla yapılmıyor bu işler.
Şöyle anlatıp idrak etmenize yardımcı olayım. Senin malına biri "ölü" fiyat biçer ve yanındaki eleman da bu fiyatı haklı bulursa bunun adı "korumak" olur. Tırnak içlerine dikkatli bakın. Serbest piyasayı, kârı, zararı bir kenara bırakın. Tekrar söylüyorum. Verilen fiyat "iyi", ama "doğru" değil.

Yanlışa da, sırf piyasa böyle diye doğru diyecek ve firmaları koruyacak değilim.

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
heryerde böyle hocam.hatta adamın biri video çekiyor amerikada note 10 a 160 dolar veriyor.siz düşünün 1000 dolardan 160 dolar :D

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Bu konu cennetten arsa satın almaya benzedi . Telefonunu satan yok ortada elle tutulur bir şey yok ama büyük tartışma var :D Hani biri satacak olsa bu fiyat verilse iyi güzel konuşur tartışırız da hayali bir mevzu için cebelleştik gibi hissettim .

ibo4fun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim kese
Cihazım
Xiaomi Note pro
Meslek
Moto Kurye (MNG)
Konular
9
Olay şu bende sık telefon alan satan biri olarak..
4000 TL aldığım iPhone kutusu kapalı dükkandan çıktım 3500 TL sattım (Tarifeye ek aldım nakit yaptım)

Cihaz 2000 ise mağazadan aldınız kapalı kutu olsa dahi satacaksınız herşey tamam ise maximum 1500 TL olur.....
aldınız 3-5 ay kullandınız satacaksiniz 2000 ne aldınız 1700 satamazsin!!!..

Ayrıca 2000 TL lik ürünü mağaza alacaksa 1000-1250 alır+ kâr payı koyar başkasına satar
şahıs alacak ticaret yapmayacaksa 1500 eder maximum....
şahısa satmak daha yavaş ilerler mağaza ise anında alır...
Olay ne kadar aceleniz olmasi veya olmaması ile ilgili...

Üst Alt