Rom Hangi Romu Kurmalıyım

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
Öncelikle geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama açın. Telefonu PC ye bağlayın cihazı gördüğünden emin olun.Buradaki rehberden twrp yi kurun. Buradaki önemli detay, twrp kurulum sonrası ilk açıldığında magisk i kurmanız gerekir aksi taktirde, twrp silinir.
Peki twrp açıldığında diyorsunuz ya hocam hani bende şöyle söylesem size hani kurduk ya bu twrp yi sonunda soruyor telefonu yeniden başlat veya twrp modda başlat diyor burada ne seçmeliyim. Ve magiski twrp yüklenince hemen mi kurayım yani hani soruyor ya adb ekraninda yeniden başlat twrp ile başlat diye orda twrp ile başlat dedikten sonra girip installmi yapayim magiski?

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
TWRP'yi kurdugunuz zaman sızı dırekmen twrp yanı recovery kurtarma menusune atacak twrp ekranında ıken hafızaya magıskı atın ve ınstall dıyınız ardından sıstemı yenıden baslatmak sıze kalmıs rom yuklemek sıze kalmıs..

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Peki twrp açıldığında diyorsunuz ya hocam hani bende şöyle söylesem size hani kurduk ya bu twrp yi sonunda soruyor telefonu yeniden başlat veya twrp modda başlat diyor burada ne seçmeliyim. Ve magiski twrp yüklenince hemen mi kurayım yani hani soruyor ya adb ekraninda yeniden başlat twrp ile başlat diye orda twrp ile başlat dedikten sonra girip installmi yapayim magiski?
Evet Hocam TWRP ile başlat yapın. Twrp de açılınca ilk iş magisk kurun. Siz modül kurmak istediğiniz için magisk 20.1 versiyonu kurun.

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
TWRP'yi kurdugunuz zaman sızı dırekmen twrp yanı recovery kurtarma menusune atacak twrp ekranında ıken hafızaya magıskı atın ve ınstall dıyınız ardından sıstemı yenıden baslatmak sıze kalmıs rom yuklemek sıze kalmıs..
Twrp ekranındayken nasil hafiza magiski atayım. Twrp kurmadan önce magisk sürümünü indirmem gerekmiyormu? Sonra twrp yükleyip install yapilması lazim degilmi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet Hocam TWRP ile başlat yapın. Twrp de açılınca ilk iş magisk kurun. Siz modül kurmak istediğiniz için magisk 20.1 versiyonu kurun.
Tamam yarın bir daha deniyeceğim yine twrp ekranında kalacak bak gör :D :D

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
TWRP Ekranındayken kablonuzu takın okuyacaktır bilgisayar..

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
TWRP Ekranındayken kablonuzu takın okuyacaktır bilgisayar..
Twrp ekranindayken bilgisayardan mı magisk atayim? Normal twrp kurmada öncede indirsem zip dosyasini sonra twrp kurup oradan installesem olmuyomu?

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Buradan indirebilirsin. İster twrp yi kurmadan indirip telefon hafızasına atın, isterseniz twrp ekranında PC ye bağlandığında usb bellek olarak açıp atın. Ama kolay olsun, siz twrp den önce indirip telefona atın.

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
Buradan indirebilirsin. İster twrp yi kurmadan indirip telefon hafızasına atın, isterseniz twrp ekranında PC ye bağlandığında usb bellek olarak açıp atın. Ama kolay olsun, siz twrp den önce indirip telefona atın.
Tamamdır hocam yarın büyük gün şimdi yapamam nolur nolmaz telefon yine twrp de kalacak diye ödüm kopuyor. Sorun orda kalmasi değil kalırsa bu 7.ci kez telefonu formatlayışım olacak yarin sabah ise gidecem şimdi gece gece twrp kalıp sıfırlamayla uğraşmayayım :)

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Tamamdır hocam yarın büyük gün şimdi yapamam nolur nolmaz telefon yine twrp de kalacak diye ödüm kopuyor. Sorun orda kalmasi değil kalırsa bu 7.ci kez telefonu formatlayışım olacak yarin sabah ise gidecem şimdi gece gece twrp kalıp sıfırlamayla uğraşmayayım :)
Bu arada bence siz global romdan bir kurtulun. :D İster EU Beta, ister Masik, ister Miroom beta bir rom indirin. Birini söyleyin demeyin siz seçin, kurulumu hepsi için aynı. Siz birini seçip, şimdiden indirip telefona atın.
Edit: Telefona atmayın PC de hazır bulunsun. :)

Üst Alt