Rom Hangi Romu Kurmalıyım

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Bl kilidi zaten açık. Ben 6 kez twrp yükledim. İlkinde olmadı twrp sonra kurdum oldu magisk kurdum sürüm yeniymiş modül kuruyorum telefon tepki vermiyor diye magisk sürümü değiştirecem diye ağzına ettim telefonun :) 6 kez twrp mod yükledim hepsinde twrp de kaldı telefon. Benim öncr twrp yi sorunsuz kurmam lazım.
Hocam Global rom sorunlu bir rom değil. Ancak Twrp kurulumu magisk ile rootlarsanız twrp kalıcı olur ve modül kurmanıza bir engel değil.
Custom rom kurmak için twrp olmak zorunda ve harici kurmanız gerekir.
Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama açık mı?
Twrp kurulumu hemen sonrası format data-yes yapıp recovery modda tekrar twrp yi açmayı başarabiliyor musunuz?
TWRP açıldığında, telefonu PC ye bağladığınızda, cihazınız usb bellek olarak görünüyor mu?
Custom romlardan herhangi birini kurduğunuzda twrp kalıcı olur üzerine ilave birşey kurmaya gerek kalmaz. Magiski sadece root ve modül yüklemek için kullanırsınız.

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
Hocam Global rom sorunlu bir rom değil. Ancak Twrp kurulumu magisk ile rootlarsanız twrp kalıcı olur ve modül kurmanıza bir engel değil.
Custom rom kurmak için twrp olmak zorunda ve harici kurmanız gerekir.
Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama açık mı?
Twrp kurulumu hemen sonrası format data-yes yapıp recovery modda tekrar twrp yi açmayı başarabiliyor musunuz?
TWRP açıldığında, telefonu PC ye bağladığınızda, cihazınız usb bellek olarak görünüyor mu?
Custom romlardan herhangi birini kurduğunuzda twrp kalıcı olur üzerine ilave birşey kurmaya gerek kalmaz. Magiski sadece root ve modül yüklemek için kullanırsınız.
Twrp kurulumu yaptığımda sorun olduğunu şuradan anlıyorum. Hani twrp modu kurdum değilmi sonra twrp mod yada telefonu yeniden başlat diyorum. Hangisini dersem diyeyim telefon twrp moda alıyor kendini sonra telefon sifremle twrp yi aciyorum. Hani sifreyi yazdik alttan tuşu kaydırdık bi işlem geçisi oluyo orda ingilizce işte rakamsal falan biseyler yazıyo ya ortalarda bi yerde failed yazıyor yada bi yerde hata var her neyse ona ragmen twrp acılıyor reboot sistem diyorum telefon yine twrp yi giriyor. Sizin dediğiniz işlemlemi işte o zaman yapiyorum telefon sürekli twrp modda acildigi icin format data yes yapiyorum ya telefon sifirlaniyor normal kurulum ekrani geliyor hani bildigimiz düz ileri türkçe google servisler ekrani hani kurulumu yapiyorum. Kendi orjinal global kendi sürümü bu sonra bi bakiyorum kurulum esnasında aga baglan geliyo ag gözükmüyo kurulumu mobil internet üzerinden google hesap vs baglanip devam ediyorum ardindan kurulum bitince wifi görünmüyor ses çıkmiyor bende temiz kendi orjinal romunu ayarlar>telefon hakkinda vs oradan en güncel romu indiriyorum sonra kur diyince hatali olan twrp olan bana telefonu sıfırladan twrp ekrani acilip kurulumu oradan yapiyor. Kurulum bitiyor acaba twrp duruyormu diye baktigimda ses acma power tuşlarıyla normal recovery ekrani geliyor twrp yok olmuş oluyor. Dosyalar tam usb hata ayiklama acik telefon kurulum sonrasi usb bellik olarak görüyor.

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Hocam adım adım gidelim.ilk önce kuruluma başlamadan telefondan şifreli girişi iptal edin, kafamız karışmasın.Sonra twrp kurulum twrp modda başlatın. Hani o reboot system ekranı geldiğinde, reboot yapmadan geri yapıp reboot seceneklerinden recovery i seçtiğinizde, twrp tekrar açılıyor mu?

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
Hocam adım adım gidelim.ilk önce kuruluma başlamadan telefondan şifreli girişi iptal edin, kafamız karışmasın.Sonra twrp kurulum twrp modda başlatın. Hani o reboot system ekranı geldiğinde, reboot yapmadan geri yapıp reboot seceneklerinden recovery i seçtiğinizde, twrp tekrar açılıyor mu?
Şifreli girişler derken parmak izi normal telefon şifresi flanmi onlarimi kaldirayim. Birde twrp kurup twrpden cıkmadan recovery mi diyeyim?

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Şifreli girişler derken parmak izi normal telefon şifresi flanmi onlarimi kaldirayim. Birde twrp kurup twrpden cıkmadan recovery mi diyeyim?
Evet parmak izi desen o şifreleri kaldırın ki, kurulumda sorup, uğraştırmasın.Bu arada geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama mutlaka açık olsun. Bu işlemlerde tüm verilerinizi kaybedeceksiniz yedeğinizi pc ye alın. Cihazda imei repair varsa onunda yedeğini alıp, pc de saklayın, sigorta olarak.
Twrp den Format data> yes yaptıktan sonra, system reboot yapmadan, geri gelip reboot seçeneklerinden recovery yi seçip twrp nin bu modda açılmasını sağlamanız gerekir. Sonra 4 wipe yapıp, indirdiğiniz romu cihaza pc üzerinden atıp, install yapacaksınız.

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
Evet parmak izi desen o şifreleri kaldırın ki, kurulumda sorup, uğraştırmasın.Bu arada geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama mutlaka açık olsun. Bu işlemlerde tüm verilerinizi kaybedeceksiniz yedeğinizi pc ye alın. Cihazda imei repair varsa onunda yedeğini alıp, pc de saklayın, sigorta olarak.
Twrp den Format data> yes yaptıktan sonra, system reboot yapmadan, geri gelip reboot seçeneklerinden recovery yi seçip twrp nin bu modda açılmasını sağlamanız gerekir. Sonra 4 wipe yapıp, indirdiğiniz romu cihaza pc üzerinden atıp, install yapacaksınız.
Yok şuan rom atmicam sadece twrp yüklicem onun için 4 kere wipe yapmaya gerek varmı şuanlık twrp ve magisk yüklensin yeter.

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Yok şuan rom atmicam sadece twrp yüklicem onun için 4 kere wipe yapmaya gerek varmı şuanlık twrp ve magisk yüklensin yeter.
Rom yüklemeyecekseniz, format data ya ve 4 wipe gerek yok Hocam hatta yapmayın romu silersiniz. Şu anda cihaz aktif kullanıyorsanız, magisk i indirin telefona. Sonra twrp yi kurduktan ve twrp ile başlatınca, TWRP ana ekranından installden kopyaladığınız magisk i instal edip sistem reboot edin.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği