Sizce hangi ROM daha iyi?

• Kullanılan toplam oy
    222

MUTLCC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUTLU ÇAKAR
Cihazım
MI 8 SE - 6/64
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Her zaman açık ekran benim için çok önemli sırf bu yüzden aosp rom kurup geri vazgeçiyorum acaba miui deki gibi hareketli olmuyormu saat ve bildirimler? cihaz rootlu yapılabiliyor olması lazım ama nedense bulamadım hiç bir yerde. Ek olarak google kamera bir türlü düzgün çalışan çıkmadı...
Evo x için hareketli saat gelecek konum değiştirerek gösterecek. Ama ne zaman eklerler bu özelliği bilmiyorum kanalda istenilen özellikleri ekleyeceğiz demişti

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Grafiker
Konular
96
Pil performansını da test ettim. Gayet tatmin edici sonuç aldım. Son 1 aydır Xiaomi.eu ve türevlerini kullandım (masik, miroom vb) aldığım max ekran süresi 4 ile 5 saat arasındaydı, bu romda 7 saati geçti. Xiaomi.eu dan farklı olarak sadece her zaman açık (AOD) ekranını açmadım. Çünkü AOSP romlarda saat hep aynı yerde kaldığı için ekranı yakma ihtimali var. Batarya konusunda ek hiçbir şey yapmadım. Sadece telefonun içinde yüklü gelen mesaj, telefon, hesap makinası gibi uygulamaları devredışı bırakıp google ın uygulamalarını yükledim. Launcher olarakta tabiki lawnchair in son sürümünü kurdum. Telefonda herhangi bir kasma donma yaşamadım. Mikrofon konusunda da telefonla konuştuğum kişilere göre hiçbir sıkıntı yok. Sesim karşıya normal gitti, önceki sürümde robotik gidiyordu.
içindeki mesajlar vs uygulamasını nasıl devredışı bıraktınız hocam ayarlar uygulamalardan mı ?

can.cil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
0
Evo x için hareketli saat gelecek konum değiştirerek gösterecek. Ama ne zaman eklerler bu özelliği bilmiyorum kanalda istenilen özellikleri ekleyeceğiz demişti
İnşallah
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

içindeki mesajlar vs uygulamasını nasıl devredışı bıraktınız hocam ayarlar uygulamalardan mı ?
Evet. Silince bootloop a düşüyo bende devre dışı bıraktım ayarlardan

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Grafiker
Konular
96
İnşallah

Evet. Silince bootloop a düşüyo bende devre dışı bıraktım ayarlardan
bende o uygulamalara sinir olmuştum android 5ten kalma mesajlar uygulaması var içinde ne gerek varsa koy google uygulamasını gitsin saçmalık. :D

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
8
Arkadaşlar bende havoc 3.9 kullanıyorum gayet memnun kaldım. Arkadaşlar miuide security vardı ya telefon temizliği oyun hızlandırıcı WhatsApp temizleyici gibi bu romda yokmu benmi bulamadı?

hasta555

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
4
Arkadaşlar bende havoc 3.9 kullanıyorum gayet memnun kaldım. Arkadaşlar miuide security vardı ya telefon temizliği oyun hızlandırıcı WhatsApp temizleyici gibi bu romda yokmu benmi bulamadı?
bi sorun felan varmı bide link atarmısın

960fps çekiyormu

Son düzenleme:

hanefi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hanefi
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Kurdum romu çok güzel ancak mobil veriyi kapatınca hat gidiyor. Tek bende mi böyle?

can.cil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
0
Kurdum romu çok güzel ancak mobil veriyi kapatınca hat gidiyor. Tek bende mi böyle?
Havoc ayarlarında otomatik 2g ye geç gibi bir seçenek vardı. Orası açık mı kontrol et. Açıksa kapat.
İkinci olarak telefonun kendi ayarlarında mobil ağ seçimi gibi bir şey vardı oraya bak. Orada ki ayarları dene tek tek.

hanefi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hanefi
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Havoc ayarlarında otomatik 2g ye geç gibi bir seçenek vardı. Orası açık mı kontrol et. Açıksa kapat.
İkinci olarak telefonun kendi ayarlarında mobil ağ seçimi gibi bir şey vardı oraya bak. Orada ki ayarları dene tek tek.
Hocam hızlı geri dönüş için teşekkür ederim. Ayarlara baktım ama yok göremedim. Mobil veriyi kapatınca üstte çekimi gösteren simgeye çarpı işareti geliyor. Rom çok hoşuma gitti inşallah çözeriz bu sorunu

Not. Hocam sorun değilmiş o. Ayarlardan mobil veriyi kapatınca çarpı işareti getir diye bir seçenek varmış ondan.

Ancak şimdi de zil sesi değiştirmek istediğimde telefon ana ekrana atıyor durduruldu hatası veriyor :)

Son düzenleme:
Üst Alt