Sohbet Hepsi Burada Yurt Dışı Mağduriyeti

• Konbuyu başlatan StreX
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 25
  • Görüntüleme 842

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Geçmiş olsun StreX hocam.

Sanırım Hepsi Burada tüm parayı Cem Yılmaz'a yatırdı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Teşekkürler hocam sanırım haklısınız
tedarik zamanı dolduğu için az önce iptal işlemini çok şükür sağlayan bir müşteri temsilcisi çıktı 1 hafta çöp oldu teşekkürler hepsiburada :)

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Öncelikle geçmiş olsun.
Geçen hafta bize de benzer bir durum başımıza geldi. Telefon aldık 24 saat kargo denildi. 1.5 gün oldu kargoya verilmedi.. Sonrasında müşteri hizmetlerini aradık durum ortaya çıktı adamın elinde ürün yokmuş başka satıcıya yönlendirmek istediler bizde siparişi iptal ettirdik paramızi aldık. Ürün yok satış var gerekli şikayetlerde bulunduk umarım bu mağduriyetlere başkaları düşmez.
Telefonu 40 TL fazla para vererek migrostan aldık bizde.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Geçmiş olsun hocam.
Benimde tek alışverişim yaptığım site Hepsiburada genel olarak memnunum ama aynı gün yazmalarına rağmen vermedikleri oluyor.
Öncelikle geçmiş olsun.
Geçen hafta bize de benzer bir durum başımıza geldi. Telefon aldık 24 saat kargo denildi. 1.5 gün oldu kargoya verilmedi.. Sonrasında müşteri hizmetlerini aradık durum ortaya çıktı adamın elinde ürün yokmuş başka satıcıya yönlendirmek istediler bizde siparişi iptal ettirdik paramızi aldık. Ürün yok satış var gerekli şikayetlerde bulunduk umarım bu mağduriyetlere başkaları düşmez.
Telefonu 40 TL fazla para vererek migrostan aldık bizde.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler hocalarım
Genel anlamda hepsiburadadan bu zamana kadar çok memnundum ama bu siparişte biraz sıkıntı yaşadım hayırlısı diyelim kısmet buymuş

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
Geçmiş olsun hocam. Ben de yurtdışı tıraş Makinesi alacaktım, 200₺ fark ediyordu. Ben de vazgeçtim şuan. Benim gözümde en iyisi Amazon. Prime ile de çok daha kaliteli. 600 liralık ürünü Prime ile kampanyaları birleştirip 190₺ ye aldım. Ardından aldığım 2 ürün de 20 saat içinde geldim. Kesinlikle göz atmanızı öneririm.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Geçmiş olsun hocam. Ben de yurtdışı tıraş Makinesi alacaktım, 200₺ fark ediyordu. Ben de vazgeçtim şuan. Benim gözümde en iyisi Amazon. Prime ile de çok daha kaliteli. 600 liralık ürünü Prime ile kampanyaları birleştirip 190₺ ye aldım. Ardından aldığım 2 ürün de 20 saat içinde geldim. Kesinlikle göz atmanızı öneririm.
Amazonda pek kulaklık göremedim hocam keşke olsa ben de prime üyesiyim de
Teşekkürler

mehmetbaskan42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi
Konular
10
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ürünü 14.10.2020 tarihinde sipariş verdim gözüküyor zaten buraya kadar sıkıntı yok yurt dışı sipariş vermemin sebebi kargo ve gümrük masraflarını da ödediğimde Türkiye fiyatından daha uyguna gelmesiydi hem de Hepsiburada güvenilir diye düşündüm.
Sipariş verdikten sonra ürün hemen onaylandı yani siparişlerim kısmındaki iptal et butonu kalktı
Cumartesi gününe kadar ürünün kargoya verilmesini bekledim Çünkü bana hepsiburadanın sözü 15 iş günü içinde en geç teslimat yapılacağı yönündeydi ve yorumlarda yazandan daha erken ulaştığı söylendi 9 günde ürünü teslim alan olmuş.
Cumartesi gününe kadar kargoya verilmesini bekledikten sonra ve hüsrana uğrayınca tedirgin olmaya başladım çünkü ne olursa olsun 3 gün içerisinde kargoya verilmeliydi.
Müşteri hizmetleri ile konuştuğumda ürünle ilgili herhangi bir sorun olmadığını ve en geç 20 Ekimde kargoya verileceğini ve hiç bir endişemin olmaması gerektiğini söyledi bu yüzden endişe etmedim.
Pazartesi gününe kadar bekleyip haftanın ilk günü kargoya verilir dediğimde ise 2.hüsrana merhaba dedim çünkü hala bir şey ortada yoktu.
Müşteri hizmetlerini aramadan önce whatsapp destek hattına yazdım ve söylenileni duyunca 3.soğuk duşumu aldım ürünün en geç 27 ekime kadar kargoya verileceği söylendi.
Hemen müşteri hizmetlerini aradım ve öyle bir şey olmadığını ve yarına kadar kargoya verileceği söylendi.(Sanırım iki hat farklı yerlerde çalışıyor verilen bilgiden kimsenin haberi yok.)
Ve denildi ki eğer salı günü içerisinde kargoya verilmezse size gerekli işlemleri sağlayacağız merakınız olmasın dedi,pazartesi günü de bu şekilde bitti.
Ve geldik tahattüt edilen son güne ben tabi ki hala kargonun verilmesini bekliyorum ama ortada bir şey yok tabi
Müşteri hizmetlerini tekrar aradığımda yine ve yine bugün kargoya verileceği beyan edildi
Akşamı bekledim ve whatsapp destek hattına yazdım
Her konuştuğum temsilci başka bir senaryo yazdı,bunu anlatmadan önce şok olduğum bir diğer konu ise şu oldu 15-20 tane ürün satan bu satıcının tüm ürünleri 5 dakika içerisinde hepsiburada sayfasından satıştan çekildi satıcı aldığım ürün dahil şuan hiç bir şey satmıyor.
Arıyorum yazıyorum,
Önce ürün teslim edilecek diyorlar,daha sonra ürün tedarik edilememiş iadesi yapılacak yada tedarik edilmesini bekleyeceksiniz diyorlar
2 Tane müşteri temsilcisi eğer ürün belirtilen tarihte kargoya verilmezse başka bir satıcıdan fiyat farkı olmadan alabileceğim söylendi ve ne oldu tedarik süresi geçince bu hakkımı kullanmak istediğimde yurt dışı ürünlerinde böyle bir şey olmayacağı söylenildi
3 tane şikayet kaydı oluşturdum 10 gün olacak ve hala bekliyorum tek yaptıkları sizi anlıyorum ama beklemeniz gerek oldu.Arayacaklarmış hala bekliyorum elim kolum bağlı.Müşteri temsilcisi whatsapp hattında 1 kere suratıma kapattı konuşmayı ,1 kere de konuşmayı yarıda bırakarak çıktı.
Kulaklığı alamıyorum
İptal edemiyorum
üstüne üstlük vaktimden çalıyorlar,
bu zamana kadar her zaman en güvenilir site benim için hepsiburada idi lakin artık böyle değil
dün ayrı bir duvar barfiksi sipariş ettim aynı gün kargo sözü vardı bugün öğleni geçti hala kargoya verilecek şu mağduriyete rağmen verdikleri hizmet ortada ben hala bu sorunu çözmeye çalışıyorum.
Benim yaşadığım mağduriyeti siz yaşamayın diye bu konuyu açıyorum ve birdaha hepsiburada dan alışveriş yapmayı düşünmüyorum umarım faydalı olmuştur.
Reisim boş zamanın varsa tüketici hakları hakem heyeti ne git. Paşa paşa ilgilenecekler.

M2004J19C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Reisim boş zamanın varsa tüketici hakları hakem heyeti ne git. Paşa paşa ilgilenecekler.

M2004J19C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İadesini yaptılar hocam
Eğer biraz daha böyle devam etseydi düşünüyordum teşekkürler

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Hepsiburadanın elinde olan bir şey değil sanırım gümrükle alakalı. Hepsiburada değil ancak aliexpressten aldığım ürün 3.5 ayda geldi getiren postacı son zamanlarda 1.5 2 ay gümrükte etiket yapıştırılma için ürünlerin bekletildiğini söyledi. Hepsiburada bu ürünleri bavulda getirmeyeceği için illaki gümrükten geçecek bence sıkıntı orada.

uynsogl

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Curtana
Konular
1
Şu muhteşem cuma olayında iyi mağdur etmişlerdi bizi ama genede onlardan alışveriş yapıyorum ki güvenilir fazla e-ticaret sitesi olduğunu düşünmüyorum ben pek. Bugüne kadar aldığım hiçbir üründe sorun yaşamadım çok şükür ama öyle bir huyları var ürün ellerinde yoksa ve tedarik etmeleri gerekiyorsa iptal butonunu bir güzel kaldırıp sizi süslü laflarla oyalıyorlar ve iptalde edemiyorsunuz. N11 den alayım desem iptal etmek istediğimde yada ürünü iade etmek istediğimde satıcının keyfini bekliyorum satıcı çözümden uzak bir usluba sahipse ya hakarete başvuruyor, yada ürün kendisine ulaşsada gelmedi diyor ben kendisine ulaştığını beyan etsemde N11 satıcıdan yana tavır takınıyor mesela üstelik her türlü belge ve bilgi göstermeme rağmen. Gittigidiyor'a gelirsek tarafsız ama ne satıcıya çözüm sunuyor ne alıcıya iki tarafında beklemesi en çok onların işine geliyor. İnternetten alışverişte bunlar olacak ve yaşamaya devam edeceğiz çünkü ne hakkımızı arayabileceğimiz fillen iş yapan bir mecra nede adam gibi yasa var. Daha önceki yorumlarımı okuyan kişiler işi gene yasaya getirdi diyeceklerdir belki ama ne yazık ki öyle.

Üst Alt