Sohbet Hepsi Burada Yurt Dışı Mağduriyeti

• Konbuyu başlatan StreX
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 25
  • Görüntüleme 837

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Şu muhteşem cuma olayında iyi mağdur etmişlerdi bizi ama genede onlardan alışveriş yapıyorum ki güvenilir fazla e-ticaret sitesi olduğunu düşünmüyorum ben pek. Bugüne kadar aldığım hiçbir üründe sorun yaşamadım çok şükür ama öyle bir huyları var ürün ellerinde yoksa ve tedarik etmeleri gerekiyorsa iptal butonunu bir güzel kaldırıp sizi süslü laflarla oyalıyorlar ve iptalde edemiyorsunuz. N11 den alayım desem iptal etmek istediğimde yada ürünü iade etmek istediğimde satıcının keyfini bekliyorum satıcı çözümden uzak bir usluba sahipse ya hakarete başvuruyor, yada ürün kendisine ulaşsada gelmedi diyor ben kendisine ulaştığını beyan etsemde N11 satıcıdan yana tavır takınıyor mesela üstelik her türlü belge ve bilgi göstermeme rağmen. Gittigidiyor'a gelirsek tarafsız ama ne satıcıya çözüm sunuyor ne alıcıya iki tarafında beklemesi en çok onların işine geliyor. İnternetten alışverişte bunlar olacak ve yaşamaya devam edeceğiz çünkü ne hakkımızı arayabileceğimiz fillen iş yapan bir mecra nede adam gibi yasa var. Daha önceki yorumlarımı okuyan kişiler işi gene yasaya getirdi diyeceklerdir belki ama ne yazık ki öyle.
Hocam ürün ellerinde yoksa başka tedarikciye yönlendiriyor ise müşteri hizmetlerini arayın iptal edip para iadesi yapıyorlar. En azından bizde öyle oldu

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uynsogl

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Curtana
Konular
1
Hocam ürün ellerinde yoksa başka tedarikciye yönlendiriyor ise müşteri hizmetlerini arayın iptal edip para iadesi yapıyorlar. En azından bizde öyle oldu

Ben aramama rağmen yapacağımız birşey ne yazık ki yok ürün size gelince iade edersiniz diyorlardı. Ürünün zaten gelmesini bekliyorken gelince birde iadesiyle uğraşmak ne kadar saçma bir mantık. Hepsiburada önceden böyle değildi.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
StreX hocam galiba yalnız değilsiniz... Bugün HB'den gelen mailde bu bölüm dikkatimi çekti.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam bu aralar hepsi burada garip valla anlam veremiyorum en son kulaklıktan önce duvar barfiksi sipariş verdim simsiyah ürün beklerken gri boyasız gövde ve kırmızı el tutma yerleri ile gelince alır almaz iade ettim daha bugün iadem gerçekleşti son güne kadar bekledim artık alışveriş yapasım gelmiyor :(

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Ben aramama rağmen yapacağımız birşey ne yazık ki yok ürün size gelince iade edersiniz diyorlardı. Ürünün zaten gelmesini bekliyorken gelince birde iadesiyle uğraşmak ne kadar saçma bir mantık. Hepsiburada önceden böyle değildi.
Bizim şansımıza o zaman iyi taraflarına denk geldik

mcmxx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cevdet
Cihazım
Mi A3
Konular
2
Bizim şansımıza o zaman iyi taraflarına denk geldik

Ben de en az 10 yıl önce yaşadığım bir sorun nedeniyle hiç bakmıyordum bile. Ancak telefon ararken uygun bir fiyat gördüm ve sipariş verdim, ertesi gün satıcı aradı, "yanlışlıkla stok açmışız o ürün elimizde yok " dedi.
O dönemde telefon fiyatları artışa geçmişti. O yüzden inanmadım. Satıcı bana iptal etmemi söyledi, ben de "siz iptal edin o zaman" demiştim. Fakat satıcı da iptal etmek istemeyince, Hepsiburada'ya yazdım ve bana ürünü başka satıcıdan yolladılar. Şok olmuştum, fiyat diğer satıcıda daha yüksekti.
Sanırım bende iyi bir taraflarına denk geldim.

Üst Alt